Судове рішення #897303
Справа №2-3098/07

Справа №2-3098/07

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

20 березня 2007 року Дзержинський районний суд м. Харкова у складі: головуючого - судді Подус А.С. при секретарі - Лисенко А.А.

розглянувши в судовому засіданні у м. Харкові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до виконавчого комітету Дзержинської районної в м. Харкові ради про визнання права користування житлом,

ВСТАНОВИВ:

Позивачі звернулися до суду з зазначеним позовом, в якому просять визнати за ними право користування квартирою АДРЕСА_1.

Свої вимоги вони мотивують тим, що в серпні 1991 року вони вселилися в вищезначену квартиру з дозволу наймодавця, на підставі посвідчення № К-110, крім них в квартирі проживав її колишній чоловік, але у зв'язку з припиненням шлюбу між подружжям, колишній чоловік змінив місце проживання і залишив спірну квартиру.

До теперішнього часу позивачі відкрито користуються спірною квартирою, а саме: відкрито особовий рахунок і вони вносять квартплату і плату за комунальні послуги, телефонний зв'язок. За час проживания в квартирі вони зробили в ній ремонт: замінили вікна, каналізаційні труби, шпалери в кімнатах та ін.

У судовому засіданні позивачі заявлені вимоги підтримали і просили їх задовольнити, представник відповідача позов не визнав и просив в його задоволенні відмовити, так як позивачам було дозволено проживати в спірній квартирі тимчасово до отримання житла у встановленному законом порядку. Вселилися вони у зазначену квартиру на підставі тимчасового посвідчення, хоча, відповідно до ст. 58 ЖК України єдиною підставою для зайняття житлової площі ордер, тому у відповідача не має підстав для укладені з ними договору житлового найму.

Суд, заслухавши пояснення сторін, допитавши свідка, дослідивши письмові докази у справі, вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 законні та обґрунтовані, у зв'язку з чим підлягають задоволенню.

Відповідно до наданного посвідчення № К-110 Дзержинським виконкомом позивачам тимчасово, до отримання житлової площі у встановленному законом порядку було надане житлове приміщення маневрового фонду за АДРЕСА_1. В той же час вони вселилися в зазначену квартиру та перевезли свої особисті речі.

В вересні 2006 року позивачка розірвала шлюб, у зв'язку з чим колишній чоловік забрав свої особисті речі і переїхав до іншого місця проживання, будь-яких прав на спірну квартиру він не заявляє, що підтверджується даними наданих до суду копій свідоцтва про розірвання шлюбу від 05.09.2006 р. та показаннями свідку.

Відповідно до ст. 58 ЖК України єдиною підставою для вселення в жиле приміщення в громадському житловому фонді є ордер.

Стаття 61 ЖК України також передбачає, що житлові зобов'язання в будинках місцевих рад мають оформлятися ордером, фінансовим особовим рахунком і письмовим договором. При цьому ордер на житлове помешкання являє собою особливий адміністративно-правовий документ, в якому міститься розпорядження надати громадянину, на ім'я якого виданий ордер, та членам його сім'ї в користування для проживання жиле приміщення, зазначене в ордері. Сам по собі ордер не є підставою вини кнення права на житло, але надає наймачеві лише право вимагати укладення договору-найму відповідного житлового приміщення. Таким чином, договір соціального найму є укладеним з моменту заселення наймача у надане приміщення, оскільки саме не породжує у нього і наймодавця права і обов'язки щодо житла.

 

2

Згідно наданих платіжних квитанцій, позивачі в період користування квартирою сплачували за неї квартирну плату та вносили плату за комунальні послуги і на їх ім'я був відкритий особовий рахунок.

Як пояснили у судовому засіданні позивачі, що підтвердила допитана у судовому засіданні свідок ОСОБА_3 за час проживання в квартиріАДРЕСА_1  ОСОБА_1 разом з членами сім 'ї провели в ній ремонт: замінили вікна, каналізаційні труби, шпалери в кімнатах та ін.

Стаття 47 Конституції України гарантує кожному громадянину України право на житло шляхом створення державою умов, за яких кожен громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взят в оренду. Ніхто не може бути примусово позбавлений житла інакше як на підставі закону за рішенням суду.

Надані суду докази підтверджують, що позивачі виконували всі обов'язки надані законом наймачу жилого приміщення, що свідчить про те, що з ним фактично укладений договір соціального найму квартири АДРЕСА_1, у зв'язку з чим у суду є підстави для визнання за ним права користування зазначеним жилим приміщенням.

Відповідно до ст. 47 Конституції України, ст.ст. 47, 58. 61. 63, 64 ЖК України, керуючись ст. ст. 10,11, 209, 212, 214, 215 ЦПК України суд, -

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 та ОСОБА_2 - задовольнити.

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право користування жилим приміщенням - ізольованою квартирою АДРЕСА_1.

Зобов'язати виконавчий комітет Дзержинської районної в м. Харкові ради укласти з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 договір найму жилого приміщення за АДРЕСА_1.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Дзержинський районний суд м. Харкова Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення; апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, з надісланням її копії до Апеляційного суду Харківської області, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація