Справа № 1-78-10
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 квітня 2010 року Ізяславський районний суд Хмельницької області
в складі головуючого судді Демчука П.В.
при секретарі Паламарчук С.М.,
з участю прокурора Базана О.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Ізяслава кримінальну справу по обвинуваченню :
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. М»якоти, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, одруженого, з освітою середньою спеціальною, працюючого лісником КП «Дертка», раніше не судимого,
у вчиненні злочину, передбаченого ст.365 ч.1, 191 ч. 2, 246 Кримінального кодексу України,
В С Т А Н О В И В :
У жовтні 2009 року, ОСОБА_1, працюючи на посаді лісника комунального підприємства «Дертка» с. Дертка Ізяславського району, маючи на меті незаконне заволодіння деревиною, вирішив провести вибіркову рубку головного користування 18 сироростучих дерев породи сосна у закріпленому за ним обході у виділах № 9 і 10 кварталу № 8, який знаходиться на земельній ділянці, наданій у постійне користуванні для ведення лісового господарства КП «Дертка». Не маючи фізичної можливості одноособово зрізати вказані дерева, ОСОБА_1 звернувся за допомогою до знайомих ОСОБА_2 та ОСОБА_3, однак не повідомив їх про відсутність лісорубного квитка. Останні, не усвідомлюючи злочинних намірів ОСОБА_1, погодилися надати йому допомогу в рубці дерев, оскільки знали, що він працював на посаді лісника КП «Дертка». Через кілька днів ОСОБА_1 прийшов разом з ОСОБА_3 та ОСОБА_2 до кварталу № 8 виділів № 9 та 10, у яких не відбувалася заготівля деревини, та вказав їм 18 сироростучих дерев породи сосни, які підлягали рубці. Після цього, ОСОБА_1, маючи на меті незаконне заволодіння деревиною, не отримавши лісорубного квитка, вчинив самовільну вибіркову рубку 18 дерев породи сосна у 9 та 10 виділах 8 кварталу ввіреного йому обходу на території лісового господарства КП «Дертка», у результаті чого було заподіяно лісу істотної шкоди у розмірі 47472 грн. Після цього, ОСОБА_1, з метою протиправного збагачення, вирішив незаконно заволодіти самовільно зрубаними на вказаній земельній ділянці 18 деревами породи сосна. Для цього, вказану деревину об’ємом 17,64 м3 ОСОБА_1 підготував для розпилювання, розпорядившись нею на власний розсуд, перевіз на пилораму до свого знайомого приватного підприємця ОСОБА_4 і розпиляв на дошки, завдавши своїми незаконними діями майнової шкоди КП «Дертка» на суму 4233,60 грн.
В судовому засіданні Дем»янчук М.І. свою вину у скоєному визнав повністю.
Крім визнання вини самим підсудним, його винуватість у скоєному об”єктивно стверджується іншими доказами, які судом перевірялися та досліджувалися у судовому засіданні.
Зокрема, свідок ОСОБА_3 посвідчив про те, що у жовтні 2009 року, точної дати не пам’ятає, до нього звернувся знайомий ОСОБА_1, який працює лісником КП «Дертка», з проханням допомогти зрізати кілька дерев у лісі. Погодившись, через декілька днів він разом із ОСОБА_2 та ОСОБА_1 пішли до вказаного останнім місця у лісі, яке знаходиться поряд із с. Дертка. У лісі ОСОБА_1 вказав на дерева, які необхідно було зрізати, і вони з допомогою бензопили зрізали близько 18 сироростучих дерев породи сосна. Вказані дерева розчистили від гілля, повантажили на віз та відвезли в с .Дертка на пилораму ПП ОСОБА_4 Все було зроблено протягом одного дня. У якості винагороди за його роботу, ОСОБА_1 дозволив забрати обрубане з дерев гілля для господарських потреб. Про те, чи можна рубати сосни у вказаному лісі він не знав та про це у ОСОБА_1 не запитував. Однак вважав, що рубка проводилася правомірно, оскільки ОСОБА_1 працював на посаді лісника у вказаному лісі.
Аналогічні показання суду надав і свідок ОСОБА_5
Відповідно до акту перевірки № 17 12-09/07 перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства від 17.12.2009 року, у кварталі № 8 виділах № 9 і 10 лісового господарства КП «Дертка» с. Дертка Ізяславського району було виявлено та зафіксовано незаконну рубку 18 дерев породи «Сосна звичайна».
З гідно посадової інструкції лісника , затвердженою директором КП «Дертка» від 10.06.2009 року, лісник зобов’язаний здійснювати охорону лісів і ввірених йому матеріальних цінностей в закріпленому обході, запобігати незаконним рубкам, розкраданням та іншим порушенням при здійсненні користування лісом, контролювати стан охорони і захисту лісів у районі знаходження обходу, складати протоколи (акти) про виявлені порушення, затримувати в установленому порядку осіб, винних в лісопорушеннях з накладенням арешту на незаконно заготовлену в лісі продукцію.
