- позивач: ТОВ "ВЕКТОР-ВС"
- відповідач: ТОВ "Інжиніринговий центр Астана"
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 289/1751/20
Номер провадження 2-к/289/3/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.11.2020 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Мельник О.В., розглянувши матеріали клопотання ТОВ «ВЕКТОР-ВС» про визнання та виконання на території України рішення спеціалізованого міжрайонного економічного суду міста Астани від 17.04.2018 у справі №7119-18-00-2/2257 про стягнення коштів з ТОВ «Інжиніринговий центр Астана», -
ВСТАНОВИВ:
05.11.2020 до Радомишльського районного суду Житомирської області з Центрально-західного міжрегіонального управління міністерства юстиції (м.Хмельницький) надійшло клопотання ТОВ «ВЕКТОР-ВС» про визнання та виконання на території України рішення спеціалізованого міжрайонного економічного суду міста Астани від 17.04.2018 у справі №7119-18-00-2/2257 про стягнення коштів з ТОВ «Інжиніринговий центр Астана».
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали суд приходить до наступних висновків.
Відповідно до ч.1ст. 465 ЦПК України, клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається до суду безпосередньо стягувачем (його представником) або відповідно до Міжнародного договору, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України, іншою особою (її представником).
Згідно зі ст. 81 Закону України «Про міжнародне приватне право» в Україні можуть бути визнані та виконані рішення іноземних судів у справах, що виникають з цивільних, трудових, сімейних та господарських правовідносин, вироки іноземних судів у кримінальних провадженнях у частині, що стосується відшкодування шкоди та заподіяних збитків, а також рішення іноземних арбітражів та інших органів іноземних держав, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ, що набрали законної сили.
Стаття 464 ЦПК України передбачає, що питання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду розглядається судом за місцем проживання (перебування) або місцезнаходженням боржника.
Пункт 12 постанови Пленуму Верховного Суду України від 24.12.1999 р. № 12 «Про практику розгляду судами клопотань про визнання й виконання рішень іноземних судів та арбітражів і про скасування рішень, постановлених у порядку міжнародного комерційного арбітражу на території України» встановлює, що клопотання про визнання й виконання рішень іноземних судів (арбітражів) суд розглядає у визначених ними межах і не може входити в обговорення правильності цих рішень по суті, вносити до останніх будь-які зміни.
Вимоги до клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду встановлені статтею 466 ЦПК України де зокрема зазначено:
Клопотання про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду подається у письмовій формі і повинно містити:
1) ім`я (найменування) особи, що подає клопотання, зазначення її місця проживання (перебування) або місцезнаходження;
2) ім`я (найменування) боржника, зазначення його місця проживання (перебування), його місцезнаходження чи місцезнаходження його майна в Україні;
3) мотиви подання клопотання.
Суд, встановивши, що клопотання і документи, що додаються до нього, не оформлено відповідно до вимог, передбачених цією главою, або до клопотання не додано всі перелічені документи, залишає його без розгляду та повертає клопотання разом з документами, що додані до нього, особі, яка його подала.
Також, Постановою Верховної Ради України від 19.12.1992 №2889-ХІІ ратифіковано Угоду про порядок вирішення спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, підписану у місті Києві 20.03.1992 урядами держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав, зокрема, урядами України та Республіки Казахстан.
Відповідно до статті 7 Угоди держави - учасниці СНД взаємно визнають і виконують рішення компетентних судів, що набули законної чинності.
Статтею 8 указаної Угоди передбачено, що виконання рішення відбувається за клопотанням заінтересованої Сторони. До клопотання додаються: належним чином завірена копія рішення, про примусове виконання якого порушене клопотання; офіційний документ про те, що рішення набуло чинності, якщо це не випливає з тексту самого рішення; докази про повідомлення іншої Сторони про процес; виконавчий документ.
Таким чином, статтею 8 вказаної Угоди імперативно встановлено чіткий перелік документів, які є необхідними для долучення до клопотання.
Відповідно до ст. 431 ЦПК України виконання судового рішення здійснюється на підставі виконавчого листа, виданого судом, який розглядав справу як суд першої інстанції.
Виконавчий лист, судовий наказ, ухвала мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.
Якщо судове рішення прийнято на користь декількох позивачів або проти декількох відповідачів, або якщо виконання повинно бути проведено в різних місцях чи рішенням передбачено вчинення кількох дій, видаються декілька виконавчих листів, у яких зазначаються один боржник та один стягувач, а також визначається, в якій частині необхідно виконати судове рішення, або зазначається, що обов`язок чи право стягнення є солідарним.
Компетентний суд Республіки Казахстан в своєму рішенні від 17.04.2018 у справі №7119-18-00-2/2257 не вказав юридичної адреси або адреси місцезнаходження боржника.
Звертаючи рішення суду до примусового виконання Спеціалізований міжрайонний економічний суд міста Астани Республіки Казахстан у виконавчому листі №7119-18-00-2/2257-2 від 17 липня 2018 року у графі «Повне найменування відповідача та його адреса» вказав:
Назва компанії: Філія Товариства з обмеженою відповідальністю «Інжиніринговий центр Астана» в місті Астана;
БИН: 140241024047;
Форма власності: приватна
Фактична адреса: Казахстан, Астана, Єсільскій район, - Достик 2, корп. НП-2;
Юридична адреса: Казахстан, Астана, Єсільскій район, - Достик 2, корп. НП-2.
Інших відповідачів (боржників) у виконавчому листі не зазначено.
Враховуючи викладене, надані заявником рішення суду та виконавчий лист виданий на його підставі, не містять даних про те, що юридична адреса або фактичне місцезнаходження боржника знаходиться на території України, що свідчить про невиконання вимог ст. 466 ЦПК України.
На підставі викладеного, керуючись ст.431, 462-466 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР-ВС» Казахстан 050000, місто Алмати, Алматінский район, вул.Шаріпова, 90 офіс 219/4, БИН 150840008767 про визнання та звернення до виконання рішення іноземного суду, що підлягає примусовому виконанню - залишити без розгляду.
Повернути Товариству з обмеженою відповідальністю «ВЕКТОР-ВС» Республіка Казахстан клопотання разом з документами, що додані до нього.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О. В. Мельник
- Номер: 2-к/289/3/20
- Опис:
- Тип справи: на справу про визнання та виконання рішень іноземних судів в Україні
- Номер справи: 289/1751/20
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Мельник О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 05.11.2020
- Дата етапу: 05.11.2020