Судове рішення #89919112


Справа № 275/859/20


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

про закриття кримінального провадження


10 листопада 2020 року смт. Брусилів


Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого - судді Миколайчука П.В.

при секретарі - Довгаленко О.І.,

за участю прокурора - Немченінова С.М.,

обвинуваченого ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Брусилів матеріали кримінального провадження № 12020065130000027 за обвинуваченням

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Озерне Веселівського району Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , освіта середня-спеціальна, раніше не судимого,

у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, -


ВСТАНОВИВ:


11.09.2020 до Брусилівського районного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12020065130000027 по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.

Ухвалою суду від 16.09.2020 справа призначена до розгляду в судовому засіданні.

В судове засідання потерпілий ОСОБА_2 не з`явився, 20.10.2020 звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі та заявив клопотання про закриття провадження в зв`язку з відмовою від підтримання приватного обвинувачення. Неявка потерпілого не є перешкодою для розгляду справи.

В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 не заперечив проти закриття провадження в зв`язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.

Прокурор Немченінов С.М. в судовому засідання не заперечив проти закриття провадження в зв`язку з відмовою потерпілого ОСОБА_2 від підтримання приватного обвинувачення щодо ОСОБА_1 .

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 477 КПК України кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, зокрема, передбачених і ч. 1 ст. 125 КК України.

Згідно з ч. 4 ст. 26 КПК України кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.

Пунктом 7 ч. 1 ст. 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається у разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.

Системний аналіз приписів ч. 4 ст. 26, п. 7 ч. 1 ст. 284 та ст. 477 КПК України з урахуванням наведених положень у постанові Великої Палати Верховного Суду від 03 липня 2019 року в справі N 288/1158/16 свідчить, що волевиявлення потерпілого у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення є вирішальним у питаннях щодо початку та припинення (закриття) такого провадження. Виникнення у потерпілого права відмови від обвинувачення у такому провадженні нерозривно пов`язане із моментом реалізації початку досудового розслідування, і кримінальним процесуальним законом не передбачено можливості обмеження названого права потерпілого в цьому провадженні.

На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що потерпілий відмовився від обвинувачення, наслідки відмови від підтримання обвинувачення йому зрозумілі, дане кримінальне провадження здійснюється у формі приватного обвинувачення, обвинувачений не заперечив проти закриття провадження в зв`язку з відмовою потерпілого від підтримання обвинувачення, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю у зв`язку з відмовою потерпілої від обвинувачення у кримінальному провадженні.

У кримінальному провадженні обвинуваченому запобіжний захід не обирався.

Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений, арешт на майно не накладено.

Процесуальні витрати та речові докази у кримінальному провадженні відсутні.

Керуючись ч. 4 ст. 26, п. 7 ч. 1 ст. 284, ст. 369, 370, 372, п. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України, суд,-


ПОСТАНОВИВ:


Кримінальне провадження № 12020065130000027 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, - закрити у зв`язку з відмовою потерпілого ОСОБА_3 від обвинувачення.

Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Брусилівський районний суд Житомирської області протягом семи днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.




Суддя П. В. Миколайчук





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація