Судове рішення #8955116

Справа № 22-9564 2008 року

Головуючий у 1-й інстанції: Дікусар Ю.О.

Доповідач: Коротун В.М.

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

2008 р. листопада „24" дня Колегія суддів судової палати в цивільних справа Апеляційного суду м. Києва в складі:
Головуючого: Коротуна В.М.,
Суддів: Білич І.М.,

Котули Л. Г. при секретарі: Твердохліб Ю.О.

Розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Києві Цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2 на рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 15 травня 2006 року по справі за позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів.

Заслухавши доповідь судді Коротуна В.М., пояснення позивачки та її представника, вивчивши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, Колегія суддів,

ВСТАНОВИЛА:

В березні 2006 року позивачка ОСОБА_3 звернулася до суду з позовом до відповідача ОСОБА_2 про стягнення аліментів, посилаючись на те, що з 03 березня 1990 року вона перебувала в шлюбі з відповідачем. Від цього шлюбу у них народився син ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1. Шлюб між нею та відповідачем було розірвано 19 березня 1999 року.

Оскільки відповідач матеріальної допомоги на утримання та виховання сина не надає, позивачка і просила стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання сина в розмірі Ул частини зі всіх видів заробітку, щомісячно, до повноліття дитини.

Рішенням Дніпровського районного суду м. Києва від 15 травня 2006 року позов ОСОБА_3 було задоволено, стягнуто з М|трофанова СІ. аліменти на користь ОСОБА_3 на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі Ул частини зі всіх видів заробітку, щомісячно, починаючи з 20 березня 2006 року і до досягнення сином повноліття, але не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2 просить рішення суду скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд, посилаючись на те, що суд першої інстанції при постановлені рішення неповно з’ясував всі суттєві обставини справи, дав невірну оцінку зібраним доказам, висновки суду не відповідають обставинам справи, суд порушив норми матеріального та процесуального права, внаслідок чого постановив незаконне та необгрунтоване рішення.

Апеляційна скарга підлягає задоволенню з таких підстав.

Як вбачається з матеріалів справи, сторони перебували в зареєстрованому шлюбі з 03.03.1990 року по 19.03.1999 року.

Від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1.

З матеріалів справи вбачається, що справу було розглянуто у відсутність відповідача ОСОБА_2

Так, з матеріалів справи не вбачається, що відповідач ОСОБА_2 був належним чином повідомлений про день і час слухання справи як на 17 квітня 2006 року, так і на 15 травня 2006 року шляхом вручення повісток відповідачу на вищевказані дати.

Таким чином, в матеріалах справи відсутні відомості про належне повідомлення відповідача ОСОБА_2 про слухання справи, призначеної на вищевказані дати.

Згідно з п.п. 3 п.1 ст. 311 ЦПК України, рішення суду підлягає скасуванню з направленням справи на новий розгляд, якщо справу розглянуто за відповідності будького^ осіб, які беруть участь у справі, належним чином не повідомлених про час і місце судового засідання.

Виходячи з зазначеного, рішення суду не можна визнати законним та обгрунтованим, внаслідок чого воно підлягає скасуванню з направленням справи на новий судовий розгляд.

Порушення норм процесуального права призвело до неповноти з’ясування всіх суттєвих обставин справи.

При новому розгляді, суду першої інстанції необхідно врахувати наведене, належним чином повідомити відповідача про місце, день і час слухання справи, і в залежності від встановленого, постановити законне та обгрунтоване рішення.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303, 307, 311, 313, 314, 315, 317 ЦПК України, Колегія суддів,

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2 - задовольнити.

Рішення Дніпровського районного суду м. Києва від 15 травня 2006 року -скасувати, а справу направити на новий судовий розгляд до того ж суду першої інстанції в іншому складі суду.

Ухвала може бути оскаржена на протязі 2 (двох) місяців до Верховного суду України в касаційному порядку з моменту проголошення через суд касаційної інстанції.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація