Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #90184718

Провадження 2/557/536/2020

Справа 557/1512/20

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху


23 листопада 2020 року                                                                                   смт Гоща


Суддя Гощанського районного суду Рівненської області Оленич Ю.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Тучинської сільської ради Гощанського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,

                                                        ВСТАНОВИВ:


ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Тучинської сільської ради Гощанського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини.

Перевіривши вищезазначену позовну заяву та додані до неї матеріали, суддя доходить висновку про те, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог ст.ст. 175 і 177 ЦПК України. 

Зі змісту позовної заяви та доданих до неї документів суддею встановлено, що позивач звернувся з вимогою про визначення для нього додаткового строку в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його батька, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , обґрунтовуючи свої вимоги тим, що пропустив такий строк подання заяви з поважних причин. На підтвердження вказаних в позові обставин, до позовної заяви додано лист приватного нотаріуса Гощанського районного нотаріального округу Строкаля О.Д. від 30 січня 2020 року за №47/01-24, в якому позивачу повідомлено, що ним пропущений строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини, та вказано на необхідність звернення до суду із заявою про його продовження.

У відповідності з пунктами 5, 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно приписів ч. 4 ст. 49 Закону України «Про нотаріат» на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.

Таким чином, передумовою звернення до суду за захистом порушених, невизнаних або оспорюваних прав є наявність постанови нотаріуса про відмову у видачі свідоцтва про право на спадщину.

Якщо нотаріусом обґрунтовано відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, виникає цивільно-правовий спір, що підлягає розгляду в позовному провадженні. У протилежному випадку дії нотаріуса можуть бути оскаржені в передбаченому законом порядку.

Як роз`яснено у пункті 24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 30 травня 2008 року №7 «Про судову практику у справах про спадкування», при розгляді  цих  справ  слід   перевіряти   наявність   або відсутність  спадкової  справи  стосовно  спадкодавця  у державній нотаріальній конторі за місцем  відкриття  спадщини,  наявність  у матеріалах  справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії,  зокрема відмови у видачі свідоцтва про право   на   спадщину.

Отже, позивачу необхідно, на підтвердження позовних вимог і наявності правового характеру спору (наявності спору про право), надати суду постанову нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії.

Також суддею звертається увага на те, що у заяві позивач просить визначити для нього додатковий строк в три місяці для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилась після смерті його батька, ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , однак згідно доданого до заяви свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданого 06 березня 2012 року вбачається, що ОСОБА_2   помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Вищевказані недоліки позбавляють суд можливості відкрити провадження за цією справою та призначити її до судового розгляду.

Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175,177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Керуючись ст. 185, 260 ЦПК України, суддя


                                                        ПОСТАНОВИВ:


Позовну заяву ОСОБА_1 до Тучинської сільської ради Гощанського району Рівненської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - залишити без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

У випадку не усунення недоліків у визначений судом термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Ухвала оскарженню не підлягає.




Суддя                                                                                                  Ю.В. Оленич


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація