- яка притягається до адмін. відповідальності: Ілюк Юрій Васильович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа №938/568/20
Провадження № 3/938/274/20
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 листопада 2020 року селище Верховина
Суддя Верховинського районного суду Івано-Франківської області Чекан Н.М. з участю секретаря судового засідання Івасюк Г.Ю., розглянувши матеріали, які надійшли від Верховинського ВП Косівського ВП ГУНП в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, непрацюючого, за ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КупАП),
В С Т АН О В И В:
03.10.2020 року на розгляд Верховинського районного суду Івано-Франківської області надійшли матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Відповідно до ч.2 ст. 277 КУпАП справи про адміністративні правопорушення, передбачені ст.173-2 цього Кодексу, розглядаються протягом доби.
З протоколу про адміністративне правопорушення серії АПР18 №375230 від 02.11.2020 року (а.с. 1), вбачається, що 28.10.2020 року близько 11:35 год. в селі Ільці присілок Флесівка за місцем проживання перебуваючи в нетверезому стані вчинив домашнє фізичне насильство відносно співжительки ОСОБА_2 , а саме вдарив один раз по обличчю не спричинивши тілесних ушкоджень, а також не виконав вимоги термінового заборонного припису від 29.10.2020 року, внаслідок чого могла бути завдана шкода фізичному здоров`ю потерпілої, чим вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, визнав повністю та вказав, що зазначивши, що 28.10.2020 року близько 11:35 год. він перебував, між ним та співмешканкою виникла сварка, в ході якої він вдарив її один раз в обличя не завдавши тілесних ушкоджень. Відразу після винесення термінового заборонного припису від 29.10.2020 року, яким йому було заборонено в період з 13 год. 29.10.2020 року до 13 год. 01.11.2020 року в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою, він повернувся додому до своєї дружини ОСОБА_2 . Свою вину визнає, забовязується в подальшому подібних дій не вчиняти.
Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердила пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
В судовому засіданні, крім протоколу про адміністративне правопорушення АПР18 №375230 від 02.11.2020 року, також досліджено :
- терміновий заборонний припис стосовно кривдника (а.с. 2), з якого вбачається, що у зв`язку зі скоєнням ним 28.10.2020 року близько 11:35 год. в селі Ільці присілок Флесівка за місцем проживання вчинив домашнє фізичне насильствов сім`ї відносно співжительки ОСОБА_2 , йому встановлено заборону на вхід та перебування в місці проживанн(перебування) постраждалої особи; заборона в будь-який спосіб контактувати з постраждалою особою строком на 3 доби з 13.00 год. 29.10.2020 року до 01.11.2020 року 13.00 год.
- рапорт старшого інспектора-чергового СРПП №3 Верховинського ВП Єремійчука Б.(а.с. 3), в якому зазначається, що 28.10.2020 року о 11:36 год. надійшло повідомлення зі служби 102 проте, що 28.10.2020 о 11:35 за адресою: АДРЕСА_1 , співмешканець ОСОБА_1 побив заявницю ОСОБА_2
- рапорт поліцейського Верховинського ВП Пататюка А.В. (а.с. 4), з якого вбачаєтся, що 28.10.2020 року о 17:29 год. надійшло повідомлення зі служби 102 проте, що 28.10.2020 о 17:28 за адресою: АДРЕСА_1 , співмешканець ОСОБА_1 наніс тілесні ушкодження заявниці ОСОБА_2
- заява ОСОБА_2 (а.с. 5), в якій вона просить притягнути свого співжителя ОСОБА_1 до відповідальності.
- заява ОСОБА_2 (а.с. 6), в якій вона просить розгялдати справу про притягнення свого співжителя ОСОБА_1 до відповідальностібез її участі.
- пояснення ОСОБА_2 (а.с. 7), з якого вбачається, що її співмешканець ОСОБА_1 останнім часом зловживає спиртними напоями, ображає її нецензурними словами, погрожує, штовхає.
- пояснення ОСОБА_2 (а.с. 8), з якого вбачається, що 28.10.2020 року ОСОБА_1 вчинив відносно неї домашнє насильство, та порушив терміновий заборонний припис, встановлений йому 29.10.2020 року.
- пояснення ОСОБА_1 (а.с. 9), з якого вбачається, що він проживає спільно зі своєю співмешканкою ОСОБА_2 , 28.10.2020 року близько 11.35 год. він перебував вдома в нетверезому стані, між ним та співмешканкою виникла сварка, в ході якої він вдарив її один раз в обличя не завдавши тілесних ушкоджень. Свою вину визнає, забовязується в подальшому подібних дій не вчиняти.
- копії паспорта ОСОБА_1 (а.с. 10), в якому зазначається, що він ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .
Вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, та потерпілої, вивчивши та дослідивши матеріали справи, суд приходить до такого висновку.
Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом.
Згідно із ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Як передбачено ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком), визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Відповідно до ст. 251 КУпАП України, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото - і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото - і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов`язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 цього Кодексу.
На підставі ст. 252 КУпАП оцінка доказів при розгляді справ про адміністративні правопорушення ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності.
Згідно зі ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
З матеріалів адміністративної справи вбачається, що доказами на підтвердження винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП є дані щодо обставин скоєного, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення серії АПР18 № 375230 від 02.11.2020 року, поясненнях ОСОБА_1 та ОСОБА_2 .
Диспозиція ч.1 ст. 173-2 КУпАП передбачає настання адміністративної відповідальності за вчинення насильства в сім`ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров`ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка чинила насильство в сім`ї.
В силу ст. 1 Закону України «Про попередження насильства в сім`ї» насильство в сім`ї - це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім`ї стосовно іншого члена сім`ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім`ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров`ю.
Згідно ст. 3 Сімейного кодексу України сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Дія Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» поширюється на подружжя.
Аналізуючи здобуті в судовому засiданнi докази, суддя приходить до висновку, що дії ОСОБА_1 правильно квалiфiковано за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, оскільки він вчинив домашнє насильство фізичного характеру стосовно своєїспівмешканки ОСОБА_2 , яке виразилось у заподіянні їй удару, внаслідок чого могла бути завдана шкода фізичному здоров`ю потерпілої.
З урахуванням викладеного суд вважає, що на ОСОБА_1 слід накласти стягнення, яке б вiдповiдало вчиненому ним правопорушенню та його особі, в межах санкції ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.
Санкція ч.1 ст. 173-2 КУпАП передбачає відповідальність за вчинення правопорушення шляхом накладення штрафу в розмірі від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадські роботи на строк від тридцяти до сорока годин, або адміністративний арешт на строк до семи діб.
При таких обставинах, враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу порушника, визнання ним вини, щире каяття суддя вважає, що до нього слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Тому з ОСОБА_1 слід стягнути судовій збір у розмірі 420.40 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.283,284 КУпАП, -
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти стягнення у виді штрафу у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 170 (сто сімдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави в сумі 420 (чотириста двадцять) грн. 40 коп.
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником протягом десяти днів з дня винесення постанови до Івано-Франківського апеляційного суду через Верховинський районний суд.
Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Суддя: Чекан Н.М.
- Номер: 3/938/274/20
- Опис: Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 938/568/20
- Суд: Верховинський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Чекан Н.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.11.2020
- Дата етапу: 03.11.2020