Справа № 2-539/07рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 березня 2007 року м. Калуш
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області в складі головуючого судді Федика Л.І. при секретарі Федорів Л.В., розглянувши у заочному відкритому судовому засіданні в залі суду м.Калуша справу за позовом Прокурора м.Калуша в інтересах ОСОБА_1до ЗАТ "Магній" про стягнення невиплачених розрахункових коштів при звільненні та середньої заробітної плати за несвоєчасну виплату розрахункових коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Прокурор м.Калуша в інтересах ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до ЗАТ "Магній" з вищевказаним позовом, стверджуючи, що з 07.08.1992 року по 02.10.2006року працював на ЗАТ „Магній". Останній не провів з позивачем повного розрахунку та не виплатив заборговану заробітну плату в сумі 1980,35 грн., та середньомісячний заробіток за весь час затримки. Позивач просить стягнути дану суму з відповідача.
В судовому засіданні Прокурор м.Калуша в інтересах ОСОБА_1. позов підтримав, просить стягнути заборговану заробітну плату в сумі 1980,35 грн., та середньомісячний заробіток за весь час затримки
Відповідач про час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчать поштові повідомлення про вручення судової повістки, причину неявки суду не повідомив.
Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Суд, вислухавши Прокурора м.Калуша, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступних підстав.
Як встановлено в судовому засіданні, з 07.08.1922 року по 02.10.2006року ОСОБА_1. працював у відповідача на ЗАТ „Магній", про що стверджує копія трудової книжки (а.с.З). ). Відповідач в порушення ст.115 КЗпП України не виплатив зарплату в сумі 1980,35 грн. (а.с.5) та середньомісячний заробіток за час затримки розрахунку.
Відповідно до вимог ст. 116 КЗпП України при звільненні працівника з роботи, сума всіх сум, що належать йому при звільненні виплачується у день звільнення.
Згідно ст. 117 КЗпП України в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в ст.116 КЗпП України, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки до одержання остаточного розрахунку. В разі, якщо звільнений працівник до одержання остаточного розрахунку стане на іншу роботу, розмір зазначеної в частині першій цієї статті компенсація зменшується на суму заробітної плати, одержаної за новим місцем роботи.
Оскільки заробітна плата позивачу не виплачувалася з вини відповідача, то суд вважає, що слід стягнути і середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку, а саме:
жовтень місяць - 1123,26грн.;
листопад місяць- 1122,26грн.;
грудень місяць - 1123,26грн.:
січень місяць - 17р.д. -(1123,26:22*17=867грн.97коп.)
лютий місяць - 1123,26грн.;
Березень місяць - 19 р.д. - (1123,26:22* 19=970,08коп.).
1123,26+1123,26+1123,26+867,97+1123,26+970,08=6331,09грн.
За таких обставин суд приходить до висновку, що з відповідача слід стягнути в користь позивача заборговану заробітну плату в сумі 1980,35 грн. та середньомісячний заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку в сумі 6331,09грн.
На підставі викладеного ст. 116, КЗпП України, керуючись ст.ст. 213-215 ЦПК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов задоволити.
Стягнути з ЗАТ „Магній" на користь ОСОБА_1заборговану заробітну плату в сумі 1980,35 грн. та середньомісячний заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку в сумі 6331,09грн..
Стягнути з ЗАТ „Магній" в дохід держави 51 грн. держмита та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення в частині стягнення платежів за один місяць в сумі 1123 грн. 26коп. допустити до негайного виконання.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.
Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.