Судове рішення #9035523

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

У Х В А Л А

про закриття провадження у справі  

23 квітня 2010 р.                                                  Справа № 2-а-55/10/0270

Вінницький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Жданкіна Наталія Володимирівна

суддів: Сторчака Володимира Юрійовича, Мельник-Томенко Жанни Миколаївни

при секретарі судового засідання:  Педорук Олесі Сергіївні

за участю представників сторін:

Позивача     :   ОСОБА_1, ОСОБА_2

Відповідача:    Бардин М.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи:

за позовом:             Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1

до:                       Вінницької обласної державної адміністрації, третя особа на стороні відповідача - ОСОБА_4

про:                     визнання дій протиправними

ВСТАНОВИВ :

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Вінницької обласної державної адміністрації, третя особа на стороні відповідача - ОСОБА_4 про визнання дій протиправними.

Позов мотивовано тим, що під час укладення договору № 18 від 02.02.2009 року між Вінницькою обласною державною адміністрацією та приватним перевізником ОСОБА_4 на обслуговування приміського автобусного маршруту загального користування, що працює у звичайному режимі руху «Бродецьке-Козятин АС-Сестринівка», укладеного відповідно до протоколу засідання обласного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на внутрішньо обласних міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування від 18.12.2008р. № 20, з боку Вінницької обласної державної адміністрації було допущено порушення вимог чинного законодавства, а тому позивач просить суд визнати протиправними дії Вінницької обласної державної адміністрації по укладенню даного договору.

 В судовому засіданні головуючим суддею поставлено на розгляд питання щодо підсудності даного спору адміністративному суду, оскільки, спір стосується правовідносин, які виникли при укладанні господарського договору, а тому він не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Представник позивача в судовому засіданні наполягав на тому, що спір підсудний даному окружному адміністративному суду та підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.

Представник відповідача заявив, що даний спір не належить розглядати а порядку адміністративного судочинства.

Суд, заслухавши думку присутніх учасників процесу, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку про закриття провадження у справі з огляду на нижченаведене.  

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб’єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Згідно з ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється  на  всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб’єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається з матеріалів справи, 02.02.2009 року між Вінницькою обласною державною адміністрацією та приватним перевізником ОСОБА_4 укладений договір на обслуговування приміського автобусного маршруту загального користування, що працює у звичайному режимі руху «Бродецьке-Козятин АС-Сестринівка», укладеного відповідно до протоколу засідання обласного конкурсного комітету з підготовки та проведення конкурсів на перевезення пасажирів на внутрішньо обласних міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування від 18.12.2008р. № 20.

Судом встановлено, що підставою для звернення до суду став саме спір з приводу укладення договору на обслуговування приміського автобусного маршруту загального користування.

Перевіривши матеріали справи, суд дійшов висновку, що цей спір не є справою адміністративної юрисдикції, оскільки відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав підвідомчі господарським судам.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо    справу не  належить  розглядати в  порядку адміністративного судочинства.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що провадження у справі підлягає закриттю.

Згідно із ч. 2 ст. 157 КАС України, якщо провадження у справі закривається з підстави, встановленої пунктом 1 частини першої цієї статті, суд повинен роз’яснити позивачеві, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.     

Керуючись ст.ст. 157, 165, 186, 254 КАС України, суд -

УХВАЛИВ :

Провадження у справі за позовом Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_1 до Вінницької обласної державної адміністрації, третя особа на стороні відповідача - ОСОБА_4 про визнання дій протиправними закрити.

Роз’яснити позивачу, що він має право звернутись з даним позовом до Господарського суду Вінницької області.

Копію ухвали направити сторонам по справі.

Повторне звернення з тією  самою позовною заявою не допускається.

Відповідно до ст. 186 КАС України ухвала може бути оскаржена протягом 5 днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали . Апеляційна скарга на ухвалу  суду першої інстанції подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України ухвала  набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо її не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Судді                                                                     Жданкіна Наталія Володимирівна

                                                                                      Сторчак Володимир Юрійович

                                                                               Мельник-Томенко Жанна Миколаївна

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація