Судове рішення #89342

  

 

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області

______________________________________________________________________

10002, м. Житомир, майдан Путятинський,3/65

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

Від "12" липня 2006 р.                                                     Справа № 16/559-НМ

 

Господарський суд Житомирської області у складі:

Головуючого судді 

                         судді Гансецького В.П.

          при секретарі Байдала І.Г.

за участю представників сторін

від позивача Шевчук В.П., дов. №8728/Ш/10 від 24.05.06р.;

від відповідача не з'явився

 

Розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу за позовом  Державної податкової інспекції у м.Житомирі (м.Житомир) 

до Суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (м.Житомир) 

про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця

 

Позивач звернувся з позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.

Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав.

Відповідач відзиву на позов не подав, свого представника в судове засідання не направив, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся своєчасно та належним чином.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-

 

ВСТАНОВИВ:

 

Відповідача - ОСОБА_1 було зареєстровано виконкомом Житомирської міської Ради, як суб'єкта підприємницької діяльності без створення юридичної особи 18.05.2004р., реєстраційний №НОМЕР_1 за адресою: АДРЕСА_1 та поставлено на облік, як платника податків до ДПІ у м.Житомирі.

Згідно з п.2 ст.55 Господарського Кодексу України, громадяни України зареєстровані відповідно до закону як підприємці, є суб'єктами господарювання.

Відповідно до ст.9 Закону України "Про систему оподаткування" від 25.06.91р. №1251-ХІІ, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).

Пунктом 6 ст.128 Господарського Кодексу України передбачено, що громадянин -підприємець зобов'язаний своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів.

Частина 2 ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03р. №755-ІV містить вичерпний перелік підстав для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, це:

1) - визнання фізичної особи-підприємця банкрутом;

2) - провадження нею підприємницької діяльності, що заборонена законом;

3) - неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Як свідчать довідки ДПІ у м.Житомирі, видані, відповідно, станом на 21.06.06р. та на 11.07.06р. (а.с.8,14), остання податкова звітність - декларація про доходи за 1кв. 2006р. відповідачем була подана 19.04.06р.

Отже матеріали справи свідчать, що відповідачем - ОСОБА_1 не порушено норм зазначених  нормативних актів щодо подання податкової звітності у зв'язку з чим у господарського суду відсутні підстави для застосування п.2 ст.46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" від 15.05.03р. №755-ІV.

За таких обставин, господарський суд вважає позовні вимоги безпідставними та у їх задоволенні відмовляє.

Судові витрати стягненню не підлягають  оскільки позивач від їх сплати звільнений.

Керуючись ст.ст.158-163, 167 КАС України, господарський суд,-

 

ПОСТАНОВИВ:

У позові відмовити. 1. Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

 

Постанова господарського суду може бути оскаржена до Житомирського апеляційного господарського суду протягом десяти днів з дня її проголошення шляхом подачі заяви, а в разі складення постанови суду у повному обсязі відповідно до ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі.

Апеляційна скарга на постанову суду може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого КАС України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений КАС України, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя                                                                       Гансецький В.П. 

 

 

Віддрукувати: 3 прим.:

 1 - у справу;

 2,3 - сторонам.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація