Справа № 22ц-333/08
Категорія: 66
Головуючий у 1 інстанції: Шеремета Г.І.
Доповідач: Бакус Н.Я.
АПЕЛЯЦІЙНІ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
11 лютого 2008 року м. Львів
Колегія суддів судової палати у цивільних справа х апеляційного суду Львівської області в складі:
головуючого: судді Петрички П.Ф.,
суддів: Бакуса В.Я., Цяцяка Р.П.,
при секретарі: Терземан Б.В.,
з участю: ОСОБА_1, представника управління Пенсійного фонду України у Личаківському районні м. Львова Таряника В.О., представника ВАТ „Львівський експериментальний завод" Ксьондзика П. Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України у Личаківському районі м. Львова на рішення Личаківського районного суду м. Львова від 10 квітня 2007 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України в Личаківському районні м. Львова, третя особа - ВАТ „Львівський експериментальний механічний завод", про визнання права на отримання пільгової пенсії, -
встановила:
оскаржуваним рішенням Личаківського районного суду м. Львова від 10 квітня 2007 року задоволено позов ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України у Личаківському районі м. Львова (далі пенсійний Фонд), третьої особи голови правління ВАТ „Львівський експериментальний механічний завод".
Визнано ОСОБА_1 таким, що працював повний робочий день на посаді газорізальника, що дає право на отримання пенсії на пільговій основі та зобов’язано пенсійний Фонд провести виплату пенсії з 04.02.2006 року по 03.10.2006 р.
Рішення суду оскаржив пенсійний Фонду, просить його скасувати й ухвалити нове, яким відмовити у задоволені вимог позивача, посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, зокрема - справу розглянуто з порушенням правил виключної підсудності.
Вислухавши суддю-доповідача, учасників процесу, проаналізувавши обставини та матеріали справи, законність та обгрунтованість рішення суду в межах позовних вимог та доводів апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку про часткове задоволення апеляційної скарги.
Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також з інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 17 КАС України передбачено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності.
Як вбачається з матеріалів справи (а.с. 4, 21) позивач звернувся до суду з адміністративним позовом та з урахуванням уточнених позовних вимог просив визнати за ним право на отримання пільгової пенсії.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі та виносячи у справі оскаржуване рішення суд належним чином зазначеного не врахував, не визначився щодо характеру спірних правовідносин, не з’ясував підстави заявленого позову -порушення права у публічно-правових відносинах, а відкрив провадження та вирішив справу за нормами цивільно-процесуального законодавства.
Згідно ч. 1 ст. 310 ЦПК України рішення суду підлягає скасуванню в апеляційному порядку із закриттям провадження у справі або залишення заяви без розгляду з підстав, визначених статтями 205 і 207 цього Кодексу.
У відповідності до п. 1 ст. 205 ЦПК України суд своєю ухвалою закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
За таких обставин рішення суду підлягає скасуванню із закриттям провадження у справі, а справу слід передати на розгляд до суду першої інстанції з підстав, передбачених ст. ст. 17, 18 КАС України, скасувавши й ухвалу суду від 14 вересня 2007 року про відкриття провадження у справі за нормами ЦПК.
З урахуванням зазначеного та керуючись п.1 ст. 205, ст. 303, п.4 ч. 1 ст. 307, ч. 1 ст. 3Ю, п. 3 ч. 1 ст. 314, ст. 317 ЦПК України, колегія суддів, -
ухвалила:
апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в Личаківському районі м. Львова задовольнити частково.
Рішення Личаківського районного суду м. Львова від 10 квітня 2007 року та ухвалу Личаківського районного суду м. Львова від 14 вересня 2007 року про відкриття провадження у справі скасувати, а справу направити до цього ж суду для розгляду за нормами КАС України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.