Судове рішення #8932151

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Справа №2а-222/10/1370

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 березня 2010 року                            

Львівський окружний адміністративний суд в складі :

головуючого - судді                                                              Матковської З.М.

при секретарі судового засідання                                        Подібка М.З.

з участю представника позивача Слоновського Р.З.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області до ТзОВ «Марком» про стягнення 2234,26 грн.

в с т а н о в и в :

Управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області звернулось до суду із позовом до ТзОВ «Марком» про стягнення заборгованості в сумі 2234,26 грн.

 Позовні вимоги обґрунтовує тим, що відповідач відповідно до статті 17 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Строки сплати  визначені статтею 20 цього ж Закону, згідно, з якою страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Згідно з поданим відповідачем розрахунком суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягає сплаті за жовтень-листопад 2009 року належить до сплати 1548,80 грн. До відповідача застосовано фінансові санкції в сумі 245,79 грн. та нарахована пеня на суму 439,67 грн. Загальна сума боргу ТзОВ «Марком» становить 2234,26 грн. Просить позов задовольнити повністю.

    В судовому засіданні представник позивача  позовні вимоги підтримав, зсилаючись на обставини позовної заяви. Просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не з'являвся, хоча належним чином повідомлявся про день час та місце розгляду справи. За таких обставин суд вважав за можливе провести судовий розгляд у відсутності відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Заслухавши доводи представника позивача,  з’ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд вважає, що позов  підлягає до задоволення, мотивуючи це наступним.

Відповідач ТзОВ «Марком»  є платником страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  та відповідно до п. 6 ч. 2 статті 17 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», зобов'язане нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Згідно із п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/ або несплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до поданих відповідачем розрахунків суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування належить до сплати за жовтень-листопад 2009 року 1548,80 грн.

Як вбачається з копії Рішення №1006 від 30.11.2009 року УПФУ у Пустомитівському районі Львівської області до відповідача ТзОВ «Марком» за несвоєчасну сплату страхових внесків застосовано фінансові санкції в сумі 245,79 грн. та нарахована пеня на суму 439,67 грн.

Згідно Розрахунку заборгованості по ТзОВ «Марком» за період з 21.10.2009 року по 22.12.2009 року  загальна сума недоїмки по сплаті страхових внесків до ПФУ становить 2234,26 грн.

Відповідачем борг не сплачено.

Відповідно до положень, закріплених статтею 11 КАС України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів (ст. 69 КАС України).

За правилами, встановленими ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідачем позовні вимоги не спростовано, письмових заперечень по суті заявлених вимог суду не надано, що дає суду підстави визнати позовні вимоги обґрунтованими та таким, що підлягають до задоволення.

Керуючись ст. ст. 17, 20, 23, 106  Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», ст. ст. 7- 14, 18, 19, 24, 143, 146, 158, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В :

    Позов задовольнити.

    Стягнути з   ТзОВ «Марком» заборгованість по страхових внесках на загальнообов'язкове пенсійне страхування, фінансові санкції та пеню в сумі 2234 (дві тисячі двісті тридцять чотири) грн. 26 коп. на користь управління Пенсійного фонду України в Пустомитівському районі Львівської області.

      Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

    Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення,  а в  разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України  - з  дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

    Повний текст постанови виготовлено 02.04.2010 року.

Суддя                                                                                                               Матковська З.М.

Постанова надрукована у одному примірнику та є оригіналом.                    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація