Судове рішення #8997573

                                Справа № 2-658/2010

Р І Ш Е Н Н Я

І M E H E M  У К Р А Ї Н И

       

21 квітня 2010 року Глобинський  районний суд Полтавської області в складі:  

                головуючої  –  судді Марущак Р.М.,

               при секретарі   –   Марченко О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Глобине цивільну справу  за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання малолітньої дитини, -

                           

В С Т А Н О В И В:

01.04.2010 року позивачка ОСОБА_1 звернулася до  суду з зазначеним  позовом, в якому прохала стягнути з колишнього чоловіка ОСОБА_2 на її користь аліменти на утримання малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі ј частки його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня подання заяви до суду і до повноліття дитини.

Посилалась на те, що дитина знаходиться на її утриманні, відповідач надає незначну матеріальну допомогу, хоча має постійну роботу.

В судовому засіданні ОСОБА_1 позов підтримувала. Пояснила, що відповідач щомісячно в добровільному порядку сплачував на утримання дитини по 200 грн., але цих коштів недостатньо, так як вона в даний час безробітна і отримує допомогу в сумі 310 грн.

Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав,  пояснення позивачки не заперечував, батьківство щодо дитини не оспорював. Вказав, що працює у ТОВ «Глобинський м»ясокомбінат» вагарем в експедиції, і сплачувати аліменти в заявленому розмірі зможе.

Судом встановлено, що згідно свідоцтва про народження ОСОБА_2 є батьком ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  Дитина народжена в шлюбі сторін, який 22 лютого 2010 року розірвано. На час розгляду справи сторони проживають окремо, шлюбно-сімейні стосунки не підтримують, дитина перебуває на утриманні матері, яка в даний час не працює і перебуває на обліку в райцентрі зайнятості. Стягнення за виконавчими документами з відповідача не проводяться, утриманців та інших дітей він не має. ОСОБА_2 має постійну роботу і заробіток, його матеріальний стан дозволяє сплачувати аліменти в заявленому розмірі.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України, батьки зобов”язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття. Згідно ч.3 ст.181 названого кодексу, за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу батька і (або) у твердій грошовій сумі. Відповідно до ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються від дня пред”явлення позову.

На цій підставі суд вважає позовні вимоги правомірними, і відповідно до ст.ст. 180-183, 191 Сімейного Кодексу України, підлягаючими задоволенню. В межах суми платежу за один місяць стягнення аліментів допускається до негайного виконання.

Згідно вимог ст.ст. 81, 88 ЦПК України з відповідача стягується судовий збір та витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.

Керуючись  ст. ст.  180-183, 191 СК України, ст.ст. 10, 11, 30, 60, 81, 88, 212-215, 367 ЦПК України, суд, -

   

                          В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця с. Сари Гадяцького району Полтавської області, жителя АДРЕСА_1, аліменти на користь ОСОБА_1 на утримання малолітнього сина – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частки його заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 01.04.2010 року – дати подачі позову і до повноліття дитини.

Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць виконати негайно.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави:

-   судовий збір в розмірі 51 грн.;

-   витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 120 грн.

    Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня  його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

     

   

   СУДДЯ                                                   Р.М. МАРУЩАК

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація