№ 10-03/17
УХВАЛА
Іменем України
22 квітня 2010 року Барвінківський районний суд Харківської області
в складі: головуючого - судді Черних Є.А.
секретаря - Пінега Я.О.
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву начальника управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області про відстрочку виконання виконавчого провадження,
ВСТАНОВИВ:
Начальник управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області звернувся до суду з заявою про відстрочку виконання виконавчого провадження, посилаючись на наступне.
На виконання до управління праці та соціального захисту населення Барвінківської РДА надійшла постанова про відкриття виконавчого провадження згідно виконавчого листа № 2-а-46/09, виданого 8 вересня 2009 року Барвінківським районним судом Харківської області про зобов’язання перерахунку та виплати ОСОБА_1 щорічну допомоги на оздоровлення .
Відповідно до ч. 2 ст. 95 Конституції України виключно законами України про Державний бюджет України на в відповідний рік визначаються будь – які видатки держави на загальносуспільні потреби, цільове спрямування цих видатків та їх розмір, який встановлюється відповідно до паспорту бюджетної програми на в відповідний рік.
Відповідно до ст. 23 Бюджетного кодексу України будь - які бюджетні зобов’язання та платежі можна здійснювати лише за наявності відповідного бюджетного призначення. Бюджетні призначення встановлюються Законом про Державний бюджет у порядку , визначеному цим кодексом.
Бюджетні призначення на забезпечення виконання судових рішень за програмами соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи у Державному бюджеті на 2009 рік не передбачалися, видатки на зазначені цілі не затверджувалися у кошторисах розпорядників бюджетних коштів та у відповідних паспортах бюджетних програм на 2009 рік. Виконання судових рішень у 2010 році неможливе в зв’язку з неприйняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2010 рік».
В цьому зв’язку заявник просив відстрочити виконання виконавчого провадження.
У судове засідання представник управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області, ОСОБА_1 та його представник не з’явилися.
Суд, вивчивши матеріали справи, прийшов до наступного.
Ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 22 лютого 2010 року апеляційна скарга Барвінківського районного управління праці та соціального захисту населення повернута відповідачеві
Відстрочка виконання рішення суду допускається у виняткових випадках, коли є обставини, що утруднюють виконання рішення. Вказані обставини передбачені в ст. 263 КАС України та в ст. 33 Закону України „Про виконавче провадження ”. Так, відповідно до ст. 263 КАС України: за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду, що видав виконавчий лист, із поданням, а сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання судового рішення. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення. Неприбуття в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Відповідно до ч. 1 ст. 33 Закону України „Про виконавче провадження ”: за наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, державний виконавець за власною ініціативою або за заявою сторін, а також самі сторони мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про відстрочку або розстрочку виконання, а також про встановлення чи зміну способу і порядку виконання.
Приймаючи до уваги наведене, суд вважає, що відсутність коштів на рахунку заявника не є перешкодою для виконання постанови суду, оскільки кошти на рахунки можуть надійти будь-якого часу і тоді в зв’язку із зупиненням виконавчого провадження виконання постанови суду стане неможливим. Крім того, ні в заяві заявника, ні в доданих до неї матеріалах судом не було встановлено обставин, які б вказували на неможливість або утруднення виконання судового рішення.
За таких обставин суд приходить до висновку, що заява заявника задоволенню не підлягає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 33 Закону України „Про виконавче провадження ”, ст. 263 КАС України,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви начальника управління праці та соціального захисту населення Барвінківської районної державної адміністрації Харківської області про відстрочку виконання виконавчого провадження - відмовити.
Заява про апеляційне оскарження ухвали суду подається до Барвінківського районного суду Харківської області протягом п'яти днів з дня її ухвалення.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Є.А. Черних