Справа №2-14/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 лютого 2007 року Рожищенський районний суд Волинської області
в складі:
головуючого- судді Кирилюк В.Ф.
при секретарі- Б"ялій І.В.
з участю позивачки- ОСОБА_1
відповідачів- ОСОБА_2
ОСОБА_3 ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду в місті Рожище справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка звернулася в суд з позовом до ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове нерухоме майно.
В обгрунтування своїх вимог вказує, що квартира АДРЕСА_1 була приватизована нею та членами її сім"ї:батьком ОСОБА_5,матір"ю ОСОБА_2,братом ОСОБА_4, сестрою ОСОБА_3 та малодітніми дітьми останньої ОСОБА_6 та ОСОБА_7. Вона та відповідачі є спадкоємцями першої черги за законом 1/7 частини зазначеної квартири,що належала на праві власності її батькові ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1.Заповіт від його імені на належну йому частку не посвідчувався. Вона прийняла спадщину після смерті батька,оскільки постійно проживала разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини та у встановлений законом строк звернулась в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини. Просить визнати за нею право власності на 1/7 частину зазначеної квартири, яка належала її батькові ОСОБА_5
В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги збільшила. Суду пояснила, що не має можливості оформити право власності на зазначене спадкове майно через нотаріальну контору ,в зв'язку з тим, що не були виділені частки співвласників у праві власності на квартиру .Просить визначити частки співвласників у праві спільної сумісної* власності на квартиру АДРЕСА_1 та визнати за нею право власності на 1/7 частину квартири як на спадкове майно після смерті батька ОСОБА_5.
Відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 проти позову не заперечили
2
. Згідні на визнання за позивачкою права власності на частинину квартири ,яка належала ОСОБА_5,оскільки позивачка забезпечила їх іншим житлом.
Відповідач ОСОБА_4 позов не визнав.Не згідний на визнання за позивачкою права власності на частину квартири після смерті батька ОСОБА_5, на яку має право він, як спадкоємець першої* черги за законом. Суду пояснив, що також прийняв спадщину після смерті батька, оскільки постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини і не заявив про відмову від неї.
Заслухавши пояснення сторін, з"ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення частково.
Згідно ст.1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Згідно ст.1226 ЦК України частка у праві спільної сумісної власності спадкується на загальних підставах.
Відповідно до ст.1261 ЦК України,у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавцями з подружжя,який його пережив та батьки.
З пояснень сторін матеріалів справи судом встановлено ,що квартира АДРЕСА_1 належить ОСОБА_1,ОСОБА_5,ОСОБА_2,ОСОБА_4,ОСОБА_3 та малолітнім дітям останньої ОСОБА_6,ОСОБА_7 на праві спільної сумісної власності, що стверджується свідоцтвом про право власності на житло та витягом про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.2,3).
Співвласник зазначеної квартири ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1,що стверджується свідоцтвом про смерть (а.с.8 ).
Позивачка ОСОБА_1 та відповідачі ОСОБА_2,ОСОБА_3 ,ОСОБА_4 є спадкоємцями першої черги за законом,які прийняли спадщину після смерті чоловіка та батька ОСОБА_5, оскільки постійно проживали разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини (а.с. 9,10,14,15,16).
З оглянутої в судовому засіданні спадкової справи № НОМЕР_1 судом встановлено , що 3 липня 2006 року позивачка ОСОБА_1 звернулась в Рожищенську державну нотаріальну контору із заявою про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_5, як інших спадкоємців зазначила відповідачів ОСОБА_2,ОСОБА_3 ,ОСОБА_4Останні в нотаріальну контору із заявами про прийняття спадщини не звертались.
Згідно висновку будівельно-технічної експертизи та технічної документації квартира АДРЕСА_1 має загальну площу 59,7 кв.м.,ринкова вартість квартири становить 105 520 грн.
На основі встановлених обставин, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити частково: визначити,що у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 співвласникам належить по 1/7 частині та визнати за ОСОБА_1,як спадкоємцем першої
3
черги за законом після смерті батька ОСОБА_5, право власності на 3/28 частини квартири як на спадкове майно.
На підставі ст.ст. 1217,1226,1261 ЦК України , керуючись ст.ст. 10,60,209,212,215,218 суд,-
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 задовольнити частково.
Визначити, що у праві спільної сумісної власності на квартиру АДРЕСА_1 ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7 та ОСОБА_5,який помер 4 лютого 2006 року належить по 1/7 частині.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на 3/28 частини квартири АДРЕСА_1 як на спадкове майно.
В іншій частині позовних вимог відмовити.
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області через Рожищенський районний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяви про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження ,але апеляційна скарга не була подана у строк встановлений ст.294 ЦПК України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення ,якщо його не скасовано ,набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.