Судове рішення #8967435

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця, вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви

09 березня 2010 р.                                                  Справа № 2-а-923/10/0270

Суддя Вінницького окружного адміністративного суду  Чернюк Алла Юріївна, розглянувши матеріали позовної заяви:

за позовом:             ОСОБА_1

до:                       Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області

про:                     стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги та поновлення пропущеного строку

В С Т А Н О В И В :

          До Вінницького окружного адміністративного суду надійшли матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги поновлення пропущеного строку.

Ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд приходить до висновку, що вона підлягає поверненню, в зв'язку з порушенням позивачем правил предметної підсудності, встановлених ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України.

Як вбачається зі змісту позовних вимог, позивач просить суд визнати  дії Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області неправомірними, стягнути з відповідача недоплачену до пенсії щомісячну соціальну державну допомогу за період з січня 2006 року по лютий 2010 року та зобов`язати останнього в подальшому, починаючи з березня 2010 року нараховувати таку допомогу, відповідно до вимог Закону України "Про соціальний захист дітей війни" від 18.11.2004 №2195-ІV при нарахуванні позивачу пенсії.  

У відповідності до п.3 ч.1 ст. 18 КАС України, до якої Законом України № 808-VI від 25.12.2008 року внесені зміни, визначає, що місцевим загальним судам  як  адміністративним судам підсудні, зокрема усі  адміністративні  справи  у  спорах  фізичних  осіб з суб'єктами  владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам,  виплат за загальнообов'язковим  державним  соціальним страхуванням та інших соціальних виплат,  доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Окружним адміністративним судам  підсудні  адміністративні справи,  у  яких  однією зі сторін є орган державної влади,  інший державний  орган,  орган  влади  Автономної  Республіки  Крим,  їх посадова чи службова особа, крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Відповідно до приписів ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону,  чинного на час вчинення  окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Враховуючи зміни, що відбулись у чинному законодавстві, справа на даний час не підсудна Вінницькому окружному адміністративному суду.

За правилами встановленими п. 6 ч. 3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. п.3 ч.1 ст.18, п. 6 ч. 3  ст.108, ст.ст. 165, 186, 254 КАС України,

У Х В А Л И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України у Чернівецькому районі Вінницької області про стягнення недоплаченої щомісячної соціальної допомоги та поновлення пропущеного строку, разом з доданими до неї матеріалами повернути особі, яка її подала.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, яка подала позовну заяву.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу  суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала  набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя:       /підпис/       Чернюк Алла Юріївна


Копія вірна

Суддя:

Секретар:


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація