Судове рішення #8991632

Справа № 2а-148/10

П О С Т А Н О В А

Іменем України

26 січня 2010р. Голосіївський районний суд м.Києва в складі:

головуючого – судді Шумко А.В.

при секретарі –          Будовій Т.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м.Києва про зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30% надбавку до пенсії як дитині війни, –

в с т а н о в и в :

у грудні 2009 року позивачка звернулась в суд з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м.Києва про зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30% надбавку до пенсії як дитині війни. Зазначала, що відповідно до ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» від 18.11.2004 року, є особою, що належить до соціальної категорії громадян «діти війни», з 01.01.2006 року має отримувати щомісячну надбавку до пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком. На звернення з приводу здійснення перерахунку та виплати щомісячної надбавки до пенсії згідно ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», відповідач відмовив, посилаючись на Закони України Про державний бюджет на 2008, 2009 р. , Постанову Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. №530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян», якими була зупинена та змінена редакція ст.6 зазначеного Закону. Просить визнати неправомірними дії відповідача щодо відмови у виплаті у 2009р. щомісячної надбавки до пенсії у розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком згідно вимог Закону України «Про соціальний захист дітей війни»; зобов»язати відповідача перерахувати та сплатити недоплачене щомісячне підвищення до пенсії, як дитині війни, з 01.01.2009 року по 31.12.2009р.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримала, просила визнати відмову відповідача щодо виплати щомісячної надбавки до пенсії  у розмірі 30 %  від мінімальної пенсії, відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», протиправною та зобов’язати відповідача здійснити відповідний перерахунок пенсії і виплатити заборгованість за вказаний у позові період.

Представник відповідача у судове засідання не з’явився. Про час і місце судового розгляду справи відповідач повідомлений належним чином. Відповідач надіслав до суду письмові заперечення, в яких просив в позові відмовити, посилаючись на те, що вимоги позивача не ґрунтуються на законодавстві.

Відповідно до ч.4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб’єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час  і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів. У зв’язку з наведеним суд вважає за можливе вирішити справу на підставі наявних  у ній доказів.

Вислухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач є дитиною війни у розумінні ст.1 Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції Закону від 18.11.2004р., набрав чинності з 01.01.2006р.),  дітям війни пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується замість пенсії, підвищуються на 30 % мінімальної пенсії за віком.

Згідно ст.7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», фінансування забезпечення державних соціальних гарантій, передбачених цим Законом, здійснюється за рахунок коштів Державного бюджету України.

Згідно ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов»язані діяти лише на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Суд не бере до уваги заперечення відповідача стосовно того, що у 2009р. дітям війни підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, проводиться виходячи з прожиткового мінімуму на одну особу в розмірах, що діяли у грудні 2008р., на підставі Закону України «Про державний бюджет України на 2009рік», яким встановлено прожитковий мінімум на одну особу в розмірах, що діяли у грудні 2008р.; а розміри державних соціальних гарантій на 2009р., що визначаються залежно від прожиткового мінімуму, встановлюються відповідними законами України та нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України та на підставі Постанови Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. №530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» якою встановлено, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться з 01.10.2008р. – в розмірі 49,80грн, виходячи з наступного.

Постановою Кабінету Міністрів України від 28.05.2008р. №530 «Про деякі питання соціального захисту окремих категорій громадян» установлено, що дітям війни до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії, підвищення проводиться з 01.10.2008р. – в розмірі 49,80грн.

Проте згідно п.6 ст.92 Конституції України, основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Відповідно до ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009рік» Кабінету  Міністрів  України  надано   право   у 2009 році встановлювати розміри соціальних виплат,  які відповідно до  законодавства  визначаються  залежно  від  розміру мінімальної заробітної  плати ,  в  абсолютних  сумах   у   межах   асигнувань, передбачених за відповідними бюджетними програмами.

Згідно ж ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» (в редакції Закону від 18.11.2004р., чинної у 2009році), пенсії або щомісячне довічне грошове утримання чи державна соціальна допомога, що виплачується дітям війни замість пенсії, визначаються не від  розміру мінімальної заробітної  плати, а від мінімальної пенсії за віком .

За таких обставин, розмір визначених ст.6 Законом України «Про соціальний захист дітей війни» виплат (30 % мінімальної пенсії за віком) Законом України «Про державний бюджет України на 2009рік» не обмежувався, а тому відмова позивача у здійсненні відповідного перерахунку є протиправною, тому відповідача слід зобов»язати здійснити такий перерахунок.

На підставі наведеного, ст. 6  Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст.ст. 19 ч.2, 92 Конституції України, ст.71 Закону України «Про державний бюджет України на 2009рік», керуючись ст.ст. 87, 94, 99-103, 158-163, 167 КАС України суд, –

п о с т а н о в и в :

позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м.Києва про зобов»язання суб»єкта владних повноважень нарахувати і виплатити 30% надбавку до пенсії як дитині війни – задовольнити.

Визнати протиправною відмову Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м.Києва щодо виплати ОСОБА_1 щомісячної надбавки до пенсії в розмірі 30% від мінімальної пенсії за віком як дитині війни за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009р.

Зобов»язати Управління Пенсійного фонду України в Голосіївському районі м.Києва здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1 з підвищенням пенсії на 30% від мінімальної пенсії за віком та провести відповідні виплати відповідно до ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», за період з 01.01.2009р. по 31.12.2009р.  

Постанова відповідно до ч.1 ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185–187 Кодексу адміністративного судочинства шляхом подання через Голосіївський районний суд м.Києва заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація