Справа № 22-1366/08р.
Категорія справи - 48
Головуючий у 1-й інстанції - Борейко С. В.
Доповідач в апеляційній інстанції - Цяцяк Р.П.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 червня 2008 року колегія суддів судової палати в цивільних справа х апеляційного суду Львівської області у складі:
головуючого - судді Петрички П.Ф., суддів Бакуса В.Я. і Цяцяка Р.П., при секретарі Калитовській І.О. та за участю відповідача ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові заяву ОСОБА_2 про поновлення йому строку на апеляційне оскарження рішення Сихівського районного суду м. Львова від 11 березня 2008 року,
ВСТАНОВИЛА:
Оскаржуваним рішенням задоволено позов ОСОБА_3 до ОСОБА_2 та ухвалено стягувати з відповідача на користь позивачки аліменти на утримання їх сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, у розмірі 500 грн. щомісячно - починаючи з 24.01.2008 року і до досягнення ним повноліття.
Згадане рішення оскаржив відповідач ОСОБА_2, подавши заяву про його апеляційне оскарження 10.04.2008 року - з пропуском строку на апеляційне оскарження.
Пропуск строку на апеляційне оскарження апелянт пояснює тим, що „відразу після рішення суду" він захворів.
Заслухавши суддю-доповідача та пояснення апелянта, перевіривши матеріали справи та доводи заяви про поновлення строку на апеляційне оскарження, колегія суддів дійшла висновку, що згадана заява до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Статтею 294 ЦПК України встановлено, що заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, а також встановлено, що заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення вище згаданих строків, залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку.
В обгрунтування поважності пропуску строку на апеляційне оскарження апелянт до заяви про поновлення такого строку долучив копію довідки фельшерсько-акушерського пункту с. Гумнисько від 18.04.2008 року про те, що він з 20 по 25 березня 2008 року був хворий.
Як вбачається з матеріалів справи, апелянт (який ніде не працює) був при проголошенні оскаржуваного рішення, захворів лише на 9-тий день після ухвалення цього рішення, а заяву про апеляційне оскарження подав лише на 16-тий день після свого видужання (а.с. 20).
За вище наведених обставин, колегія суддів приходить до висновку про те, що наведені апелянтом причини пропуску строку на апеляційне оскарження не можуть бути визнані поважними, а тому не знаходить підстав для поновлення ОСОБА_2 строку на апеляційне +оскарження рішення суду від 11.03, 2008 року.
Керуючись ст. 294 ЦПК України, колегія суддів
УХВАЛИЛА:
Заяву ОСОБА_2 про поновлення йому строку на апеляційне оскарження рішення Сихівського районного суду м. Львова від 11 березня 2008 року залишити без задоволення, а апеляційну скаргу на згадане рішення - без розгляду.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.