Справа № 2 -2735
2007 рік
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 березня 2007 р. Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:
головуючого судді Подус Г.С.
при секретарі Лисенко А.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Харківської державної нотаріальної контори № 10 про продовження строків прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому вказує, що 02.01.1995 року Харківським міським центром приватизації державного житлового фонду було видане свідоцтво про право власності на житло, яке посвідчує, що квартира АДРЕСА_1, належить на праві спільної сумісної власності -ОСОБА_1, його дружині - ОСОБА_2, бабусі позивача - ОСОБА_3 та дитині позивача - ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1 бабуся позивача ОСОБА_3 -померла, заповіту не склала, близьких родичів не мала. В зазначеній квартирі продовжували проживати та проживають зараз позивач та його родина . У грудні 1997 року позивач уїхав працювати до Росії, повернувшись звернувся до нотаріальної контори , де йому було роз'яснено, що строк прийняття спадщини був пропущений, в зв'язку з чим позивач просить продовжити пропущений термін для прийняття спадку та визнати за ним право власності на 1/2 частини АДРЕСА_1.
Свої позовні вимоги позивач обґрунтовує тим, що він не звертався з заявою про прийняття спадку, в зв'язку з тим, що працював в Росії.
Представник Харківської державної нотаріальної контори № 10 проти задоволення позову не заперечували, просили слухати справу в їх відсутності, про, що суду надали письмові документи.
Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст.174 ЦПК України, тобто у разі визнання позову відповідачем суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд заслухавши пояснення позивача, перевіривши матеріали справи та дослідивши надані докази, вважає, що позовні вимоги є законними та обгрунтованими.
Гак, відповідно свідоцтва про право власності на житло від 02.01.1995 року квартира за АДРЕСА_1. належить на належить на праві спільної сумісної власності - ОСОБА_1, його дружині - ОСОБА_2, бабусі позивача - ОСОБА_3 та дитині позивача - ОСОБА_4
Згідно наданої суду копії свідоцтва про смерть - ОСОБА_3 померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
2
Згідно ч.1 ст. 1265 ЦК України, у п'яту чергу право на спадкування за законом мають інші родичі спадкодавця до шостого ступеня споріднення включно, причому родичі ближчого ступеня споріднення усувають від права спадкування родичів подальшого ступеня споріднення. Ступень споріднення визначається за числом народжень, що віддаляють родича від спадкодавця. Народження самого спадкодавця не входить до цього числа.
Згідно ст.1270 ЦК України, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з дня відкриття спадщини. Якщо спадкоємець протягом вказаного строку не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її , однак за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Зі змісту листа Харківської державної нотаріальної контори №10 видно, що після смерті ОСОБА_3 з заявами про прийняття спадщини або про відмову від спадщини ніхто не звертався, спадкові справи не заводились.
В зв'язку з вищенаведеним суд надає ОСОБА_1 додатковий строк в розмірі 6 (шесті) місяців на звернення до Державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті його бабусі - ОСОБА_3 і визнає за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частини АДРЕСА_1.
На підставі вищезазначеного, керуючись ст.ст. 1265, 1270 ЦК України, ст.ст. 10,11,60,88,209,212,214,215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1до Харківської державної нотаріальної контори № 10 про продовження строків прийняття спадщини та визнання права власності на спадщину - задовольнити.
Встановити ОСОБА_1 додатковий строк в розмірі 6 (шесті) місяців на звернення до Державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини після смерті його бабусі - ОСОБА_3.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 1/2 частини АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.