Справа № 2а-437/ 2007року.
УХВАЛА
05 квітня 2007року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський міський суд Івано-Франківської області
В складі головуючого -судді: Антоняка Т.М.
при секретарі: Бабій О.М.
розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Івано-Франківську справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центральної дитячої спеціалізованої ЛКК по встановленню причинного зв"язку захворювань та інвалідності з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС „третя особа Міністерство охорони здоров"я України про незгоду з негативним рішенням відповідача про відмову про черговий перегляд медичної справи , -
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Центральної дитячої спеціалізованої ЛКК по встановленню причинного зв"язку захворювань та інвалідності з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС, третя особа Міністерство охорони здоров"я України про незгоду з негативним рішенням відповідача про відмову про черговий перегляд медичної справи. Позов обґрунтовує тим, що відповідач в порушення діючого порядку проведення експертиз, встановленого наказом МОЗ від 30.05.1997року №166/129 "Про удосконалення системи експертизи по встановленню причинного зв"язку хвороб, інвалідності і смерті з дією іонізуючого випромінювання та інших шкідливих чинників, внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС", відмовив в черговому перегляді медичної справи.Представник позивача просила позов задоволити та визнати незаконним експертний висновок №2788 від 19.05.2006року та зобов"язати спеціалізовний лікувальний заклад переглянути медичну справу.
Відповідач в судове не з"явився, направивши письмові заперечення на позов,в яких вказує що його дії є правомірними,а тому в позові просить відмовити .
Розглянувши в попередньому судовому засіданні позовні матеріали,заслухавши доводи представника позивача та оголосивши письмове заперечення відповідача суд приходить до висновку що дане провадження підлягає до закриття, з наступних мотивів .
Згідно ст.З КАС України справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією із сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування , їхня посадова чи службова особа або інший суб"єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства^ тому числі на виконання делегованих повноважень.
Суб"єкт владних повноважень-орган державної влади,орган місцевого самоврядування/їхня посадова чи службова особа,інший суб"єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ст.104 Кодексу адміністративного судочинства України до адміністративного суду має право звернутися з адміністративним позовом особа,яка вважає, що порушено її права, свободи чи інтереси у сфері публічно-правових відносин.
Статтею 17 КАС України визначено компетенцію адміністративного суду щодо вирішення адміністративних спорів.
2
Як вбачається зі змісту позову, позивач оскаржує неправомірні дії відповідача, Центральної дитячої спеціалізованої ЛКК, яка в даних правовідносинах не є суб"єктом владних повноважень, в розумінні наведеної норми ст.3 КАС України, через що вимога до зазначеного суб"єкта не може розглядатися в порядку адміністративного судочинства, а тому провадження у даній справі слід закрити.
Враховуючи вищенаведене, керуючись, ч.1 ст.157, ст.ст. 3,17,18,104,165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ухвалив:
Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Центральної дитячої спеціалізованої ЛКК по встановленню причинного зв"язку захворювань та інвалідності з дією іонізуючого випромінення та інших шкідливих чинників внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС ,третя особа Міністерство охорони здоров"я України про незгоду з негативним рішенням відповідача про відмову про черговий перегляд медичної справи- закрити.
Заява про оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом 5 днів з дня отримання ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається подається протягом 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.