Справа № 275/859/20
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
про закриття кримінального провадження
10 листопада 2020 року смт. Брусилів
Брусилівський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Миколайчука П.В.
при секретарі - Довгаленко О.І.,
за участю прокурора - Немченінова С.М.,
обвинуваченого ОСОБА_1 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Брусилів матеріали кримінального провадження № 12020065130000027 за обвинуваченням
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Озерне Веселівського району Запорізької області, зареєстрованого та проживаючого в АДРЕСА_1 , освіта середня-спеціальна, раніше не судимого,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
11.09.2020 до Брусилівського районного суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні № 12020065130000027 по обвинуваченню ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України.
Ухвалою суду від 16.09.2020 справа призначена до розгляду в судовому засіданні.
В судове засідання потерпілий ОСОБА_2 не з`явився, 20.10.2020 звернувся до суду з заявою про розгляд справи без його участі та заявив клопотання про закриття провадження в зв`язку з відмовою від підтримання приватного обвинувачення. Неявка потерпілого не є перешкодою для розгляду справи.
В судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 не заперечив проти закриття провадження в зв`язку з відмовою потерпілого від обвинувачення.
Прокурор Немченінов С.М. в судовому засідання не заперечив проти закриття провадження в зв`язку з відмовою потерпілого ОСОБА_2 від підтримання приватного обвинувачення щодо ОСОБА_1 .
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 477 КПК України кримінальним провадженням у формі приватного обвинувачення є провадження, яке може бути розпочате слідчим, дізнавачем, прокурором лише на підставі заяви потерпілого щодо кримінальних правопорушень, зокрема, передбачених і ч. 1 ст. 125 КК України.
Згідно з ч. 4 ст. 26 КПК України кримінальне провадження у формі приватного обвинувачення розпочинається лише на підставі заяви потерпілого. Відмова потерпілого від обвинувачення є безумовною підставою для закриття кримінального провадження у формі приватного обвинувачення.
Пунктом 7 ч. 1 ст. 284 КПК України передбачено, що кримінальне провадження закривається у разі, якщо потерпілий відмовився від обвинувачення у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення.
Системний аналіз приписів ч. 4 ст. 26, п. 7 ч. 1 ст. 284 та ст. 477 КПК України з урахуванням наведених положень у постанові Великої Палати Верховного Суду від 03 липня 2019 року в справі N 288/1158/16 свідчить, що волевиявлення потерпілого у кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення є вирішальним у питаннях щодо початку та припинення (закриття) такого провадження. Виникнення у потерпілого права відмови від обвинувачення у такому провадженні нерозривно пов`язане із моментом реалізації початку досудового розслідування, і кримінальним процесуальним законом не передбачено можливості обмеження названого права потерпілого в цьому провадженні.
На підставі викладеного та приймаючи до уваги, що потерпілий відмовився від обвинувачення, наслідки відмови від підтримання обвинувачення йому зрозумілі, дане кримінальне провадження здійснюється у формі приватного обвинувачення, обвинувачений не заперечив проти закриття провадження в зв`язку з відмовою потерпілого від підтримання обвинувачення, суд вважає, що кримінальне провадження підлягає закриттю у зв`язку з відмовою потерпілої від обвинувачення у кримінальному провадженні.
У кримінальному провадженні обвинуваченому запобіжний захід не обирався.
Цивільний позов у кримінальному провадженні не заявлений, арешт на майно не накладено.
Процесуальні витрати та речові докази у кримінальному провадженні відсутні.
Керуючись ч. 4 ст. 26, п. 7 ч. 1 ст. 284, ст. 369, 370, 372, п. 1 ч. 1 ст. 477 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Кримінальне провадження № 12020065130000027 за обвинуваченням ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 125 КК України, - закрити у зв`язку з відмовою потерпілого ОСОБА_3 від обвинувачення.
Ухвала може бути оскаржена до Житомирського апеляційного суду через Брусилівський районний суд Житомирської області протягом семи днів з дня її проголошення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя П. В. Миколайчук