- відповідач: Радомишльська міська рада в особі Ставецького старостинського округу Радомишльського району
- позивач: Садловська Ольга Вікентіївна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 289/1336/20
Номер провадження 2/289/687/20
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.10.2020 м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі: під головуванням судді Мельника О.В., з секретарем судових засідань Грабіною К.Г., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Радомишльської міської ради Житомирської області в особі Ставецького старостинського округу про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулась до суду із позовом та просить визначити їй додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, яка відкрилась після смерті її батька ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 . Оскільки позивач не знала про наявність заповіту, тому в установлений законом строк не звернулася до нотаріальної контори.
Ухвалою від 08.09.2020 відкрито загальне провадження у справі та призначено підготовче засідання на 09.10.2020.
Позивач в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась належним чином, до суду подала заяву про розгляд справи без її участі, позовні вимоги підтримала у повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Подав заяву до суду про розгляд справи без його участі, не заперечує проти задоволення позовних вимог.
Вивчивши письмові матеріали справи, суд приходить до висновку про можливість ухвалити рішення на підставі наявних у справі доказів та вважає позов таким, що підлягає до задоволення.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер спадкодавець ОСОБА_2 , який є батьком позивача. За життя 23.04.2007 року ним був складений заповіт, посвідчений секретарем Ленінської сільської ради Радомишльського району Житомирської області Сутковенко В.М., зареєстрований в реєстрі за № 116.
Згідно заповіту спадкоємцем усього майна після смерті ОСОБА_2 є його дочка ОСОБА_1 .
Згідно витягу зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 60729375 від 27.06.2020 року спадкова справа після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , не заводилась.
Частиною 3 ст. 10 ЦПК України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, надавши докази відповідно до вимог ЦПК України.
Відповідно до ч.1 ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою. Право на спадкування виникає в день відкриття спадщини. Статтею 1217 ЦК України передбачено, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народженні після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Відповідно до п.23 Постанови Пленуму Верховного Суду України №7 від 30.05.2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» у разі відмови нотаріуса в оформленні права на спадщину особа може звернутися до суду за правилами позовного провадження.
Згідно роз`яснень, що викладені в п. 24 постанови Пленуму ВС України від 30.05.2008 року №7 "Про судову практику у справах про спадкування", особа, яка не прийняла спадщину в установлений законом строк, може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до ч.3 ст.1272 ЦК України. Вирішуючи питання про визнання особі додаткового строку для прийняття спадщини, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. В даному випадку потрібно враховувати свободу заповіту як фундаментальний принцип спадкового права.
Відповідно до правових висновків Верховного Суду зокрема у справах №130/2517/18 від 21.09.2020 року, № 565/1145/17 від 26.06.2019 року не обізнаність спадкоємця про наявність заповіту є поважною причиною для поновлення строку на прийняття спадщини.
Суд, проаналізувавши встановлені обставини по справі, оцінивши надані в силу положень ст. ст. 76-81 ЦПК України докази в їх сукупності, оскільки позивач пропустив строк прийняття спадщини вважає за необхідне визнати причини пропуску строку подачі заяви про прийняття спадщини спадкоємцем поважними, а позов задовольнити і визначити позивачу додатковий строк для подачі заяви про прийняття спадщини.
Керуючись ст. 4, 13, 83, 200, 265, 268, 354 ЦПК України, ст. 1272 ЦК України,-
УХВАЛИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , мешканки АДРЕСА_1 додатковий строк – два місяці з дня набрання рішенням законної сили, для подання заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Судові витрати вважати фактично понесеними.
Рішення суду може бути оскаржено сторонами до Житомирського апеляційного суду протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя О. В. Мельник
- Номер: 2/289/687/20
- Опис: визначення додаткового строку для подачі заяви про прийняття спадщини
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 289/1336/20
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Мельник О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 31.08.2020
- Дата етапу: 31.08.2020