Справа 2-152/07
РІШЕННЯ
Іменем України
21 березня 2007 року Теплицький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді Войнаревича М.Г.
при секретарі Скоробресі О.В.
за участю позивача ОСОБА_1, представника зацікавленої особи Скоробрехи С.В., розглянувши в попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Росошанської сільської ради Теплицького району про визнання права на земельну частку (пай) за померлим, видачу сертифікату та виділення землі в натурі на місцевості, -
ВСТАНОВИВ:
В лютому 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Росошанської сільської ради Теплицького району про визнання права на земельну частку (пай) за померлим, видачу державного акту та виділення землі в натурі на місцевості. Вказавши, що її мати ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року, була членом колгоспу і працювала в колгоспі «Україна» с. Росоша з 1933 по 1969 рік, що підтверджується відповідними записами в трудовій книжці та поданням на призначення пенсії колгоспника. За життя ОСОБА_2 мала право на отримання сертифікату на земельну частку (пай), але по невідомій причині її не було включено в списки осіб, які мають право на земельну частку (пай), що підтвержується довідкою СВК «Україна» № 3 від 11.02.2002 року.
У відповідача, відповідно довідки НОМЕР_1 від 5 лютого 2002 року в наявності Росошанської сільської ради є землі резервного фонду, що "підлягають розпаюванню.
Згідно Указу Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 8 серпня 1995 року НОМЕР_2, колгосп «Україна» с Росоша отримав державний акт на право колективної власності на землю і розпочав розпаювання земель між членами колгоспу. Колгосп «Україна» було реорганізовано в СВК «Україна» с Росоша Теплицького району. Розмір земельної частки (пай) визначено в умовних кадастрових гектарах і становить 2, 51 га на кожного члена колишнього КСП «Україна» с Росоша. Просить поновити пропущений строк звернення до суду визнавши причини пропуску поважною, визнати за померлою ОСОБА_2 право на земельну частку (пай) та виділення її в натурі на місцевості з видачею сертифікату на земельну частку із складу земель резервного фонду Росошанської сільської ради.
В судовому засіданні позивачка ОСОБА_1 позов підтримала, пояснила що вона є рідною дочкою померлою.ОСОБА_2, просить поновити пропущений строк на звернення до суду, та визнати за ОСОБА_2 право на земельну частку /пай/ з видачею державного акту та виділення її в натурі на місцевості із земель резервного фонду Росошанської сільської ради. Витрати на виготовлення державного акту повністю бере на себе.
Представник відповідача Росошанської сільської ради в судове засідання не з»явився, але до суду поступила заява, в якій сільська рада визнає позов, погоджується з тим, що ОСОБА_2 має право на земельну частку (пай), просять справу заслухати без участі їхнього представника.
Представник третьої особи Теплицької райдержадміністрації Скоробреха С.В. , який діє за дорученням, позов визнав, погоджується з тим, що ОСОБА_2 має право на земельну частку пай.
Вирішуючи спір, судом встановлено, що КСП «Україна» с. Росоша одержало Державний акт на право колективної власності на землю, розмір земельної частки (пай) на кожного власника становить 2,51 га, вартістю 34559 грн. 34 коп. ОСОБА_2 не було включено до списку громадян, які мають право на земельну частку пай.
Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 8 серпня 1995 року НОМЕР_2 визначено, що право на земельну частку (пай) мають члени колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами зазначеного підприємства, кооперативу, товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.
Право громадянина на земельну частку (пай) у колективній власності на землю настає з моменту одержання державного акту на право колективної власності на землю та прикладанням до нього обов»язкового додатку - списку членів колективного сільськогосподарського підприємства.
Суд вважає, що позивач ОСОБА_1 пропустила строк позовної давності з поважних причин, оскільки часто хворіє, перенесла похорони рідного брата та матері, тому строк позовної давності підлягає поновленню.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення учасників судового розгляду, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Задовольняючи позов суд також враховує заяву Росошанської сільської ради від 20 березня 2007 року про надання погодження на виділення земельної частки /паю/ ОСОБА_2.
Керуючись Указом Президента України «Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям» від 8 серпня 1995 року НОМЕР_2, ст.ст.78, 81 Земельного Кодексу України, ст. 10, 15, 60, 88, 212, 213, 215, ЦПК України, суд,-
ВИРІШИВ:
Поновити ОСОБА_1 строк звернення до суду. Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_2, померлою ІНФОРМАЦІЯ_1 року, право на земельну частку (пай) у колективній власності на землю КСП «Україна» с. Росоша Теплицького району Вінницької області, площею, яка буде визначена відділом земельних ресурсів Теплицької райдержадміністрації і виділена із земель резервного фонду Росошанської сільської ради.
Внести доповнення до списку членів КСП «Україна», що додається до державного акту на право колективної власності на землю, вказавши в ньому ОСОБА_2.
Зобов»язати Теплицьку районну державну адміністрацію видати на ім»я ОСОБА_2 державний акт на право власності на землю.
Зобов»язати Росошанську сільську раду виділити на ім»я ОСОБА_2 земельну ділянку із земель резервного фонду сільської ради площею, яка буде визначена для земель, що підлягають поділу на земельні частки (паї) для надання земельної частки (паю).
Стягнути з Степанівської сільської ради на користь ОСОБА_1 34 грн. 56 коп. судових витрат, та витрати за інформаційно технічне забезпечення в сумі 1 грн. 50 коп.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного суду Вінницької області через Теплицький районний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/395/3/2017
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-152/07
- Суд: Новомиргородський районний суд Кіровоградської області
- Суддя: Войнаревич М.Г.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.01.2017
- Дата етапу: 31.01.2017