Встановленими правами і обов’язками майстер (лісник) лісу має право підбирати склад бригадирів виробничих бригад і здійснювати розстановку робітників по робочих місцях та зобов’язаний організовувати виконання всіх робіт на закріпленій за ним лісодільниці, здійснювати контроль за правильністю лісокористування, охороною та захистом лісу, дотримуватися правил відпуску лісу, рубок та інших видів користування, приймати необхідні міри по виявленню і недопущенню лісопорушень, затримувати лісо порушників і накладати арешт на незаконно добуту деревину, складати акти лісо порушень, приймати участь у відводах лісосік, освідченні місць рубок, нести матеріальну відповідальність за збереження лісопродукції, забезпечувати своєчасну видачу нарядів на виконання робіт, вживати заходів щодо виконання завдань кожною бригадою, кожним робітником.
Відповідно до вказаних прав і обов’язків майстра (лісника) лісу, ОСОБА_1 являється службовою особою, оскільки наділений організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими повноваженнями, а також виконує функції представника влади
Згідно проведеного розрахунку, шкоди, завданої КП «Дертка» в результаті незаконного заволодіння ОСОБА_1 становить 4233,60 грн.
Оцінюючи зібрані в справі і досліджені судом докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що умисні дії Дем»янчука М.І., які виразилися у незаконному заволодінні чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, підлягають кваліфікації за ст. 191 ч. 2 КК України, у незаконній порубці дерев у лісах, що заподіяло істотну шкоду – за ст. 246 КК України, у перевищенні службових повноважень – за ст. 365 ч. 1 Кримінального кодексу України. Вину підсудного у вчиненні зазначених злочинів суд вважає доведеною.
Призначаючи покарання підсудним, суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особи винного, обставини, що пом”якшують та обтяжують покарання.
Обставин, що обтяжують покарання підсудному, судом не встановлено.
Обставинами, що пом”якшують покарання підсудного, є добровільне відшкодування заподіяних збитків, щире каяття у скоєному.
Дем»янчук М.І. характеризується виключно з позитивної сторони, трудовий колектив комунального підпрємства «Дертка» подав суду клопотання передачу підсудного на поруки трудового колективу, дану обставину суд розцінює як пом»якшуючу вину подсудного обставину.
За наведених обставин, враховуючи, що Дем»янчук М.І. позитивно характеризується за місцем роботи та проживання, пом»якшуючі його вину обставини, призначаючи для нього міру покарання у виді обмеження волі з випробуванням, суд вважає за доцільне, застосувавши ст. 69 Кримінального кодексу України, не позбавляти підсудного права виконувати роботу, пов’язану із виконанням організаційно – розпорядчих функцій.
Незаконно зрізані дерева підлягають конфіскації на користь держави, запобіжний захід до вступу вироку в законну силу залишити підписку про невиїзд.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд
З А С У Д И В :
Дем»янчука ОСОБА_6 визнати винним у вчиненні злочинів, передбачених ст.ст. 191 ч. 2, 246, 365 ч. 1 КК України і призначити покарання:
- за ст. 191 ч. 2 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України – 4 роки обмеження волі волі,
- за ст. 246 КК України – 1 рік обмеження волі із конфіскацією незаконно зрізаних дерев;
- за ст. 365 ч. 1 КК України, із застосуванням ст. 69 КК України, - 3 роки обмеження волі.
Відповідно до ст. 70 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим остаточну міру покарання визначити – 4 роки обмеження волі з конфіскацією незаконно зрізаних дерев.
На підставі ст. 75 КК України Дем»янчука М.І. звільнити від відбування покарання з випробуванням, встановивши іспитовий строк 1 рік.
Згідно ст. 76 КК України покласти на Дем»янчука М.І. обов”язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу органу кримінально-виконавчої системи, а також повідомляти зазначений орган про зміну місця проживання та роботи.
Запобіжний захід до вступу вироку у законну силу залишити попередній – підписку про невиїзд.
Речові докази по справі – 73 дошки, виготовлені із самовільно зрізаних дерев, які знаходяться на зберіганні у КП «Дертка», конфіскувати на користь держави.
На вирок може бути подана апеляція до апеляційного суду Хмельницької області через Ізяславський райсуд протягом 15 діб з моменту його проголошення.
Суддя підпис ОСОБА_7
Вірно:
Суддя
Секретар
- Номер: 1-78-10
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-78-10
- Суд: Нетішинський міський суд Хмельницької області
- Суддя: Демчук Петро Володимирович
- Результати справи:
- Етап діла: Зареєстровано
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.01.2010
- Дата етапу: 01.01.2010