Судове рішення #8995149

Справа № 2-2813/2010 р.

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 березня 2010 року Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим у складі: головуючого судді Блейз І.Г.

при секретарі:  Малкієль А.Ю.,

за участю представника позивача Белоконь В.В.

розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в м. Феодосії цивільну справу за позовом  Відкритого Акціонерного Товариства „Крименерго” до ОСОБА_3 про відшкодування матеріального збитку, -

ВСТАНОВИВ:

            ВАТ „Крименерго”, звернулося до суду з позовом до відповідача ОСОБА_3 про відшкодування матеріального збитку , посилаючись на те, що відповідач проживає за адресою: АДРЕСА_1 та є споживачем електроенергії, яку поставляє ВАТ „Крименерго”. Договору про користування електричною енергією укладено не було. 12 березня 2007 року контролерами енергонагляду проводилася перевірка, в ході якої було виявлено порушення Правил користування електричною енергією шляхом самовільного підключення до мереж ВАТ „Крименерго”, підключення виконане в щитку перемичкою із затисками (червоним дротом 1,5 мм. мідь), електролічильник відсутній. Абонента було відключено від електромережі. Електроенергія споживається, не враховується і не оплачується. Порушенням Правил користування електроенергією  ВАТ „Крименерго” була спричинена матеріальна шкода у розмірі 2781 грн. 29 коп., яку позивач просить стягнути з відповідача.           Представник ВАТ „Крименерго”, що діє за належним дорученням, в судовому засіданні позов підтримала в повному об'ємі.

            Відповідачем  позов визнано у повному обсязі.

У судовому засідання відповідачем заявлено клопотання про вирішення спору по суті у попередньому судовому засіданні, оскільки позов ним визнано у повному обсязі, він згоден з усіма обставинами, що викладено у позовній заяві, проти задоволення позову не заперечує.  

    Позивач підтримав клопотання відповідача та також просив розглянути справу у попередньому судовому засіданні.    

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову  ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                               Згідно з. ч. 4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Суд вислухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, вважає встановленими наступні факти та відповідно до них наступні правовідносини.

             Судом встановлено, що ОСОБА_3 проживає в квартирі АДРЕСА_1 та є споживачем електроенергії, яку постачає ВАТ „Крименерго”. Договору про користування електричною енергією укладено не було. Відповідач порушив Правила користування електроенергією, споживаючи електроенергію шляхом самовільного підключення до мереж ВАТ „Крименерго”, підключення виконане в щитку перемичкою із затисками (червоним дротом 1,5 мм. мідь), електролічильник відсутній. Встановлену обставину  було виявлено  контролерами енергонагляду в ході перевірки, про що було складено акт № 130007 від 12 березня 2007 року  (а.с.6)  Відповідно до затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 р. N 562 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, розмір спричиненої позивачеві матеріальної шкоди склав  2781 грн. 29 коп ( особистий рахунок (а.с.5).

Спірні правовідносини сторін регулюються ст.ст.24-27 Закону України „Про електроенергетику”, „Правилами користування електричною енергією для населення”, Методикою визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електроенергією.

Ст. 27 Закону України «Про електроенергетику» передбачено, що споживач енергії несе відповідальність за порушення правил користування електричною і тепловою енергією та виконання приписів державних інспекцій з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії згідно із законодавством України.

          Відповідно до п.48 "Правил користування електричною енергією для населення ", затверджених Постановою КМУ від 26 липня 1999 р. № 1357,  споживач несе відповідальність за порушення правил користування електроенергією у разі самочинного підключення до електромереж та розкрадання електричної енергії у разі споживання електроенергії без приладів обліку.

    Згідно зі 1 розділу 1 Закону України «Про електроенергетику», енергія — електрична чи теплова енергія, що виробляється на об’єктах електроенергетики і є товарною продукцією, призначеною для купівлі-продажу. Відсутність договору не звільняє споживача від обовязку сплатити за споживчий товар, оскільки наявність договору купівлі-продажу може бути підтверджена будь-якими доказами, в тому числі фактом споживання.  

            Судом встановлено, що електроенергія споживалася відповідачем шляхом самочинного підключення до електромереж та розкрадання електричної енергії, внаслідок чого, вимоги позивача про відшкодування шкоди, є такими, що підлягають задоволенню.

    Відповідно до розрахунку по акту №130007 від 12 березня 2007 року, сума матеріальних збитків позивачу складає 3781,28 грн, з яких 1000 грн відповідачем погашено. Таким чином, на момент подання позовної заяви майнової шкоди, що заподіяна позивачу, складає 2781, 28 грн. Збитки розраховано відповідно до оформленого акта про виявлення порушення і обчислюється відповідно до затвердженої постановою НКРЕ від 4 травня 2006 р. N 562 Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        

Вказані вище обставини відповідач не заперечував, визнав у повному обсязі.

Згідно п.24 постанови пленуму Верховного суду України від 12.06.2009 року №2 «Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при  розгляді справ у суді першої інстанції», у разі визнання відповідачем позову, яке має бути безумовним, і якщо таке визнання не суперечить закону й не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб (не відповідача), суд ухвалює рішення про задоволення позову, обмежившись у мотивувальній частині рішення посиланням на визнання позову без з’ясування і дослідження інших обставин.  

На підставі ст.88 ЦПК України, стягненню з відповідача на користь позивача  підлягає судовий збір в сумі 51 грн. 00 коп. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи у сумі 120 грн.

Керуючись ст. ст.10, 11, 60, 88, 212, 213, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 24-27 Закону України «Про електроенергетику», суд,-

         

ВИРІШИВ :

            Позов Відкритого Акціонерного Товариства "Крименерго" до ОСОБА_3 про відшкодування суми збитку  задовольнити.

            Стягнути з ОСОБА_3 на користь ВАТ „Крименерго” р/р 260323381142 в Ощадбанку м. Феодосії, МФО 324805 ОКПО 00131400 у відшкодування шкоди 2781 грн. 29 коп.

Стягнути с ОСОБА_3 на користь ВАТ «Крименерго» 51 грн судового збору та 120 грн витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу на р/р №26007302350602 філія ПАТ ПІБ в м. Феодосія АР Крим, МФО 324388, ЄРДПОУ 00131400.

        Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду АР Крим через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Суддя      

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація