Судове рішення #8997483

                                                                                                                                 

.                                                                                      

             П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

29 березня 2010 року Франківський районний суд міста Львова в складі:

          головуючої – судді  -  Мартьянової С.М.

при секретарі      -       Копиняк Т.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові в залі суду справу за адміністративним позовом

   

ОСОБА_1 до Управління ДАІ ГУ МВС у Львівській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,

 

в  с  т  а  н  о  в  и  в  :

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до відповідача про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення, мотивуючи тим, що 30.01.2010 року інспектором БДПС ВДАІ з ОАТ м. Львова винесена постанова № ВС 119544 по факту вчинення адміністративного правопорушення за ч.1 ст.122 КпАП. Згідно з вказаною постановою на нього накладено  адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 340 грн. за те, що 30.01.2010р. о 14:45 год. по вул. Кульпарківська-В.Великого в м. Львові, керуючи автомобілем Дачіа д.н.з. НОМЕР_1 не надав переваги в русі пішоходам, які переходили проїздну частину дороги по врегульованому пішохідному переході , чим порушив п. 18.1 ПДР.  

Позивач заперечив факт порушення ним ПДР 30.01.2010р. о 14:45 год. по вул. Кульпарківська-В.Великого в м. Львові, жодних доказів, які б підтверджували порушення ним ПДР немає. Просить позов задоволити та скасувати постанову.

В судовому засіданні позивач адміністративний позов підтримав, дав пояснення аналогічні мотивам позовної заяви.

Представник відповідача в судове засідання не з»явився, причини неявки суду не повідомив, а тому згідно ст.128 КАС України, суд вирішує справу на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення позивача, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов  підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно ст.7 КПАП України ніхто не може бути підданим заходу впливу в зв»язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюються на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст.251 КпАП України доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

У відповідності до вимог частини 2 статті 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб»єкта владних повноважень, обов»язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

            Як встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1 не порушував ПДР  30.01.2010р. о 14:45 год. по вул. Кульпарківська-В.Великого в м. Львові, керуючи автомобілем Дачіа д.н.з. НОМЕР_1, відповідачем не надано жодних доказів, які б підтверджували порушення ОСОБА_1 п. 18.1 ПДР.

            Керуючись  ст.ст. 6, 86, 104-106, 158, 159, 161КАС України, ст.ст. 293, 294 КпАП України суд

п  о  с  т  а  н  о  в  и  в  :

Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити.

Скасувати постанову по справі про адміністративне правопорушення ВС 119544 від 30.01.2010р. відносно ОСОБА_1, провадження у справі закрити.

    Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Львівської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу – з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.5 ст. 186 КАС України.

СУДДЯ                                                                                                           С.М. Мартьянова

       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація