№ 2-998-2007
РІШЕННЯ
Іменем України
06 березня 2007 року Слов'янський міськрайонний суд Донецької області в складі:
головуючого - судді Ю.В.Чернишова
при секретарі - О.О.Гречко
розглянувши у відкритому судовому засіданні в М.Слов'янську цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання угоди дійсною та визнання права власності на квартиру,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася з позовом до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 про визнання договору купівлі-продажу дійсним та визнання права власності на квартиру, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.
Свої вимоги обґрунтувала тим, що 30.07.1996 року між нею та відповідачами був укладений договір купівлі-продажу вищезазначеної квартири . Договір був зареєстрований у товарній Межрегіанальній агропромисловій біржі м. Слов"янська та виконаний у повному обсязі: відповідачі передала у власність квартиру та ключі від неї, а вона передала їм оговорену суму грошей, в'їхала до квартири та ввезла свої речі. Оскільки, з вини відповідачей , договір не було посвідчено нотаріально, на теперішній час вона не має можливості розпорядитися квартирою.
У судовому засіданні позивачка підтримала свої позовні вимоги. Відповідачі позов визнали цілком.
Суд вислухавши доводи позивачки, пояснення відповідачей , дослідивши надані докази, приходить до переконання, що даний позов піддягає задоволенню по наступних підставах. У судовому засіданні встановлено, що між сторонами в справі 30.07.1996 р. був укладений договір купівлі-продажу квартириАДРЕСА_1. Даний договір не був посвідчений нотаріально.
До укладення договору зазначена квартира належала відповідачам у рівних частках на підставі свідоцтва про право власності на житло , виданого Слов'янським виконавчим комітетом від 12.04.1996 року.(а.с.25).
Відповідачі передали у власність позивачки зазначену квартиру та ключі від неї, але відмовилися від нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу посилаючись на те, що немає часу . Позивачка передала їм оговорену суму грошей, в'їхала до квартири та ввезла свої речі
Таким чином сторони при укладенні угоди виконали всі істотні умови необхідні для даного виду угод згідно ст.202,638,655 ЦК України, що свідчить про укладення ними договору купівлі-продажу житлового приміщення. Позивачка придбала право власності на зазначену квартиру на підставах передбачених ст. 12 Закону України «Про власність», а тому вправі вимагати захисту своєї власності.
Керуючись ст.12 Закону України «Про власність», ст.202,220,328,638,655 ЦК України, ст. ст. 10,11,58,60,209,212-215 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити.
Визнати дійсним договір купівлі - продажу НОМЕР_1, квартириАДРЕСА_1, житловою площею 35,7 кв.м., загальною площею 61,2 кв.м., між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , який був укладений 30.07.1996 року та зареєстрований у товарній біржі „ Межрегіональна агропромислова біржа" м. Слов"янська.
Визнати за ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, право власності на квартируАДРЕСА_1, житловою площею 35,7 кв.м., загальною площею 61,2.
Рішення може бути оскаржене в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.