- позивач: Макаренко Оксана Леонідівна
- відповідач: Радомишльська міська об'єднана територіальна громада Житомирської області
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 289/1883/20
Номер провадження 2/289/857/20
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24.11.2020 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Мельник О.В., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Радомишльської міської об`єднаної територіальної громади (вул. Мала Житомирська, 12, м. Радомишль, 12200) про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом.
Дослідивши матеріали справи, вважаю, що позовну заяву слід залишити без руху, оскільки вона подана з порушенням вимог ст.ст. 175, 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 6 ч. 3 ст. 177 ЦПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
З позовної заяви вбачається, що позивачка ОСОБА_1 просить визначити їй додатковий строк для прийняття спадщини після її чоловіка, який помер та з яким вона проживала і була зареєстрована в одному будинку на день його смерті.
Листом Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №24-753/0/4-13 від 16 травня 2013 року «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування» роз`яснено, що при розгляді справ про спадкування суди мають звертати увагу на наявність у матеріалах справи обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії, зокрема, відмови у видачі свідоцтва про право на спадщину.
Згідно приписів ч. 4 ст. 49 Закону України «Про нотаріат» на вимогу особи, якій відмовлено у вчиненні нотаріальної дії, нотаріус або посадова особа, яка вчиняє нотаріальні дії, зобов`язані викласти причини відмови в письмовій формі і роз`яснити порядок її оскарження. Про відмову у вчиненні нотаріальної дії нотаріус протягом трьох робочих днів виносить відповідну постанову.
Однак, до заяви не додано відповідних доказів, що підтверджують звернення позивачки до нотаріуса з метою оформлення спадщини, та доказів того, що їй було відмовлено в цьому із зазначенням причин відмови (обґрунтованої постанови про відмову нотаріуса у вчиненні нотаріальної дії)
Відповідно до ст.185 ЦПК України якщо заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175-177 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, суд постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків.
Враховуючи необхідність усунення зазначених в ухвалі недоліків, суд вважає необхідним залишити позов без руху, надавши позивачу строк для усунення цих недоліків.
Керуючись ст.ст. 175, 177, 185 ЦПК України, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Радомишльської міської об`єднаної територіальної громади про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом - залишити без руху.
Встановити термін для усунення виявлених судом недоліків позовної заяви десять днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити, що при невиконанні вимог даної ухвали у встановлений строк, позовна заява бути вважатися неподаною і повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О. В. Мельник
- Номер: 2/289/857/20
- Опис: визначення додаткового строку для прийняття спадщини за законом на земельну ділянку (пай) сільськогосподарського призначення
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 289/1883/20
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Мельник О.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 23.11.2020
- Дата етапу: 23.11.2020