Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #89312301

Справа №295/9559/20

Категорія  156

3/295/3712/20


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


07.10.2020 року м. Житомир


       Суддя Богунського районного суду м. Житомира Комнацький О. В. розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Житомирі справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Пединки Любарського району Житомирської області, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

встановив:

06.08.2020 о 04 годині 10 хвилин, ОСОБА_1 , у м. Житомирі по вул. Покровській, 159, керував транспортним засобом «ВАЗ2103», реєстраційний номер НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп`яніння: запах алкоголю з порожнини роту, поведінка, що не відповідає обстановці, почервоніння обличчя. Від проходження огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції на місці зупинки транспортного засобу та в медичному закладі, водій відмовився у присутності двох свідків.

У судове засідання ОСОБА_1 не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, а тому суд відповідно до ч. 2 ст. 268 КУпАП розглядає справу у його відсутність.

У судовому засіданні 23.09.2020, ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення не визнав, пояснив, що 06.08.2020 о 04 годині 10 хвилин, у м. Житомирі по вул.Покровській, 159, керував транспортним засобом «ВАЗ2103», реєстраційний номер НОМЕР_1 , був зупинений працівниками поліції, які сказали, що він перебуває у стані алкогольного сп`яніння. На пропозицію працівників поліції пройти огляд на стан сп`яніння в медичному закладі погодився. В медичному закладі лікар сказав вийти, а через декілька хвилин працівник поліції забрав медичний висновок, який він відмовився підписати, оскільки не ознайомлений з його змістом. Після цього працівники поліції зупинили двох свідків, однак останні, після спілкування повідомили, що не бачать, що він знаходиться у стані алкогольного сп`яніння. Алкогольні напої не вживав.

Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення серії ОБ № 142659 від 06.08.2020;

- постановою Богунського районного суду м. Житомира від 11.11.2019 притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП;

- поясненнями свідків ОСОБА_2 та ОСОБА_3 , підтверджується те, що їх було запрошено працівниками поліції в якості свідків. В їх присутності ОСОБА_1 , було запропоновано пройти огляд на визначення стану алкогольного сп`яніння на місці, з використанням спеціальних технічних засобів, або проїхати до закладу охорони здоров`я для проходження такого огляду, на що останній відмовився;

- актом медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №407 КУ «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради, підтверджується, що ОСОБА_1 , 06.08.2020 о 04 годині 15 хвилин у цьому ж закладі відмовився від медичного огляду та здачі біосередовищ;

- висновком КУ «Обласний медичний спеціалізований центр» Житомирської обласної ради щодо результатів медичного огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції №707 від 06.08.2020, підтверджується те, що 06.08.2020 о 04 годині 15 хвилин ОСОБА_1 відмовився від проходження медичного огляду і здачі біосередовищ.

- даними відеозапису з нагрудної камери працівника поліції підтверджується те, що ОСОБА_1 , маючи ознаки алкогольного сп`яніння, відмовився від проходження огляду на стан алкогольного сп`яніння на місці зупинки транспортного засобу за допомогою спеціального технічного засобу або проїхати для такого огляду до закладу охорони здоров`я.

Як вбачається з диспозиції ч. 1 ст. 130 КУпАП адміністративна відповідальність настає як в разі керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, так і у випадку відмови особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо вживання лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

       Пунктом 2.5 Правил дорожнього руху України передбачено, що водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

       Процедура виявлення у водіїв ознак сп`яніння та проведення огляду водіїв на стан такого сп`яніння визначена ст. 266 КУпАП, «Інструкцією про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (надалі - Інструкція), «Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення у водіїв стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції» (далі - Порядком).

Згідно ч. 3 ст. 266 КУпАП у разі незгоди водія на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного сп`яніння поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.

Відповідно до п. 1 розділу ІІ Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України 09.11.2015 №1452/735 за наявності ознак, передбачених пунктом 3 розділу І цієї Інструкції, поліцейський проводить огляд на стан сп`яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.  

Як визначено п. 8 Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, у разі відмови водія транспортного засобу від проведення огляду в закладі охорони здоров`я поліцейський в присутності двох свідків складає протокол про адміністративне правопорушення, у якому зазначає ознаки сп`яніння і дії водія щодо ухилення від огляду.        

Діями, що виразилися у відмові особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного сп`яніння, вчинені особою повторно протягом року, ОСОБА_1 порушив вимоги п. 2.5 Правил дорожнього руху України та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 130 КУпАП.          

       Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу яка притягається до адміністративної відповідальності, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, суд приходить до висновку про накладення на особу, яка притягається до адміністративної відповідальності адміністративного стягнення у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.

       Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.

       Керуючись ст.ст. 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-


постановив:


        ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі однієї тисячі двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 20400 (двадцять тисяч чотириста) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 3 (три) роки.

       Стягнути з  ОСОБА_1 на користь держави в особі ДСА України судовий збір у розмірі 420 (чотириста двадцять) гривень 40 копійок.

       Постанова може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Богунський районний суд м. Житомира протягом 10 днів з дня її винесення.   


Суддя   

                                                                            

Постанова підлягає зверненню до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення.









  • Номер: 3/295/3712/20
  • Опис: Керування транспортними засобами або суднами особами, які перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції
  • Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
  • Номер справи: 295/9559/20
  • Суд: Богунський районний суд м. Житомира
  • Суддя: Комнацький О.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 12.08.2020
  • Дата етапу: 12.08.2020
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація