Справа № 2-123/2007 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 березня 2007 року Буринський районний суд Сумської області
в складі: головуючого - Стеценко B.C. при секретарі - Бабкіній А.А.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду м. Буринь справу за позовом ОСОБА_1 до Суховерхівської сільської Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Суховерхівської сільської Ради про визначення додаткового строку для прийняття спадщини мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати ОСОБА_2. Після її смерті залишилося спадкове майно, але він не може оформити спадкові права, через пропуск строку для прийняття спадщини.
Позивач позов підтримав і просив визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини так як встановлений законом строк він пропустив з поважної причини.
Відповідач позов визнав і не заперечує проти визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
В судовому засіданні встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Буринь померла мати позивача- ОСОБА_2 постійне місце проживання якої було с Суховерхівка, Буринського району. Після її смерті залишилося спадкове майно, що складається з земельних ділянок площею 3,71 га та 3,282 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Суховерхівської сільської Ради. Спадкоємцем на це майно, за заповітом посвідченим Суховерхівською сільською радою НОМЕР_1 від 8 квітня 2000 року, є позивач, який не може оформити спадщину в зв'язку з пропуском встановленого законом строку для її прийняття, що підтверджується поясненням сторін, копією заповіту, копією свідоцтва про народження, копією свідоцтва про смерть, копію паспорта, копіями державних актів про право власності на землю, довідкою про вартість землі.
Відповідно до ст. 1269, ст. 1270 ЦК України спадкоємець, який на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, мав подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини в 6 місячний строк з дня відкриття спадщини.
Як встановлено в судовому засіданні позивач постійно не проживав разом матір'ю, але поховав її та розпорядився спадковим майном, тобто вступив в оперативне управління спадщиною, а заяву в установлений законом строк до нотаріальної контори не подав, оскільки в сільській раді йому пояснили, що до нотаріальної контори він повинен звернутися через шість місяців з часу відкриття спадщини. В нотаріальній конторі йому стало відомо, що він пропустив строк для прийняття спадщини передбачений ст.ст. 1268, 1269 ЦК України, що підтверджується поясненням сторін.
При таких обставинах суд вважає, що позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин і йому необхідно визначити додатковий строк тим самим задовольнивши позов.
Керуючись ст.ст. 130 ч. 4, 174, 209, 213- 215 ЦПК України, ст.ст. 1233, 1234 , 1235,1268,1269,1272 ч. З ЦК України -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_2, що померла ІНФОРМАЦІЯ_1 для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальної контори до 15 травня 2007 року.
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Сумської області через Буринський районний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст. 295 ЦПК України.