ПОСТАНОВА Справа №2-а-7748/07
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«10» липня 2007 року м. Вінниця
Вінницький окружний адміністративний суд
в складі:
головуючого: судді Гонтарука В.М.
при секретарі Зелінській І.В.
за участю:
представника позивача Романенка Я.Г.
відповідач: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці адміністративну справу за позовом ВМВ України у Вінницькій області до гр-на Сомалі ОСОБА_1 про примусове видворення іноземця з України, суд -
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшов позов ВМВ України у Вінницькій області до гр-на Сомалі ОСОБА_1 про примусове видворення іноземця з України.
Позов мотивовано тим, що гр-н Сомалі ОСОБА_1 з квітня 2007 року по теперішній час перебуває на території України на нелегальному становищі, злісно ухиляється від добровільного виїзду з території України.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав та просив суд задовольнити його у повному обсязі, посилаючись на обставини, викладені в позовній заяві.
Відповідач не заперечує проти позову.
Заслухавши пояснення представника позивача, відповідача, дослідивши надані докази та матеріали справи, суд встановив.
В листопаді 2004 року гр-н Сомалі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, вперше приїхав на територію України, а саме в м. Вінницю, з метою навчання у Вінницькому медичному університеті ім.Пирогова. Після вступу до навчального закладу, провчився до 1-го курсу. Однак, за невиконання умов індивідуального контракту, в зв'язку з порушенням навчальної дисципліни та академічну заборгованість, за наказом ректора ВНМУ від 06.04.2007 року НОМЕР_1 відповідач відрахований з числа студентів зазначеного ВУЗу. Термін дії студентської реєстрації закінчився.
Після відрахування з університету, відповідач самостійно територію України не покинув, постійного місця проживання та коштів для існування не має. Приймаюча сторона відсутня.
З квітня 2007 року по теперішній час гр-н Сомалі ОСОБА_1 перебуває на території України на нелегальному становищі, злісно ухиляється від добровільного виїзду з території України.
Відповідно до ч.1 ст. 32 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», іноземець та особа без громадянства, який вчинив злочин або адміністративне правопорушення, після відбуття призначеного покарання чи виконання адміністративног стягнення може бути видворений за межі України. Рішення про видворення його за межі України після відбуття ним покарання чи виконання адміністративного стягнення приймається органом внутрішніх справ за місцем його перебування з наступним повідомленням протягом 24 годин прокурора про підстави прийняття такого рішення. За рішенням органу внутрішніх справ видворення іноземця та особи без громадянства за межі України може супроводжуватися забороною подальшого в'їзду в Україну строком до п'яти років. Строки заборони подальшого в'їзду в Україну обчислюються з дня винесення вказаного рішення. Порядок виконання рішення про заборону подальшого в'їзду в Україну визначається законодавством України.
На підставі вищенаведеного, 04.05.2007 року начальником Вінницького МВ УМВС України у Вінницькій області було прийнято рішення про видворення за межі України у добровільному порядку гр.-на Сомалі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, з проставленням в його національному паспорті штампу «Заборонено в'їзд в Україну терміном на 5 років». Термін залишення території України закінчився 14.05.2007 року. Але вказаний іноземець продовжує злісно ухилятися від виїзду з України. З підстав, що вартість квитка на літак висока, яка становить 5 тисяч гривень, та відсутністю зв'язку з приймаючою стороною Сомалі, позивач вважає, що відповідач добровільно територію України не залишить.
В силу ч. 5 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», орган внутрішніх справ чи орган охорони державного кордону можуть затримати і примусово видворити з України іноземця або особу без громадянства тільки на підставі постанови адміністративного суду. Така постанова приймається судом за зверненням органу внутрішніх справ, органу охорони державного кордону або Служби безпеки України, якщо іноземець або особа без громадянства ухиляються від виїзду після прийняття рішення про видворення або є обґрунтовані підстави вважати, що вони будуть ухилятися від виїзду.
Згідно ч.4 ст. 50 КАС України громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, можуть бути відповідачами за адміністративним позовом суб'єкта владних повноважень про примусове видворення іноземця чи особи без громадянства.
В силу ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. А суд, згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
На підставі вищевикладеного, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а отже підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 50, 70, 71, 79, 86, 128, 158, 162, 163, 167, 186, 255, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Примусово видворити з України громадянина Сомалі ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Постанову суду допустити до негайно виконання.
Постанова суду першої інстанції може бути оскарженою.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або у термін, встановлений для подачі заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, то постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
СУДДЯ В.Гонтарук