- позивач: Дудник Дмитро Олександрович
- відповідач: Підпр. "Центр екстренної медичної допомоги та медичних катастроф м.Києва
- відповідач: КНП "Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва ВО КМР (КМДА)"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
Справа № 607/7852/20Головуючий у 1-й інстанції Позняк В.М.
Провадження №22-ц/817/1014/20 Доповідач - Щавурська Н.Б.
Категорія -
У Х В А Л А
27 жовтня 2020 р. суддя судової палати з розгляду цивільних справ Тернопільського апеляційного суду Щавурська Н.Б., при вирішенні питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 серпня 2020 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Комунального некомерційного підприємства “Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва” Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації),
ВСТАНОВИла:
16 жовтня 2020 року позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з апеляційною скаргою на вказане рішення, повний текст якого складено 18 серпня 2020 року.
З матеріалів справи вбачається, що розгляд даної справи проводився у спрощеному провадженні без виклику сторін.
Копія рішення була отримана позивачем особисто 03.09.2020 року, що стверджується його підписом у наявному в матеріалах справи рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення (а.с. 239).
Як вбачається зі змісту апеляційної скарги, клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження з зазначенням причин поважності пропуску такого строку не заявлялося.
Додатками до апеляційної скарги зазначено лише її копія для відповідача (а.с. 247).
Також, при зверненні з вказаною апеляційною скаргою позивачем ОСОБА_1 заявлено клопотання про звільнення його від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України “Про судовий збір”.
Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 354 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складання повного судового рішення. Учасник справи, якому повне рішення або ухвала не були вручені у день його (її) проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду — якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.
Згідно вимог ч. 3 цієї ж статті строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій ст. 358 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 2 ст. 258 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу.
Частиною 4 ст. 356 ЦПК України передбачено, що до апеляційної скарги додаються, в тому числі, документи, що підтверджують сплату судового збору у встановленому порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу (для апеляційної скарги — без додержання вимог, викладених у ст. 356 ЦПК України), протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви (апеляційної скарги) постановляє ухвалу про залишення позовної заяви (апеляційної скарги) без руху.
Згідно вимог ч. 2 цієї ж статті в ухвалі про залишення без руху зазначаються недоліки позовної заяви (апеляційної скарги), спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви (апеляційної скарги) без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви (апеляційної скарги) без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 (за умови звернення з апеляційної скаргою — у статті 356) цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява (апеляційна скарга) вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки у строк, встановлений судом, заява вважається не поданою і повертається позивачеві (ч. 3 ст. 185 ЦПК України).
Згідно вимог ч.ч. 3, 4 ст. 357 ЦПК України апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених законом, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом десяти днів з моменту отримання ухвали особа має право звернутися до апеляційного суду з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку. Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк, або вказані нею підстави для поновлення строку на апеляційне оскарження будуть визнані неповажними, суд відмовляє у відкритті апеляційного провадження, у порядку встановленому ст. 358 цього Кодексу.
Відповідно до вимог Закону України “Про судовий збір” № 3674-VI від 8 липня 2011 року зі змінами, за подання до суду апеляційної скарги на рішення справляється судовий збір у розмірі 150 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
У відповідності до п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви майнового характеру (а саме такими є вимоги позивача про стягнення середньомісячного заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди), яка подана фізичною особою або фізичною особою - підприємцем судовий збір складає 1 % ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про державний бюджет України на 2020 рік» з 1 січня 2020 року установлено прожитковий мінімум для працездатних осіб в розмірі 2102 грн.
Отже, при подачі апеляційної скарги позивачу (з урахуванням ціни позову) необхідно було сплатити судовий збір в розмірі 1 261 грн 20 коп. (2 102 грн х 0,4 х 150 % = 1 261,20 грн).
