Судове рішення #9008615

Справа № 22ц-1749/2010 Головуючий у І інстанції Фунжий О. А.

Категорія 34 Доповідач Барков В. М.


 

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

09 березня 2010 року м. Донецьк


 

Апеляційний суд Донецької області в складі:

головуючого судді     Маширо О. П.,

суддів             Баркова В. М.,

            Резникової Л. В.,

при секретарі         Хачатрян А. С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_2, представника ОСОБА_3, на ухвалу Петровського районного суду м. Донецька від 16 жовтня 2009 року в справі за позовом ОСОБА_4 до ОСОБА_3 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, з участю третьої особи ОСОБА_5,

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою Петровського районного суду м. Донецька від 16 жовтня 2009 року на підставі ст.ст. 151-153 ЦПК України, був накладений арешт на належний ОСОБА_3 автомобіль КАМАЗ 5320, номерний знак НОМЕР_1, № кузова НОМЕР_2.

В апеляційній скарзі ОСОБА_2, представник ОСОБА_3, просить ухвалу суду скасувати, посилаючись на те, що накладаючи арешт суд не з’ясував наявність обставин які б свідчили про утруднення чи неможливість виконання рішення суду.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, апеляційний суд вважає, що скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 312 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає ухвалу без зміни, якщо судом першої інстанції постановлено ухвалу з додержанням вимог закону.

Вирішуючи питання про прийняття заходів по забезпеченню позову, суд виходив з того, що неприйняття заходів по забезпеченню позову про відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 142 207 грн. 52 коп. може ускладнити або зробити неможливим виконання рішення суду.

Такий висновок суду є правильним і таким, що відповідає вимогам закону та матеріалам справи.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити заходи забезпечення позову на будь якій стадії розгляду справи, якщо невжиття їх може утруднити чи зробити не можливим виконання рішення суду.

Як вбачається з позовної заяви, ОСОБА_4 звертаючись до суду з позовом про стягнення з відповідачки завданої джерелом підвищеної небезпеки шкоди, посилався на те, що ОСОБА_3 є власником автомобілю КАМАЗ 5320, номерний знак НОМЕР_1, яким 22 грудня 2008 року керував ОСОБА_5 та з вини якого сталася дорожньо-транспортна пригода. У відшкодування матеріальної шкоди просив стягнути з відповідачки 142 207 грн. 52 коп. і моральної 40 000 грн., а в цілях забезпечення позову накласти арешт на належний відповідачці транспортний засіб.

У відповідності з ч. 1 ст. 153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи, що забезпечення позову застосовується як гарантія задоволення законних вимог позивача, вжиття заходів щодо забезпечення позову є правом суду, накладений арешт не перешкоджає діяльності відповідачки та відповідає розміру позовних вимог, апеляційний суд вважає, що судом першої інстанції постановлено оскаржувану ухвалу з додержанням вимог закону і підстав для задоволення апеляційної скарги не має .

Наведені в апеляційній скарзі доводи з урахуванням зазначеного не належать до тих підстав, з якими процесуальне законодавство пов’язує можливість прийняти рішення щодо скасування або зміни оскаржуваної ухвали.

Керуючись ст.ст. 303, 307, 312 ЦПК України, апеляційний суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, представника ОСОБА_3, відхилити.

Ухвалу Петровського районного суду м. Донецька від 16 жовтня 2009 року залишити без змін.

Ухвала апеляційного суду оскарженню не підлягає.

Головуючий

Судді

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація