2-1461-2007
УХВАЛА
16 березня 2007 року суддя Слов'янського міськрайонного суду Донецької області Чернишов Ю.В. розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Державного Казначейства України , ВАТ „Содовий завод „ про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
28.02.2007р. ОСОБА_1 звернувся до Державного Казначейства України, ВАТ „ Содовий завод „ про стягнення матеріальної шкоди в сумі 1877,51 грн. та моральної шкоди в сумі 9000 грн.
Однак , позовна заява не відповідла вимогам , передбачених ст. 119 ЦПК України. В порушення зазнач енних вимог позивач ставлячи питання про стягнення матеріальної шкоди в сумі 1877,51 грн., просить стягнути зазначену суму з держави в особі Державного Казначейства України , при цьому не обґрунтовуючи такі вимоги, тобто чому саме Держава повинна сплатити зазначену шкоду .
Окрім того, позивач вказує , що ВАТ „ Содовий завод „ є державним підприємством, однак не посилається на докази на підтвердження цього .
Звертаючись з позовом до Державного Казначейства України позивач не обґрунтував чому саме Державне Казначейство України є відповідачем по справі .
Відповідно до ст. 6 Конституції України - Державна влада в Україні здійснюється на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу та судову .
В позові також відсутні обґрунтування підстав індексації несплаченої позивачеві ВАТ „ Содовий завод „ за рішенням суду, суми .
Позивач також ставить питання про відшкодування моральної шкоди . Разом з тим відповідно до роз'яснень Пленуму Верховного Суду України „ Про судову практику в справах про відшкодування моральної ( немайнової) шкоди від 31.03.1995 р. - в позовах про відшкодування моральної ( немайнової) шкоди має бути зазначено, в чому полягає ця шкода , якими неправомірними діями чи бездіяльністю її заподіяно позивачеві, з яких міркувань він виходів , визначаючи розмір шкоди, та якими доказами це підтверджується . Зазначені обставини в позові не були вказані.
За таких обставин позивачу був наданий строк для усунення недоліків до 12.03.2007 р. Однак у зазначений термін недоліки усунено не було. Керуючись вимогами ст. 121,210 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Державного Казначейства України , ВАТ „ Содовий завод „ про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, вважати неподаною та повернути позивачу.
Роз'яснити, що повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Ухвала може бути оскаржена в судову палату по цивільним справам Апеляційного суду Донецької області через Слов'янський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження даної ухвали протягом 5 днів з дня її проголошення і поданням після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції, або у порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.