- відповідач: Славіта Іван Миронович
- позивач: Славіта Надія Володимирівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 277/624/20
Номер рядка звіту 68
РІШЕННЯ
іменем України
"08" жовтня 2020 р. смт Ємільчине
Ємільчинський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді: Прищепи Т.П.
за участю секретаря с/з: Калантарян Л.М.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні без фіксування технічними засобами в порядку ч. 2 ст. 247 ЦПК України, в залі суду смт Ємільчине цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з вказаним позовом, де зазначила, що 21.04.2018 між нею та відповідачем було зареєстровано шлюб Печерським районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, актовий запис за № 644.
Від шлюбу у сторін є син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Спільне життя з відповідачем не склалося, між ними часто на грунті особистих неприязних відносин виникали сварки, які негативно впливали на здоров`я позивачки, тому вона вважає, що подальше спільне проживання і збереження шлюбу є неможливим.
Ухвалою судді від 14.08.2020 відкрито провадження у справі, розгляд справи призначено за правилами спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
В судове засідання позивачка не з`явилася, надіслала до суду заяву в якій просила справу розглянути без її участі, позов підтримала та просила задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з`явився, надіслав до суду телефонограму та просив провести розгляд цивільної справи без його участі, позовні вимоги визнав, не заперечив задоволенню позову.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову, та у відповідності до ч. 2 ст. 247 ЦПК України, за відсутності всіх осіб, які беруть участь у справі, суд проводить розгляд цивільної справи без фіксування технічними засобами, за наявними у справі матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що даний позов підлягає задоволенню, оскільки в судовому засіданні достовірно встановлено, що між сторонами склалися неприязні відносини. Це дає суду підстави зробити висновок про те, що сім`я повністю розпалась і подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу буде суперечити інтересам сторін.
Сторони перебувають в зареєстрованому шлюбі з 21.04.2018, що підтверджується свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1 , яке видане Печерським районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві. Від шлюбу у сторін є син ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . В даний час сторони спільного господарства не ведуть, шлюбних відносин не підтримують.
За таких обставин суд приходить до висновку, що сім`я розпалась остаточно. Збереження шлюбу суперечило б інтересам сторін.
Відповідно до ст. 24 Сімейного кодексу України, шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Згідно із ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам одного з них, що мають істотне значення.
Відповідно до ч. 8 ст. 294 ЦПК України, у рішенні суду про розірвання шлюбу зазначається про вибір прізвища тим з подружжя, який змінив прізвище під час державної реєстрації шлюбу, що розривається. Встановлено, що під час реєстрації шлюбу прізвище змінила позивачка (дошлюбне прізвище ОСОБА_4 ), в заяві поданій до суду зазначила, що бажає залишити шлюбне прізвище « ОСОБА_5 ».
Відтак, позовні вимоги підлягають задоволенню.
Відповідно до частини першої статті 142 ЦПК України, у разі укладення мирової угоди до прийняття рішення у справі судом першої інстанції, відмови позивача від позову, визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті суд у відповідній ухвалі чи рішенні у порядку, встановленому законом, вирішує питання про повернення позивачу з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого при поданні позову.
З матеріалів справи встановлено, що позивачкою при зверненні до суду з позовом був сплачений судовий збір у розмірі 840,80 грн.
Таким чином 50 відсотків судового збору, які складають 420,40 грн., підлягають поверненню позивачці на підставі ч. 1 ст. 142 ЦПК України, у зв`язку з визнанням позову відповідачем до початку розгляду справи по суті.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача підлягає стягненню судовий збір сплачений позивачем при зверненні до суду з позовом.
Враховуючи визнання позову відповідачем до початку розгляду справи по суті, стягненню з нього на користь позивачки підлягає 50 відсотків судового збору сплаченого позивачкою при зверненні до суду з позовом, що складає 420,40 грн.
Керуючись ст. ст. 105, 110, 112 Сімейного кодексу України, ст. ст. 12, 13, 81, 82, 206, 258, 259, 263-265, 354 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.
Шлюб зареєстрований 21 квітня 2018 року Печерським районним у місті Києві відділом державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у місті Києві, актовий запис № 644, між ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , жителькою АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , жителем АДРЕСА_2 , ІПН НОМЕР_3 - розірвати.
Після розірвання шлюбу залишити ОСОБА_1 прізвище - « ОСОБА_5 ».
Рішення суду про розірвання шлюбу після набрання ним законної сили надіслати до Ємільчинського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Центрально - Західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м. Хмельницький), для внесення відомостей до Державного реєстру актів цивільного стану громадян та поставлення відмітки в актовому записі про шлюб.
Документом, що засвідчує факт розірвання шлюбу, є рішення суду про розірвання шлюбу, яке набрало законної сили.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 50 відсотків судового збору, сплаченого згідно квитанції № 0.0.1780742671 від 24.07.2020 року, в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Повернути ОСОБА_1 , з державного бюджету 50 відсотків судового збору, сплаченого згідно квитанції № 0.0.1780742671 від 24.07.2020 року, в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Житомирського апеляційного суду шляхом подачі в 30-денний строк з дня його проголошення апеляційної скарги. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду. Апеляційна скарга подається до суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції.
Суддя: Т. П. Прищепа
- Номер: 2-во/277/1/21
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 277/624/20
- Суд: Ємільчинський районний суд Житомирської області
- Суддя: Прищепа Т.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.01.2021
- Дата етапу: 15.01.2021