Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #89620902

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  ДОНЕЦЬКОЇ  ОБЛАСТІ

   61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002

_____________________________________________________________________________

У Х В А Л А  

ПРО ВІДКЛАДЕННЯ РОЗГЛЯДУ СПРАВИ


27.10.2020                                                                                                     Справа № 905/1753/20           

Господарський суд Донецької області у складі головуючого судді  Устимової А.М.,

за участю секретаря судового засідання (помічника судді за дорученням) Барбаш Д.К.

Розглянувши   у відкритому судовому засіданні

справу за позовом: Приватного акціонерного товариства «Дніпрополімермаш»

до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча»

про: стягнення 187745,54 грн., з яких: заборгованість – 20160,00 грн., пеня – 117078,94 грн., 3% річних – 26095,98 грн., інфляційні втрати – 24410,62 грн.,-


За участю представників сторін:

від позивача: Варган А.О. - за ордером серія АЕ №1037331 від 25.09.2020

від відповідача: не з`явився           


В С Т А Н О В И В:


28.09.2020, шляхом надіслання поштового відправлення Приватне акціонерне товариство «Дніпрополімермаш» звернулось до Господарського суду Донецької області з позовом до Приватного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» про стягнення 187745,54 грн., з яких: заборгованість – 20160,00 грн., пеня – 117078,94 грн., 3% річних – 26095,98 грн., інфляційні втрати – 24410,62 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем грошових зобов`язань за договором №981 від 14.04.2017 року в частині своєчасної оплати за отримане обладнання, внаслідок чого у останнього виникла заборгованість в розмірі 20160,00 грн., що у свою чергу стало підставою для нарахування позивачем пені, 3% річних та інфляційних втрат.

Згідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 01.10.2020 для розгляду даної справи визначена суддя Устимова А.М.

Ухвалою суду від 06.10.2020 відкрито провадження по справі 905/1753/20, справу вирішено розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін. Судове засідання у справі призначено на 27.10.2020 року об 11:00 год.

Представник позивача в судове засідання з`явився, через канцелярію суду надав клопотання про ознайомлення із матеріалами справи; долучення до матеріалів справи належним чином завіреної копії видаткової накладної №2801 від 28.05.2020 та копії рахунку №1270824100 від 28.05.2020; заперечення проти клопотання відповідача про залишення позовної заяви без розгляду; заяву про зменшення розміру позовних вимог, в якій зменшив розмір позовних вимог на суму основного боргу в розмірі 20160,00 грн. та просив суд стягнути з відповідача суму штрафних санкцій в  розмірі 167585,54 грн., з яких: пеня – 117078,94 грн., 3% річних – 26095,98 грн., інфляційні втрати – 24410,62 грн.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, про причини неявки суд не повідомив, про дату, час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, відповідно до якого ухвала суду від 06.10.2020 отримана представником Приватного акціонерного товариства «Маріупольський металургійний комбінат імені Ілліча» 12.10.2020.

12.10.2020, шляхом надіслання поштового відправлення, представник відповідача надав на адресу суду клопотання, в якому просив суд залишити позовну заяву без розгляду на підставі п.9.2 договору №981 від 24.04.2017 року, відповідно до якого, спори, майнові вимоги за якими перевищують еквівалент 10 000 доларів США (з урахуванням обмінного курсу НБУ на дату виникнення вимог) по основній сумі зобов`язань, вирішуються в господарських судах України (у відповідності до діючого законодавства України).

20.10.2020, шляхом надіслання відправлення електронною поштою, відповідач надав до суду копію довіреності на представника – Альошину Світлану Вікторівну.

21.10.2020, шляхом надіслання відправлення електронною поштою, відповідач надав до суду копію довіреності та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю  представника – Краснопьорову Олену Сергіївну.

22.10.2020, шляхом надіслання поштового відправлення, представник відповідача надав на адресу суду копію довіреності на представника – Альошину Світлану Вікторівну, копію довіреності та свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю  представника – Краснопьорову Олену Сергіївну.

Заяви, клопотання та заперечення, що надійшли на адресу суду долучені судом до матеріалів справи.

  За змістом ч.2 ст.232 Господарського процесуального кодексу України процедурні питання, пов`язані з рухом справи в суді першої інстанції, клопотання та заяви осіб, які беруть участь у справі, питання про відкладення розгляду справи, оголошення перерви, вирішуються судом шляхом постановлення ухвал.

Частиною 1 ст.252   Господарського процесуального кодексу України передбачено, що розгляд справи у порядку спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи в порядку загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у главі 10 розділу ІІІ Господарського процесуального кодексу України.

Згідно із ч.1 ст.216 Господарського процесуального кодексу України суд відкладає розгляд справи у випадках, встановлених частиною другою статті 202 цього Кодексу.

Відповідно до норм ст. 194 Господарського процесуального кодексу, завданням розгляду справи по суті є розгляд та вирішення спору на підставі зібраних у підготовчому провадженні матеріалів, а також розподіл судових витрат.

У зв`язку із неявкою у судове засідання представника відповідача, з метою надання йому можливості ознайомлення з заявою позивача про зменшення позовних вимог, яка направлена позивачем 26.10.2020, враховуючи необхідність дотримання основних засад господарського судочинства, зазначених в статтях 2, 4 Господарського процесуального кодексу України, створення належних умов учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених   Господарським процесуальним кодексом України, повного, всебічного та об`єктивного розгляду справи, суд дійшов висновку про неможливість вирішення спору у цьому судовому засіданні, що є підставою для відкладення розгляду справи.

Керуючись ст.ст. 216, 202, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд,-

      У Х В А Л И В:


1. Відкласти розгляд справи на 03.11.2020 року об 11:40 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Донецької області (зала судового засідання № 310).


2. Повідомити сторін про місце, час та дату слухання справи.


3.Явка представників сторін у судове засідання є необов`язковою.


Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці господарського суду Донецької області на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою:://dn.arbitr.gov.ua.


Ухвала оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання.


Копію цієї ухвали відповідно до положень статті 9 Господарського процесуального кодексу України направити учасникам справи.           



           


Суддя                                                                                                      А.М. Устимова

          

             

                                        

                  

            


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація