Судове рішення #8991685

Справа № 2- 2103/10

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М        У К Р А Ї Н И

22 квітня 2010 року Солом'янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді                           Калініченко О.Б.

при секретарі                                      Кучерявець О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ домоволодіння та земельної ділянки в натурі, визнання частини будинку окремим домоволодінням та зустрічним позовом ОСОБА_3 до ОСОБА_1, Солом’янської районної у м. Києві ради, треті особи: Головне управління земельних ресурсів Київської міської державної адміністрації, Управління юстиції м. Києва, про встановлення конкретного порядку користування домоволодінням та визнання частини будинку окремим домоволодінням, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернулася до суду з зазначеною позовною заявою, в якій просить виділити в натурі та визнати окремим домоволодінням належну їй Ѕ частину житлового будинку АДРЕСА_1, яка складається з наступних приміщень, які розташовані на першому поверсі: сіни площею 7,5 кв. м., вбиральня – 1,6 кв. м, ванна кімната – 3,5 кв. м, підсобна кімната – 14,3 кв. м, кухня – 6,9 кв. м. На другому поверсі: тамбур площею 4,9 кв. м, коридор – 4,0 кв. м, кухня – 6,6 кв. м, жилі кімнати площею 17,4 кв. м та 12,1 кв. м, та погреб площею 16,9 кв. м, позначений на технічному паспорті літерою «А», вбиральня – літера «Д», та сарай площею 15,0 кв. м, позначений літерою «В».

 Крім того, позивачка просить встановити порядок користування земельною ділянкою, на якій розташований житловий будинок АДРЕСА_1, виділивши їй в користування земельну ділянку площею 695,52 кв. м.

В позові посилається на те, що вона на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Дев’ятою державною нотаріальною конторою 20.09.2003 року є власником Ѕ частини житлового будинку АДРЕСА_1, яка складається з названих вище приміщень.

В користуванні відповідача, який є власником решти Ѕ частини будинку, перебувають наступні приміщення: у напівпідвалі – кухню площею 7,8 кв. м, житлову кімнату – 14,0 кв. м, ванну кімнату – 3,5 кв. м, вбиральню 1,6 кв. м, вхід на цокольний І-й поверх, де розташовані три житлові кімнати площею – 12,5 кв. м, 11,1 кв. м та 17,7 кв. м  та веранду площею – 12,6 кв. м, а всього житловою площею – 55,0 кв. м, а загальною площею – 86,6 кв. м  та надвірні забудови – сарай під літ. «Б», вбиральню під літ. «В»  

Будинок повністю розділений між співвласниками на дві відокремлені квартири, які обладнані окремими входами і системами інженерного забезпечення, кожен із них протягом багатьох років самостійно користується своєю  частиною будинку.

Відповідач, не заперечуючи проти виділу позивачці в натурі фактично зайнятих нею житлових приміщень та надвірних забудов, 24.04.2009 року звернувся до суду із зустрічним позовом, в якому просив виділити йому в натурі фактично зайняті ним жилі приміщення в будинку АДРЕСА_1, а саме у напівпідвалі – кухню площею 7,8 кв. м, житлову кімнату – 14,0 кв. м, ванну кімнату – 3,5 кв. м, вбиральню 1,6 кв. м, вхід на цокольний І-й поверх, де розташовані три житлові кімнати площею – 12,5 кв. м, 11,1 кв. м та 17,7 кв. м  та веранду площею – 12,6 кв. м, а всього житловою площею – 55,0 кв. м, а загальною площею – 86,6 кв. м  та надвірні забудови – сарай під літ. «Б», вбиральню під літ. «В» , виділивши в користування земельну ділянку площею 300 кв. м.

В обґрунтування зустрічного позову посилається на ті ж обставини, що ї позивачка.

Позивачка в судовому позовні вимоги підтримала у повному обсязі і просила суд їх задовольнити, проти задоволення вимог зустрічного позову не заперечувала.

Представник відповідача проти задоволення первісного позову не заперечувала, зустрічний позов просила задовольнити.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що обидва позови підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що сторони є співвласниками по Ѕ частині будинку АДРЕСА_1. Згідно з даними технічного паспорту вказаний житловий будинок складається з цокольного і першого поверхів і розділений на дві окремі квартири.

Так, на підставі свідоцтва про право на спадщину за законом, виданого Дев’ятою державною нотаріальною конторою 20.09.2003 року та зареєстрованого в реєстрових книгах БТІ, за позивачкою на праві власності зареєстровано Ѕ частина домоволодіння (квартира №2), яка складаються з яка складається з наступних приміщень, які розташовані на першому поверсі: сіни (2-ІІ) площею 7,5 кв. м., вбиральня (2-8) – 1,6 кв. м, ванна кімната (2-7) – 3,5 кв. м, підсобна кімната (2-6) – 14,3 кв. м, кухня (2-5) – 6,9 кв. м. На другому поверсі: тамбур (2-І) площею 4,9 кв. м, коридор (2-1) – 4,0 кв. м, кухня (2-2) – 6,6 кв. м, житлова кімната (2-3) площею 12,1 кв. м, житлова кімната (2-4) – 17,4кв.м.

Крім того, в користуванні позивачки перебувають наступні господарські будівлі і споруди: сарай «В», вбиральня «Д», паркан №4.  

В користуванні відповідача, який є власником решти Ѕ частини будинку (квартира №1) перебувають наступні приміщення: у напівпідвалі – кухня (1-5) площею 7,8 кв. м, житлова кімнату (1-6) – 14,0 кв. м, ванна кімната (1-7) – 3,5 кв. м, вбиральня (1-8) –  1,6 кв. м, вхід на цокольний поверх (1-ІІ) – 6,1 кв. м, де розташовані три житлові кімнати: кімната (1-3) площею  12,5 кв. м, житлова кімната (1-2) – 11,1 кв. м та житлова кімната (1-4) – 17,7 кв. м, ванна кімната (1-7) – 3,5 кв. м,  та веранда (1-І) площею – 12,6 кв. м.

Також в користуванні відповідача ОСОБА_3 перебуває сарай «Б», вбиральня «Г», хвіртка №1, ворота №2, паркан №3.

Отже, кожна зі сторін є самостійним власником своєї частини нерухомого майна, на кожний будинок окремо існують технічні паспорта та відокремлені домові книжки. Обидві сторони надали підтверджуючі документи про сплату комунальних, страхових та інших платежів, що свідчить про відокремлене та самостійне ведення ними господарств.

Відповідно до ст.364 ЦК України співвласник має право на виділ у натурі частки з майна, що є у спільній частковій власності.    

Відповідно до ст.367 ЦК України майно, що є у спільній частковій власності, може бути поділене в натурі між співвласниками за домовленістю між ними.   У разі поділу спільного майна між співвласниками    право спільної часткової власності припиняється.  

Сторони не заперечували та з правовстановлюючих документів випливає, що квартира №1 із сараєм літ.  «Б», вбиральнею літ. «Г», хвірткою №1, воротами №2, та парканом №3 становить 1/2 частину від домоволодіння, і квартира №2 з сараєм літ. «В», вбиральнею «Д», парканом №4 становить також 1/2 від всього домоволодіння.  

Як вбачається з технічних паспортів на домоволодіння по АДРЕСА_1 та встановлено судом, що спірний будинок складається з цокольного і першого поверхів та розділений на дві квартири відокремлені одна від одної глухою стіною будинку.

З висновку № 1796 спеціаліста з будівельно-технічних досліджень від 11.03.2009 року випливає, що житловий будинок  по АДРЕСА_1 фактично поділений на дві повністю відокремлені квартири, обладнані окремими входами і системами інженерного забезпечення (водопостачання, каналізація, газопостачання, електропостачання). Фактичний поділ житлового будинку відповідає вимогам чинних будівельних норм.

Відповідно до п.7 постанови №7 Пленуму Верховного Суду України від 4.10.1991 року "Про практику застосування судами законодавства, що регулює право приватної власності громадян на житловий будинок" у спорах про поділ будинку в натурі учасникам спільної часткової власності на будинок може бути виділено відокремлену частину будинку, яка відповідає розміру їх часток в справі власності. Виділ житлового будинку зі складу домоволодіння можливий  після вирішення питання про виділ в натурі частини кожного співвласника зі всього домоволодіння  в самостійні домоволодіння з присвоєнням виділеному житловому будинку окремої поштової адреси, що здійснюється виконкомом місцевої Ради.

Оцінюючи встановлені судом обставини та приймаючи до уваги доводи сторін про те, що кожен з них користується окремими квартирами та надвірними спорудами, суд вважає обґрунтованими вимоги обох сторін та можливим визнати за сторонами в порядку поділу спірного домоволодіння визначені ними приміщення.

Земельна ділянка площею 600,00 кв. м, яка рішенням Виконкому Кагановичської райради депутатів трудящих №37 від 28.01.1955 року була виділена під будівництво даного будинку  і перебуває у користуванні сторін відповідно до їх часток у праві власності - по Ѕ частині.

Крім того, на підставі рішення №115 Виконавчого комітету Кагановичської райради депутатів трудящих ОСОБА_4, спадкоємицею якого є позивачка, під огород було надано додатково 400,00 кв. м.

Згідно даних Технічного звіту по геодезичному зніманню земельної ділянки АДРЕСА_1, складеного ТОВ «Деметра.5» фактична загальна площа земельної ділянки по АДРЕСА_1 станом на 28.05.2009 року становить 995,52 кв. м., з яких фактично у користуванні співвласника ОСОБА_5 (квартира №1) перебуває частина земельної ділянки площею 342,39 кв. м, а у користуванні співвласника ОСОБА_1 (квартира №2) перебуває частина земельної ділянки площею 653,13 кв. м.

Під час будівельно-технічної експертизи, яка проводилася КНДІСЕ, були проведені обмірні роботи спірного будинку та земельної ділянки і визначені можливі варіанти поділу земельної ділянки з врахуванням ідеальних часток сторін у праві власності та виходячи з того, що встановлення між співвласниками порядку користування земельною ділянкою відповідно до переданих у користування площ: ОСОБА_1І – 700 кв. м, ОСОБА_2 – 300 кв. м, не вбачається можливим, оскільки фактична загальна площа земельної ділянки станом на момент дослідження складає лише 995,52 кв.м.

Тому, враховуючи встановлений сторонами порядок користування будинком та земельною ділянкою, розташування  будівель та споруд на земельній ділянці, а також оцінивши всі запропоновані експертами варіанти розподілу земельної ділянки, суд приходить до висновку, що поділ земельної ділянки необхідно провести за варіантом 1 (додаток №1) Висновку експертизи №7996 від 15.03.2010 року, т. я. цей варіант є найближчим до ідеальних часток власності сторін в будинку та з ним погодились обидві сторони по справі, згідно з яким виділити в користування відповідачу ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 300,00 кв. м, яка знаходиться в таких межах:

-   від 1 до 2 – 1,82 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_2);

-   від  2 до 40 – 5,18 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_2);

-   від 40 до  39 – 6,10м;

-   від 39 до 38 – 4,91 м. (межа проходить паралельно тильному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м від нього);

-   від 38 до 37 – 1,00 м. ( межа проходить перпендикулярно тильному фасаду житлового будинку);

-   від 37 до 36 – 11,30м. (лінія поділу житлового будинку);

-   від 36 до 35 – 1,00 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку);

-   від 35 до 34 – 3,60 м. (межа проходить паралельно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 34 до 33 – 4,83 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 33 до 26 – 2,11 м.(межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 26 до 27 – 0,96 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 27 до 28 – 8,04 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 28 до 29 – 5,31 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 29 до 30 – 13,84 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 30 до 31 – 4,44 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 31 до 32 – 1,61 м. .(межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 32 до 1 – 1,43 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська).

В користування позивачці ОСОБА_1 виділити земельну ділянку загальною площею 695,52 кв. м, яка знаходиться в таких межах:

-   від 40 до 3 – 6,88 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_2);

-   від 3 до 4 – 1,24 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 4 до 5 – 3,81 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 5 до 6 – 4,40м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 6 до 7 – 8,79 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 7 до 8 – 5,26 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 8 до 9 – 2,36 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_4);

-   від 9 до 10 – 4,27 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_4);

-   від 10 до 11 – 9,10 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_4);

-   від 11 до 12 – 14,02 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 12 до 13 – 2,35 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 13 до 14 – 0,78 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 14 до 15 – 2,06 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 15 до 16 – 3,82 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 16 до 17 – 4,92 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 17 до 18 – 5,01 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 18 до 19 – 3,23 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 19 до 20 – 9,99 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 20 до 21 м. – 1,39 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 21 до 22 м. – 3,28 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 22 до 23 – 1,68 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 23 до 24 – 0,44 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 24 до 25 – 1,03 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 25 до 33 – 3,72 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 33 до 34 – 4,83 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 34 до 35 – 3,60 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 35 до 36 – 1,00 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку)

-   від 36 до 37 – 11,30 м. ( лінія розподілу житлового будинку);

-   від 37 до 38 – 1,00 м. (межа проходить перпендикулярно тильному фасаду житлового будинку);

-   від 38 до 37 – 4,91 м. (межа проходить перпендикулярно тильному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 40 до 39 – 6,10 м.  

За встановленими судом обставинами та приймаючи до уваги доводи сторін про те, що кожен з них користується окремо будинком та надвірними спорудами, відповідна частина земельної ділянки кожному з них  виділена у користування, суд вважає обґрунтованими вимоги обох сторін та можливим визнати за сторонами в порядку поділу спірного домоволодіння  права власності за кожним з них на окремі самостійні домоволодіння з припиненням права спільної часткової власності і скасування його реєстрації за сторонами по Ѕ частині житлового будинку АДРЕСА_1.  

У зв’язку із задоволенням обох позовів на сторони відповідно до ст. 88 ЦПК України мають бути покладені судові витрати пропорційно до розміру задоволених вимог.

Керуючись ст.ст. 364, 367 ЦК України, ст.ст. 10-11, 57-60, 88, 169, 209, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позови задовольнити.

Визначити порядок користування земельною ділянкою по АДРЕСА_1,  виділивши в користування:

ОСОБА_3 земельну ділянку загальною площею 300,00 кв. м, яка знаходиться в таких межах:

-   від 1 до 2 – 1,82 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_2);

-   від  2 до 40 – 5,18 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_2);

-   від 40 до  39 – 6,10м;

-   від 39 до 38 – 4,91 м. (межа проходить паралельно тильному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м від нього);

-   від 38 до 37 – 1,00 м. ( межа проходить перпендикулярно тильному фасаду житлового будинку);

-   від 37 до 36 – 11,30м. (лінія поділу житлового будинку);

-   від 36 до 35 – 1,00 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку);

-   від 35 до 34 – 3,60 м. (межа проходить паралельно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 34 до 33 – 4,83 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 33 до 26 – 2,11 м.(межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 26 до 27 – 0,96 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 27 до 28 – 8,04 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 28 до 29 – 5,31 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 29 до 30 – 13,84 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 30 до 31 – 4,44 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 31 до 32 – 1,61 м. .(межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 32 до 1 – 1,43 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);  

 ОСОБА_1 земельну ділянку загальною площею 695,52 кв. м, яка знаходиться в таких межах:

-   від 40 до 3 – 6,88 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_2);

-   від 3 до 4 – 1,24 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 4 до 5 – 3,81 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 5 до 6 – 4,40м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 6 до 7 – 8,79 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 7 до 8 – 5,26 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_3);

-   від 8 до 9 – 2,36 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_4);

-   від 9 до 10 – 4,27 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_4);

-   від 10 до 11 – 9,10 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою АДРЕСА_4);

-   від 11 до 12 – 14,02 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 12 до 13 – 2,35 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 13 до 14 – 0,78 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 14 до 15 – 2,06 м. (межа є суміжною із земельною ділянкою №13);

-   від 15 до 16 – 3,82 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 16 до 17 – 4,92 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 17 до 18 – 5,01 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 18 до 19 – 3,23 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 19 до 20 – 9,99 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 20 до 21 м. – 1,39 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 21 до 22 м. – 3,28 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 22 до 23 – 1,68 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 23 до 24 – 0,44 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 24 до 25 – 1,03 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 25 до 33 – 3,72 м. (межа є суміжною із землею загального користування – вул. Добросусідська);

-   від 33 до 34 – 4,83 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 34 до 35 – 3,60 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 35 до 36 – 1,00 м. (межа проходить перпендикулярно вуличному фасаду житлового будинку)

-   від 36 до 37 – 11,30 м. ( лінія розподілу житлового будинку);

-   від 37 до 38 – 1,00 м. (межа проходить перпендикулярно тильному фасаду житлового будинку);

-   від 38 до 37 – 4,91 м. (межа проходить перпендикулярно тильному фасаду житлового будинку і на відстані 1,0 м. від нього);

-   від 40 до 39 – 6,10 м.

Визнати Ѕ частину житлового будинку № 12 (квартира №2) по вул. Добросусідській в м. Києві, яка складається з наступних приміщень: сіни (2-ІІ) площею 7,5 кв. м., вбиральня (2-8) – 1,6 кв. м, ванна кімната (2-7) – 3,5 кв. м, підсобна кімната (2-6) – 14,3 кв. м, кухня (2-5) – 6,9 кв. м., тамбур (2-І) площею 4,9 кв. м, коридор (2-1) – 4,0 кв. м, кухня (2-2) – 6,6 кв. м, житлова кімната (2-3) площею 12,1 кв. м, житлова кімната (2-4) – 17,4 кв. м,  а також з сараєм літ. «В», вбиральнею літ. «Д», парканом №4, розташовану на земельній ділянці загальною площею 695,52 кв. м, окремим домоволодінням та визнати право власності на нього за ОСОБА_1.

Визнати Ѕ частину житлового будинку №12 (квартира №1) по вул. Добросусідській в м. Києві, яка складається з наступних приміщень: кухня (1-5) площею 7,8 кв. м, житлова кімната (1-6) – 14,0 кв. м, ванна кімната (1-7) – 3,5 кв. м, вбиральня (1-8) –  1,6 кв. м, вхід на цокольний поверх (1-ІІ) – 6,1 кв. м, житлова кімната (1-3) площею  12,5 кв. м, житлова кімната (1-2) – 11,1 кв. м та житлова кімната (1-4) – 17,7 кв. м, ванна кімната (1-7) – 3,5 кв. м,  веранда (1-І) площею – 12,6 кв. м,  а також з сараєм літ. «Б», вбиральнею літ. «Г», хвірткою №1, воротами №2, парканом №3, розташовану на земельній ділянці загальною площею 300,00 кв. м, окремим домоволодінням та визнати право власності на нього за ОСОБА_3.  

Припинити право спільної часткової власності і скасувати його реєстрацію за ОСОБА_1 на Ѕ частину  житлового будинку АДРЕСА_1 та за ОСОБА_3  на Ѕ частину житлового будинку АДРЕСА_1.

Стягнути з ОСОБА_3  на користь ОСОБА_1 судові витрати, пов’язані з проведенням судової будівельно-технічної експертизи, в розмірі 689,40 грн.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження, яка подається в десятиденний термін з дня проголошення рішення.  

   

Суддя:

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація