Судове рішення #8960347

Справа № 2-189/10

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

13 квітня 2010 року                             м. Богуслав

Богуславський районний суд  Київської області в складі:

головуючого судді                 Бакуменка А.С.

при секретарі                     Зеленько О.Д.

з участю позивачки                 ОСОБА_1

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Богуславі цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до Біївецької сільської Ради Богуславського району Київської області про визнання права власності на спадковий будинок, –

ВСТАНОВИВ:

Позивачка у своїй позовній заяві просить суд визнати за нею право власності за законом на спадковий будинок АДРЕСА_1 посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер її батько ОСОБА_2, і після його смерті для неї відкрилася спадщина, яку вона прийняла відповідно до вимог закону, але державний нотаріус відмовив їй у видачі свідоцтва про право на спадковий жилий будинок з посиланням, що відсутні правоустановчі документи на будинок на ім’я батька.

В обґрунтування позову позивачка зазначає, що належність жилого будинку померлому батькові свідчить довідка, видана Біївецькою сільською Радою Богуславського району Київської області на підставі погосподарських книг сільської Ради.

В судовому засіданні позивачка підтримала позов і просила суд визнати за нею право власності на спадковий будинок АДРЕСА_1 оскільки мати померла раніше батька і більше ніхто не звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття будинку як спадщини.

Виконавчий комітет Біївецької сільської Ради, Богуславського району, Київської області в письмовій заяві до суду від 09.04.2010 року за № 26 визнав позв ОСОБА_1 і просить суд розглянути справу без представника сільської Ради.

Суд, вислухавши пояснення позивачки, врахувавши письмову заяву виконкому Біївецької сільської Ради Богуславського району Київської області, із якої вбачається, що сільська Рада визнає позов, вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити з таких підстав:

Між сторонами виникли правовідносини з приводу набуття права власності за законом на спадковий будинок.

Як встановлено в судовому засіданні, між сторонами виникли правовідносини з приводу набуття права власності на спадкове майно за законом.

Відповідно до ст.1216 ЦК України «спадкуванням є перехід прав і обов’язків від фізичної особи, яка померла, до інших осіб».

Спадкування здійснюється за заповітом або за законом. (ст.1217 ЦК України).

Право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. І лише у відсутності заповіту право на спадкування одержують особи за законом. (ст.1223 ЦК України).

Відповідно до ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця і той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Із свідоцтва про смерть вбачається, що 14 лютого 2008 року у віці 71 року помер ОСОБА_2.

Родинні відносини позивачки з спадкодавцем підтверджуються свідоцтвом про народження позивачки виданому 18 червня 1975 року, а також свідоцтвом про шлюб серії НОМЕР_1, виданим 21 липня 1978 року виконкомом Печерської районної Ради, міста Києва.

Із листа державного нотаріуса позивачці  від 23.02.2010 року № 01-14/249 вбачається, що державний нотаріус відмовив позивачці у видачі свідоцтва про право власності на спадковий будинок через відсутність правоустановчих документів на будинок № 62, в с. Біївці по вулиці Миколаївській Богуславського району Київської області, але зазначив про те, що позивачка прийняла у встановленому порядку спадщину за законом, як спадкоємець першої черги.

Про належність жилого будинку померлому спадкодавцю свідчить довідка № 49 від 24.02.2010 року Біївецької сільської Ради Богуславського району Київської області приєднана до справи, в якій зазначено, що ОСОБА_2, який помер ІНФОРМАЦІЯ_2, був головою двору господарства і мав будинок АДРЕСА_1

Із відповіді на запит суду державного нотаріуса Богуславського нотаріального округу, Богуславського РУЮ, Київської області Богуславському районному суду за № 01-14/450 від 01.04.2010 року вбачається, що після смерті ОСОБА_2, який проживав в АДРЕСА_1, із заявою про прийняття спадщини звернулась дочка померлого ОСОБА_1 і їй було видане свідоцтво про право власності на спадкову земельну ділянку с/г призначення.

Таким чином, позивачка, як спадкоємець за законом, яка прийняла спадщину, довела в судовому засіданні, що будинок АДРЕСА_1 належав за життя її померлому батьку ОСОБА_2, а тому її право на спадковий будинок підлягає судовому захисту.

З урахуванням вищевикладеного та керуючись ст.ст. 212-215 ЦПК України, ст.ст. 1216, 1217, 1261 ЦК України, суд, –

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Визнати право власності за законом за ОСОБА_1 на спадковий будинок АДРЕСА_1 вартістю 51243 гривні, який належав за життя ОСОБА_2.

Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана до апеляційного суду Київської області через суд першої інстанції протягом 10 днів.

Апеляційна скарга може бути подана протягом 20 днів з часу подачі заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий: суддя             (підпис)                 А.С.Бакуменко

  • Номер: 22-ц/4805/2198/24
  • Опис: про дострокове розірвання кредитного договору та стягнення заборгованості
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-189/10
  • Суд: Житомирський апеляційний суд
  • Суддя: Бакуменко Анатолій Сергійович
  • Результати справи: залишено без розгляду; скасовано повністю
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 13.09.2024
  • Дата етапу: 25.11.2024
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація