Судове рішення #9008308

Справа № 22- 2044/2010 р.             Головуючий у 1 інстанції  Косенко З.П.

Категорія 24                     доповідач Жданова В.С.

                    У Х В А Л А

                І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И

25 лютого 2010  р.                             м.Донецьк

                    Апеляційний суд Донецької області у складі :

                    головуючого - судді Голубинського А.М.

                    суддів :  Жданової В.С.,  Прокопчук Л.М.,

                    при секретарі Гришай О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку цивільну справу за апеляційною скаргою обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго" на рішення  Амвросіївського районного суду Донецької області від  09 листопада 2009  року в справі за позовом  ОСОБА_1  до обласного комунального підприємства " Донецьктеплокомуненерго" про зобов"язання вчинити певні дії,-

                    В С Т А Н О В И В :

    Рішенням Амвросіївського районного суду від  09.11. 2009 р. задоволені позовні вимоги  ОСОБА_1, визнана неправомірною відмова КП Донецьктеплокомуненерго» в наданні технічних умов щодо відключення від мереж централізованого теплопостачання  та відповідача зобов"язано надати  позивачу  ОСОБА_1 технічні умови на відключення від центрального опалення належної йому на праві власності квартири за адресою АДРЕСА_1.

     КП "Донецьктеплокомуненерго" в апеляційній скарзі, посилаючись на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи, неправильне застосування норм матеріального права, просить зазначене рішення скасувати та ухвалити нове про відмову в задоволенні позовних вимог.

В обгрунтування доводів апеляційної скарги відповідач посилається на те, що відключення квартири від централізованого теплопостачання можливе лише в разі технічної можливості такого відключення. Існуюча схема теплопостачання багатоквартирного житлового будинку  унеможливлює відключення однієї квартири, оскільки це призведе до розбалансування гідравлічного режиму роботи внутрішньо будинкової системи опалення, перерозподілу теплоносія, що призведе до зменшення теплопостачання в інших квартирах. Зазначені обставини не були враховані судом першої інстанції, тому ухвалене рішення вважає необґрунтованим і безпідставним.

    При розгляді справи судом першої інстанції було встановлено, що  позивач є власником квартири АДРЕСА_1 Донецької області.      16.06.2009 року позивачем отриманий дозвіл Комісії з розгляду питань щодо відключення окремих приміщень житлових будинків від мереж централізованого опалення і постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого опалення (далі Комісія) на відключення належної  йому квартири від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води за умови отримання технічних умов на таке відключення (ВО "Амвросіївкатепломережа", Управління газифікації та газопостачання, товариство співвласників будинку, ПП Амвросіївка житлово-експлуатаційна служба).

            Позивач  звернувся до відповідача із заявою про надання технічних умов на відключення від центрального опалення, але листом від 30. 06. 2009 року відповідач відмовив позивачу у видачі вказаних технічних умов.

             Задовольняючи позов, суд першої інстанції виходив з того, що відмова відповідача є неправомірною і незаконною. Позивач скористався наданим діючим законодавством правом і отримав дозвіл на відключення від мережі централізованого теплопостачання від уповноваженого на це колегіального органу - Комісії, до складу якої входить і представник організації теплопостачання, тобто ВО "Амвросіївкатепломережа".

            Вказані відповідачем  в листі від 30.06.2009 року доводи є підставами  для відмови у наданні Комісією самого дозволу на відключення від  мережі центрального опалення і не є підставами для відмови в отриманні відповідних технічних умов. Відмова відповідача надати технічні умови порушує право позивачки на реалізацію вже наданого Комісією дозволу на відключення окремого приміщення житлового будинку від мережі центрального опалення; відповідач обмежує право власності позивачки на нерухоме майно, визначене Конституцією України, Цивільним кодексом України.  Відмова відповідача надати технічні умови порушує право позивачки на вільне та незалежне від будь-кого користування та розпорядження належним майном, оскільки дає право на відключення від мережі централізованого опалення лише за згодою інших співвласників багатоквартирного будинку.

    Рішення комісії від  30.06.2009 р. щодо надання дозволу на відключення від системи центрального опалення квартири позивача відповідачем не оскаржено.

            Суд прийшов до висновку, що у даному випадку порушені цивільні права позивачки щодо розпорядження майном, яке перебуває у приватній власності, і для усунення цього порушення відповідач зобов'язаний надати технічні умови на відключення від мереж централізованого теплопостачання, оскільки не має повноважень відмовляти позивачці в наданні технічних умов.

            Апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, рішення суду  залишенню без змін з наступних підстав.    

            Відповідно ст.308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

            З обставин справи вбачається, що  позивач є власником  квартири АДРЕСА_1 в  місті Амвросіївка на підставі договору купівлі-продажу від  2.11.2006 р.,  послуги з опалювання надає  відповідач.

              16.06. 2009 року позивач отримав  дозвіл Комісії  на відключення належної позивачу квартири від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води за умови отримання технічних умов на таке відключення (ВО "Амвросіївкатепломережа", Управління газифікації та газопостачання, товариство співвласників будинку, ПП Амвросіївка житлово-експлуатаційна служба) (а.с.6). Листом від 30.06.2009 року відповідач відмовив позивачці у видачі вказаних технічних умов (а.с.7).   Відповідач зазначені обставини не спростовує.

            Пункт 24 Правил надання  послуг з централізованого опалення , постачання холодної та гарячої води і водовідведення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року №630 (із змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України від 31 жовтня 2007 року №1268), в редакції, що діяла  на час виникнення спірних правовідносин (далі Правила), споживачі можуть відмовитися від отримання послуг з централізованого опалення  та постачання гарячої води.

            Пункт 25 Правил передбачає, що відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється в порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.

            Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року №4, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України  9 грудня 2005 року за №1478/1738 (в редакції, що діяла на час виникнення спірних правовідносин), затверджений Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі Порядок).

            Згідно з Порядком для реалізації права споживачів на відмову від отримання послуг центрального опалення і гарячого водопостачання орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади створює своїм рішення постійно діючу міжвідомчу комісію для розгляду питань щодо відключення споживачів від  мереж ЦО і ГВП, призначає голову та затверджує її склад, затверджує положення про роботу комісії (п.1.2). Комісія, після вивчення наданих власником документів, приймає рішення щодо відключення від мереж ЦО і ГВП; це рішення комісії оформлюється протоколом, витяг з якого надається заявникові (п.2.2). При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП (п.2.2.1).

            Враховуючи викладене, апеляційний суд вважає, що позивачка отримала дозвіл Комісії з дотриманням вимог Порядку. Надані відповідачем документи: розпорядження Амвросіївського міського голови  про створення Комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від  мереж ЦО і ГВП та про затвердження її складу; протокол засідання Комісії про розгляд заяви позивачки підтверджують висновок суду першої інстанції про наявність підстав для задоволення позову. Згідно з наданим Комісією переліком позивачка звернулася за отриманням технічних умов до відповідача. Дозвіл Комісії, до складу якого входить і представник ВО "Амвросіївкатепломережа", ніким не оскаржений і не скасований.

           Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду та не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, що призвело або могло призвести до неправильного вирішення справи.

            За таких підстав  апеляційна скарга підлягає відхиленню.

            Керуючись ст.ст. 303,  307 ч.1 п.1, 308, 315 ЦПК України, апеляційний    суд

                                                            У  Х  В  А  Л  И  В  :

           Апеляційну скаргу відповідача Обласного комунального підприємства "Донецьктеплокомуненерго"  відхилити.

           Рішення Амвросіївського районного суду Донецької області  від  09 листопада 2009 року залишити без зміни.  

            Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подання скарги безпосередньо до Верховного Суду України протягом  двох місяців з дня проголошення.

   

Головуючий                     Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація