КОПІЯ
Справа № 2-43 2007 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 лютого 2007 року Гайворонський районний суд Кіровоградської області в складі головуючого судді Поліщука В.В.,
при секретарі Зеленко О.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайвороні справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру стягнення аліментів на утримання дітей,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить змінити розмір аліментів стягнутих з відповідача на її користь за рішенням суду на утримання неповнолітніх дітей.
Позов мотивовано тим, що рішенням Гайворонського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 з відповідача стягуються аліменти на її користь на утримання неповнолітніх дітей: сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (прибутків) відповідача, але не менше 1/4 частини неоподаткованого мінімуму доходів громадян на кожну дитину щомісячно до повноліття дітей.
В даний час відповідач з сім"єю не проживає, не працює і сплачує аліменти на утримання двох дітей приблизно 97 гривень на місяць, що становить дуже незначну суму, в зв'язку з чим просить збільшити розмір аліментів змінивши спосіб їх стягування, а саме просить визначити розмір аліментів не в частці від заробітку, а в твердій грошовій сумі - по 200 гривень на місяць на кожну дитину до їх повноліття.
Позивач в судовому засіданні позов підтримала повністю та просить його задоволити.
Відповідач в судовому засіданні позов не визнав та пояснив, що на даний час не зможе сплачувати аліменти в розмірі 200 гривень щомісячно на кожну дитину в зв'язку з тим, що не працює, перебуває на обліку в Бершадському районному центрі зайнятості, де одержує допомогу по безробіттю з якої щомісячно перечислює позивачці по 100 гривень. Підприємницькою діяльністю не займається і тому інших прибутків не має, крім того, від іншого шлюбу має на утриманні ще одного сина -ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4, а також постійно надає фізичну і матеріальну допомогу батькові, який являється інвалідом І групи, а тому просить суд врахувати його матеріальне становище та не збільшувати розмір аліментів, а також врахувати,
2
що старший син досяг повноліття, навчається і отримує стипендію.
Даючи оцінку обставинам по справі, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню. Як вбачається з матеріалів справи відповідач є батьком дітей і згідно рішення Гайворонського районного суду від ІНФОРМАЦІЯ_1 сплачує на їх утримання аліменти в розмірі 1/3 частини всіх видів заробітку (прибутків) щомісячно, але не менше 1/4 частини неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на кожну дитину.
Судом встановлено, що відповідач не працює, а з ІНФОРМАЦІЯ_5 перебуває на обліку як безробітний в Бершадському районному центрі зайнятості, що підтверджується довідкою НОМЕР_1, виданою Бершадським РЦЗ від ІНФОРМАЦІЯ_6 має на утриманні ще одного сина ОСОБА_5 ІНФОРМАЦІЯ_4, що підтверджується довідкою НОМЕР_2, виданою Бершадською міською радою Вінницької області ІНФОРМАЦІЯ_7, крім того надає матеріальну допомогу батькові, інвалідові І групи загального захворювання, що підтверджується довідкою НОМЕР_3 виданою Кидрасівською сільською радою Бершадського району від ІНФОРМАЦІЯ_8.
Син ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 досяг повноліття і згідно ст. 199 Сімейного кодексу України аліменти можуть стягуватись на його утримання за умови, що батько може надавати допомогу. Оскільки відповідач безробітний, має дитину від іншого шлюбу, сплачує аліменти на сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3 то аліменти з нього не можуть стягуватись. Крім того, син ОСОБА_3 отримує стипендію в розмірі 140 гривень.
Враховуючи вищезазначені обставини, суд вважає, що в судовому засіданні не знайшов своє ствердження факт покращення матеріального стану відповідача, який давав би підстави стягувати з нього аліменти в розмірі 200 гривень щомісячно на утримання сина ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3.
Керуючись ст.ст. 10, 11, 212, 214-218 ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 184,192,199 Сімейного кодексу України,-
ВИРІШИВ:
Відмовити в задоволенні позову ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про зміну розміру стягнення аліментів і стягнення їх в твердій грошовій сумі 200 гривень на кожну дитину.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Кіровоградської області через суд першої інстанції (Гайворонський районний суд), шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.