СПРАВА № 2-350\07 САКСАГАНСЬКИЙ районний суд міста КРИВОГО РОГУ Дніпропетровської області
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 березня 2007 року, Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу, Дніпропетровської області, у складі:
головуючого: судді - Зубакової В.П.,
при секретарі - Хімченко О.М.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у заочному відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м. Кривому Розі, цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, суд, -
встановив:
В жовтні 2006 року позивач звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу.
Позивач зазначив, що він з 25 грудня 1992 року перебуває з відповідачем у шлюбі, який зареєстрований Саксаганським відділом реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області, актовий запис № 1167. Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 і дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2, які проживають з відповідачем. Позивач добровільно сплачує на утримання дітей аліменти. Фактично з жовтня 2003 року шлюбні відносини між сторонами погіршилися. Позивач, залишивши родину пішов проживати до своїх родичів, оскільки по місцю мешкання дружини йому були створені такі умови, що не дозволяли позивачу в повному обсязі виконувати свої обов'язки. Постійні сварки, через те, що позивач не має свого житла і мешкає на житловій площі своєї дружини і тещі. Позивача як чоловіка це дуже ображає. За три роки позивач неодноразово повертався в родину, проте сварки починались знову і позивач уходив, оскільки він не бажав травмувати психіку своїх дітей. Останній раз позивач пішов з родини на початку лютого 2006 року і більше туди вирішив не повертатись остаточно. Позивач вважає, що їх сім'я в даний час розпалася остаточно і відновленню не підлягає. Просить, щоб їх шлюб з відповідачем розірвали. Спільного майна між ними не має. Витрати, пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС просе покласти на себе.
У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлялась належним чином, про що свідчать поштові повідомлення про одержання судової повістки, причину своєї неявки суду не повідомила. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
Сторони 25 грудня 1992 року перебуває з відповідачем у шлюбі, який зареєстрований Саксаганським відділом реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області, актовий запис № 1167 (а.с.5). Від шлюбу мають двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.7) і дочку ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с6), які проживають з відповідачем. На утримання дітей позивач добровільно сплачує аліменти. Позивач зазначив, що фактично з жовтня 2003 року шлюбні
2
відносини між сторонами погіршилися. Позивач, залишивши родину пішов проживати до своїх родичів, з тієї причини, що між ними постійно виникали сварки через те, що позивач не має свого житла і мешкає на житловій площі своєї дружини і її матері. За три роки позивач неодноразово повертався в родину, проте сварки починались знову і позивач уходив, оскільки він не бажав травмувати психіку своїх дітей. Останній раз позивач пішов з родини на початку лютого 2006 року і більше туди вирішив не повертатись остаточно. Просить, щоб їх шлюб з відповідачем розірвали. Витрати, пов'язані з оформленням розірвання шлюбу в органах РАЦС просе покласти на відповідача.
Відповідно до ч. 1 ст. 112 СК України суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсни причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини та інши обставини життя подружжя.
Відповідно до ч. 1 ст. 112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Судом встановлено, що сторони тривалий час не підтримують шлюбно-сімейних відносин, проживають окремо. Подальше спільне проживання сторін суперечить інтересам позивача, який не згодний на примірення і наполягає на тієї обставині, що можливість збереження родини втрачена. У зв'язку із зазначеним, суд вважає за можливе даний позов про розірвання шлюбу задовольнити.
Згідно ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача витрати по сплаті державного мита в сумі - 8 гривень 50 копійок, та витрати на інформаціно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі - 7 гривень 50 копійок.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 105, ПО, 112 СК України, ст. ст. З, 10, 11,57,60,61,169 ч. 4,197,212-215,218,222,223,224 ч. 1 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу задовольнити.
Шлюб, зареєстрованний 25 грудня 1992 року Саксаганським відділом реєстрації актів цивільного стану Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області, актовий запис № 1167 між ОСОБА_1 і ОСОБА_2 - розірвати.
При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути державне мито з ОСОБА_1 в розмірі 17 гривень на користь держави, а ОСОБА_4 звільнити від сплати державного мита.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті державного мита в сумі - 8 гривень 50 копійок, та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі - 7 гривень 50 копійок.
Дане рішення суду постановлене заочно, за відсутності відповідача, може бути переглянуте Саксаганським районним судом м. Кривого Рогу протягом десяти днів з дня отримання його копії відповідачем за його відповідною заявою. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк,
3
встановлений статтею 294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне провадження до апеляційного суду Дніпропетровської області через Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу, та одночасно копія апеляційної скарги надсилається особою, яка її подає, до Дніпропетровського апеляційного суду.