Згідно вимог ч. 1 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Враховуючи те, що порядок звільнення сторони від сплати судового збору встановлений ч. 3 ст. 136 ЦПК України, яка передбачає наявність причин, визначених ч. 1 цієї статті (а саме відповідного майнового стану сторони), а позивач з вказаних підстав для звільнення його від сплати судового збору до апеляційного суду не звертався й доказів наявності підстав для такого звільнення суду не надавав, апеляційний суд приходить до висновку про відсутність правових підстав для задоволення його клопотання про звільнення від справи судового збору з посиланням на наявність підстав, передбачених п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ “Про судовий збір”, оскільки вказане положення Закону передбачає наявність пільг щодо сплати судового збору у вигляді звільнення від сплати такого лише у позивачів у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, в той час як ОСОБА_1 поряд з вимогами про стягнення заробітної плати та компенсації у зв`язку з порушенням термінів її виплати (що є складовою зарплати), також заявлено й інші вимоги - про стягнення середньомісячного заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та моральної шкоди, які не є складовими заробітної плати й по відношенню до яких ЗУ “Про судовий збір” не містить пільг щодо звільнення позивачів від сплати такого при зверненні до суду.
З урахуванням вимог ч.ч. 1-3 ст. 185, 357 ч. 2 ЦПК України суд приходить до висновку, що апеляційну скаргу ОСОБА_1 слід залишити без руху надавши строк, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ухвали для оплати 1 261, 20 грн судового збору та подачі оригіналу квитанції про оплату до суду. Оплату здійснити за реквізитами:
Отримувач коштів
УК у м. Тернополі/м. Тернопіль/22030101
Код отримувача (код за ЄДРПОУ)
37977726
Банк отримувача
Казначейство України (ЕАП)
Код банку отримувача (МФО)
899998
Рахунок отримувача
UA398999980313121206080019751
Код класифікації доходів бюджету
22030101
У разі якщо апелянт відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги щодо сплати судового збору апеляційна скарга буде вважатися поданою в день первісного її подання до суду. Якщо апелянт не усуне недоліки апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися не поданою та буде повернута апелянту.
Крім цього, беручи до уваги те, що апеляційна скарга була подана з пропуском встановленого законом тридцятиденного строку на її оскарження та питання про його поновлення апелянтом не ставилося, дана апеляційна скарга з урахуванням вимог ч. 3 ст. 357 ЦПК України також підлягає залишенню без руху з наданням апелянту ОСОБА_1 строку, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання ним ухвали для звернення з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження, зазначенням у ній поважності причин пропуску такого строку й надання відповідних доказів на підтвердження існування таких причин.
Керуючись ст.ст. 185 ч.ч. 1-3, 356 ч. 4 п. 3, 357 ч.ч. 2, 3 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 13 серпня 2020 року залишити без руху.
Надати строк десять днів з дня отримання апелянтом ухвали для сплати судового збору у розмірі 1 261, 20 грн за вищевказаними реквізитами рахунку, а також - для звернення з заявою про поновлення строку на апеляційне оскарження, зазначення у ній поважності причин пропуску такого строку й надання відповідних доказів на підтвердження існування таких причин.
Оригінал квитанції про оплату подати до суду, як доказ сплати судових витрат.
Роз`яснити, що за умови не усунення апелянтом недоліків апеляційної скарги у строк, встановлений судом, апеляційна скарга буде вважатися неподаною та буде повернута апелянту у відповідності до вимог ч. 3 ст. 185 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
- Номер: 2/607/2225/2020
- Опис: про стягнення заборгованості по зарплаті,середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільнення та відшкодування моральної шкоди
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 607/7852/20
- Суд: Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
- Суддя: Щавурська Н.Б.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.05.2020
- Дата етапу: 13.05.2020
- Номер: 22-ц/817/1014/20
- Опис: за позовом Дудника Д.О. до КНП "Центр екстренної медичної допомоги та медицини катастроф міста Києва " Виконавчого органу КМР (КМДА) про стягнення заборгованості по заробітній платі, індексації, компенсації у звязку із порушенням термінів її виплати, середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні та відшкодування моральної шкоди
- Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
- Номер справи: 607/7852/20
- Суд: Тернопільський апеляційний суд
- Суддя: Щавурська Н.Б.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.10.2020
- Дата етапу: 22.10.2020