Судове рішення #8926529

№ 2-4939/08

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

 ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 листопада 2008 року. Костянтинівський міськрайонний суд Донецької області у складі:

головуючого судді Міросєді А.І.,

при секретарі Ульянцевій С.А.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Костянтинівка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про розірвання шлюбу», -

встановив:

31 жовтня 2008 року позивачка ОСОБА_1С звернулася до суду з позовною заявою до відповідача ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, поясняючи, що їх шлюб був зареєстрований у Костянтинівському відділі РАГС Донецької області 04 вересня 1996 року, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис за № 312. Від шлюбу сторони дітей не мають. В обґрунтування заяви висловила, що одруження з відповідачем виявилося невдалим. Внаслідок різних характерів та поглядів на життя, і, як наслідок цього, відсутності взаєморозуміння, постійно виникали сварки, які негативно впливали на сімейні стосунки. Фактично припинили проживання однією родиною та ведення спільного господарства з січня 2005 року. Примирення з відповідачем та збереження сім'ї вважає неможливим, недоцільним та таким, що суперечить моральним засадам сім'ї. Спору про поділ спільно нажитого майна немає. Просила шлюб з відповідачем розірвати, судові витрати віднести на її рахунок.

У судове засідання позивачка надала заяву з проханням розглянути справу в її відсутність у зв'язку з неможливістю явитися до суду за станом здоров'я, позовні вимоги підтримала та просила позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_2 до суду на розгляд справи не з'явився, про місце, день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, у зв'язку з чим суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних матеріалів.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши докази по справі, суд встановив наступні факти та відповідні їм правовідносини.

В судовому засіданні встановлено, що 04 вересня 1996 року сторони зареєстрували шлюб у відділі РАГС м. Костянтинівки Донецької області, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис за № 312 (а.с. 10).

Шлюб у сторін не перший.

Від спільного проживання сторони дітей не мають.

Згідно зі ст. 105 ч. 3 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за заявою одного з подружжя на підставі рішення суду.

Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення (ст. 112 СК України).

Сторони проживали спільно та вели спільне господарство до січня 2005 року, шлюбні відносини припинили через постійні сварки, які виникали внаслідок різних характерів та поглядів на життя, і, як наслідок цього, відсутності взаєморозуміння.

Суд вважає, що шлюб розпався остаточно, подальше спільне життя подружжя, примирення сторін неможливе, продовження шлюбу буде суперечить моральним засадам сім'ї.

Спору про поділ спільного майна у сторін немає.

На підставі викладеного, керуючись ст. 51 Конституції України, ст.ст. 105, 110, 112 СК України, ст.ст. 8, 10, 60, 158, 185, 209, 212-215, 224-227 ЦПК України, суд -

вирішив:

Шлюб, зареєстрований між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, у відділі РАГС м. Костянтинівка Донецької області 04 вересня 1996 року, про що в книзі реєстрації шлюбів зроблено актовий запис за № 312, - РОЗІРВАТИ.

 При видачі органами РАЦС свідоцтва про розірвання шлюбу стягнути судовий збір з ОСОБА_1 у розмірі 25 (двадцяти п'яти) грн., а ОСОБА_2 звільнити від сплати судового збору.

Копію рішення направити відповідачу рекомендованим листом і роз'яснити останньому, що він має можливість подати до суду заяву про перегляд заочного судового рішення протягом десяти днів з дня отримання копії рішення суду. Заява, надана до суду про перегляд заочного рішення суду, може бути розглянута протягом п'ятнадцяти днів з дня її надходження до суду.

Позивач має право подати заяву про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація