Судове рішення #892453
Справа № 2-482 / 2007 р

Справа № 2-482 / 2007 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 березня 2007 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області в складі:

головуючого - судді Воловик Н.Ф.,

при секретарі - Черопкіній О.А.,

за участю позивачів - ОСОБА_1,ОСОБА_2,ОСОБА_3, відповідача - ОСОБА_4,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кривому Розі цивільну справу за позовом ОСОБА_1,ОСОБА_2,ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою,що втратила право на користуванням житловим приміщенням у зв'язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин, суд -

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду із позовом до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням у зв'язку з відсутністю в ньому понад шести місяців без поважних причин та в обґрунтування своїх позовних вимог вказали, що рішенням Саксаганського райвиконкому м.Кривого Рогу за № 260 від 13.01.1989 року на сім'ю із чотирьох чоловік сторонам по даній справі було надано трикімнатну квартиру АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі, де останні мешкали з 1989 року. Особовий рахунок був виданий на ім'я відповідача. ОСОБА_2, ОСОБА_3, які є позивачами по даній справі, досягли повноліття й проживають по вищевказаній квартирі. Згідно акту КЖП № 30 від 26.10.2006 року відповідач з 1999 року не живе у зазначеній квартирі. Він створив іншу сім'ю та проживає в іншому місці. Речей належних відповідачеві у вищезазначеній квартирі немає. За період з 1999 року відповідач жодного разу не з'явився у квартирі АДРЕСА_1 в м.Кривому Розі, де проживають позивачі. З вищевикладених причин всі обов'язки,що випливають з договору найму житлового приміщення, за термін з 1999 року по 2006 рік виконує лише позивачка-ОСОБА_1. Відповідач по вищезазначеній адресі повертатися категорично не збирається і виписуватися з квартири теж. Просять визнати відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, квартирою АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі.

У судовому засіданні позивачі, кожний окремо, свої позовні вимоги підтримали повністю, підтвердивши доводи, викладені в позовній заяві, вважають, що відповідач втратив право користування житловим приміщенням внаслідок його відсутності за місцем проживання більш шести місяців без поважних причин, просять суд визнати відповідача таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, квартирою АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі.

Відповідач у судовому засіданні не заперечував проти задоволення позовних вимог, позов визнав повністю.

Представник третьої особи у судове засідання не з'явився, але надав суду письмове клопотання про розгляд справи без його участі, з позовними вимогами згоден.

Свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5, кожний окремо , у судовому засіданні показали, що відповідач з 1999 року не живе у квартирі АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі.

 

2

Суд оцінюючи, відповідно до ст. 212 ЦПК України всебічно, повно, об'єктивно та безпосередньо досліджені наявні у справі докази, вважає, що у судовому засіданні встановлені наступні факти та обставини.

У судовому засіданні встановлено, що рішенням Саксаганського райвиконкому м.Кривого Рогу за № 260 від 13.01.1989 року на сім'ю із чотирьох чоловік сторонам по цивільній справі було надану трикімнатну квартиру АДРЕСА_1 в м. Кривому Розі, де останні мешкали з 1989 року, особовий рахунок був виданий на ім"я відповідача, згідно виписки з фінансового особового рахунку № 101087 від 26.10.2006 року (а.с. 6), а також підтверджується поясненнями позивачів, довідкою (а.с.4).

У спірній квартирі відповідач не проживає з 1999 року, залишив квартиру добровільно що підтверджується поясненнями позивачів, актом КЖП № ЗО (а.с.7).

Відносини між сторонами регулюються нормами ЖК України.

Згідно ст. 71 ЖК України, при тимчасовій відсутності наймача або членів його сім'ї, за ним зберігається житлове приміщення протягом шести місяців, цей термін може бути продовжений при відсутності наймача або членів його сім'ї з поважних причин.

Згідно ст. 72 ЖК України, визнання особи, такою, що втратила право користування житловим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи більш установлених термінів, провадиться в судовому порядку.

Судом встановлено що відповідач відсутній в спірній квартирі понад шість місяців без поважних причин, що є підставою для визнання ОСОБА_4, таким, що втратив право користування житловим приміщенням за адресою: м. Кривий Ріг, АДРЕСА_1.

Вислухавши позивачів, свідків, кожного окремо, та дослідивши матеріали справи, суд на підставі ст. 10 ЦПК України, згідно якої кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, та ст. 11 ЦПК України, згідно якої цивільні справи розглядаються в межах заявлених вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, вважає, що позовні вимоги підлягають повному задоволенню.

Керуючись ст. ст. 71, 72 ЖК України, ст. ст. 8, 10, 11, 208, 212, 214, 215, 224 ЦПК України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2,ОСОБА_3 до ОСОБА_4 про визнання особи такою, що втратила право на користуванням житловим приміщенням у зв'язку з відсутністю в ньому понад шість місяців без поважних причин задовольнити повністю.

Визнати ОСОБА_4, 1964 року народження таким, що втратив право на користування житловим приміщенням - квартирою АДРЕСА_1 у м. Кривому Розі.

Державне мито у розмірі 8,50 грн. звернути на користь держави, судові витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу у розмірі 7,50 грн. звернути на користь тимчасово відкритий депозитний рахунок ТУ ДСА в Дніпропетровській області.

На рішення може бути подана апеляційна скарга протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка може бути подана протягом 10 днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про

апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо

було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у

строк, встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після

закінчення цього строку.      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація