Судове рішення #893547
Справа 2-208 2007 рік

Справа 2-208 2007 рік

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13 березня 2007 року Семенівського району Полтавської області в складі:

головуючого - судді Любицького В.О.,

при секретарі - Вареник К.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Семенівка справу за позовом ОСОБА_1 до Горошинської сільської ради Семенівського району Полтавської області про визнання права власності на земельну ділянку,

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду із позовом до Горошинської сільської ради Семенівського району про визнання права власності на земельну ділянку розміром 1, 81 га, що на підставі сертифіката про право власності на земельну частку ( пай) належав його померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року дружині ОСОБА_2, і на яку остання не отримала в зв"язку із смертю державний акт про право власності на земельну ділянку .

В судовому засіданні позивач заявлені вимоги підтримав.

Відповідач по справі - Горошинська сільська рада направила до суду заяву про визнання позовних вимог позивача і розгляд справи без участі.

Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають до задоволення з наступних підстав.

Судом по справі встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 Семенівського району Полтавської області померла ОСОБА_2, яка являється дружиною позивача по справі, з якою він перебував в зареєстрованому шлюбі.

Згідно свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 01.10.2003 року державним нотаріусом Семенівської державної нотаріальної контори, покійна ОСОБА_2 успадкувала на праві власності  після смерті ОСОБА_3, померлої ІНФОРМАЦІЯ_2, яка являлась її рідною матір"ю, земельну ділянку розміром 1,81 га, розташованої на території Горошинської сільської ради Семенівського району Полтавської області, що належали померлій на підставі Державного акту на право приватної власності на землю серія І-ПЛ № 028736, виданого Горошинської сільською радою 15.11.2001 року.

Згідно довідки Семенівського районного відділу Полтавської області регіональної філії державного підприємства „ Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах „ державний акт про право власності на земельну ділянку на ім"я спадкоємниці ОСОБА_2 після померлої її матері ОСОБА_3 відповідно до свідоцтва про право на спадщину не видавався.

Відповідно до наведеного по справі відсутній правоустановлюючий документ на земельну ділянку, що належала померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2

Відповідно до ст.392 ЦК України, власник майна може пред"явити позов про визнання його права власності, якщо це право не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності.

Позивач по справі ОСОБА_1 являється чоловіком померлої ОСОБА_2, яка за життя заповіту на належне їй майно не складала.

Відповідно до ст.ст. 1258, 1261 ЦК України, спадкоємці за законом одержують право не спадкування почергово. У першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, а також той із подружжя, який його пережив, та батьки.

Відповідно до наведеного, позивач по справі ОСОБА_1 являється власником спадкового майна, що належало його померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року дружині ОСОБА_2

Керуючись ст.ст. 10,11,209,212, 214-215 ЦПК України, суд,-

РІШИВ: -

 

2

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження, уродженцем с.Марченківка Ольховатського району Воронежської області, жителем АДРЕСА_1 Семенівського району Полтавської області право власності на земельну ділянку в розмірі 1,81 га, належну померлій ІНФОРМАЦІЯ_1 року в АДРЕСА_1 Семенівського району Полтавської області ОСОБА_2 на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого 1 жовтня 2003 року та посвідченого державним нотаріусом Семенівської державної нотаріальної контори Полтавської області на ім"я ОСОБА_2, жительки АДРЕСА_1 Семенівського району Полтавської області.Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги , з подачею її копії до апеляційного суду.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація