Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #89672362

Провадження 3/557/865/2020

Справа 557/1284/20

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2020 року                                                                                                смт Гоща


Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Оленич Ю.В., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, що надійшла від Гощанського ВП Острозького ВП ГУНП у Рівненській області, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 , за ст. 173 КУпАП,


                                                             ВСТАНОВИВ:


Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАБ №288053 від 24 вересня 2020 року, цього ж числа приблизно о 17 годині 00 хвилин ОСОБА_1 на вул. І. Франка в с. Бабин Гощанського району Рівненської області вчинив дрібне хуліганство, а саме: погрожував фізичною розправою ОСОБА_2 , пошкодив велосипед останнього, чим вчинив  дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні інкримінованому йому правопорушенні не визнав та пояснив, що конфлікт між ним та ОСОБА_2 , який є його сусідом, триває уже близько двадцяти років. При цьому останній зазначив, що ОСОБА_2 постійно провокує його, тому такі його дії були  зумовлені  емоційним обуренням,  яке  було спричинене  неправильним,  як  він  вважав,   відношенням ОСОБА_2 щодо нього.

Як зазначив ОСОБА_1 , 24 вересня 2020 року між ними зчинилася сварка, під час якої останній металевою трубою пошкодив велосипед ОСОБА_2 . При цьому ОСОБА_1 зауважив, що громадський порядок і спокій громадян він не порушував.

Суддя, заслухавши ОСОБА_1 , дослідивши наявні у справі докази, дійшла наступного висновку.

Відповідно до ст. 3 Конституції України людина, її життя і здоров`я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов`язком держави.

Згідно з ст. 7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.ст. 245, 278, 280 КУпАП завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи та вирішення її у точній відповідності з законом. При підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення суд має вирішити питання про правильність складання протоколу та інших матеріалів справи, а при розгляді справи слід з`ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. На підставі цих вимог закону, а також ст.ст. 251, 252 КУпАП суддя в постанові повинен навести докази вини особи, притягнутої до адміністративної відповідальності та дати їм належну оцінку в їх сукупності.

Відповідно до ст. 173 КУпАП дрібним хуліганством визнається нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Тобто, обов`язковою ознакою об`єктивної сторони даного правопорушення є порушення громадського порядку і спокою громадян.

Проте, в протоколі про адміністративне правопорушення серії ВАБ №288053 від 24 вересня 2020 року, складеному відносно ОСОБА_1 не міститься даних та таких суддею під час розгляду справи не встановлено, що його діями було порушено громадський порядок та спокій громадян.

На переконання судді,  дії  ОСОБА_1    були  зумовлені  обуренням,  яке  було  спричинене  неправильними,  як  він  вважав,   діями   ОСОБА_2 ,  але  при  цьому громадський порядок і спокій громадян порушено не було.

Що стосується письмових пояснень ОСОБА_3 , які долучені до матеріалів справи, то такі суддею відхиляються, оскільки не містять даних щодо особи, з якою у її батька ОСОБА_2 виник конфлікт, а також щодо обставин порушення в ході вказаного конфлікту громадського порядку та спокою громадян.

Оскільки матеріали справи не містять належних та допустимих доказів, якими доводиться вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП, і таких доказів не здобуто в ході судового розгляду, тому провадження у справі слід закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв`язку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП, суддя


                                                            ПОСТАНОВИВ:


Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ст. 173 КУпАП, у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Гощанський районний суд Рівненської області протягом 10 днів з дня її винесення.


Суддя                                                                                                                   Ю.В.Оленич


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація