Судове рішення #9057663

Справа №2-351\

2010 року

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем  УКРАЇНИ

05 травня 2010 року

Ямпільський районний суд Вінницької області

в складі головуючого                  Любинецької – Онілової А.Г.

за участю секретаря сз               Лозінської Т.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ямполі

цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно у порядку спадкування за законом,  

В С Т А Н О В И В :

Позивачка звернувся із позовом до ОСОБА_3 про визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за законом, зазначив, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Петрашівка Ямпільського району Вінницької області помер його батько ОСОБА_4, який перебував у шлюбі з його матір’ю – відповідачкою ОСОБА_3 Після смерті батька залишилась спадщина і він  своєчасно подав в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини. Спадкоємцем на спадщину також є відповідачка по справі, яка відмовилася від своєї частки у спадщині на його користь. Позивач зазначає, що за життя його батькові було видане свідоцтво про право на спадщину за заповітом, за яким він успадкував земельну ділянку, що належала на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку покійній ОСОБА_5. Однак, покійний батько позивача за життя не встиг отримати Державного акту на право власності на вказану земельну ділянку, у зв’язку із чим позивач в свою чергу не може отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті батька. Вважаючи свої права щодо спадщини не визнаними, позивач просить суд визнати за ним право власності на спадкове майно батька, а саме:  земельну ділянку площею 2.1755 га у межах згідно плану на території Петрашівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала ОСОБА_4 на підставі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 23.06.2009 року, згідно із Державним актом на право власності на земельну ділянку  серії ВН №097372, виданим 29 жовтня 2004 року Ямпільською РДА Вінницької області на ім’я «ОСОБА_5 » .

Відповідачка  ОСОБА_3 позовні вимоги визнає, не заперечує проти їх задоволення, про що надала суду письмову заяву із клопотанням справу розглянути без її участі.

    Судом встановлені такі обставини і визначені відповідно до них правовідносини.

 Із досліджених судом письмових доказів, що є у справі, які не суперечать один одному і підтверджують доводи позивача,   встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року в с. Петрашівка Ямпільського району Вінницької області помер його батько ОСОБА_4. Після смерті ОСОБА_4 відкрилася  спадщина і позивач протягом шести місяців після смерті батька подав в нотаріальну контору заяву про прийняття спадщини. Із  свідоцтва про смерть ОСОБА_5, заповіту  від 27.01.2003 року, Свідоцтва про право на спадщину за заповітом, виданим  23.06.2009 року встановлено, що 03.05.2008 року в с.Петрашівка Ямпільського району померла ОСОБА_5, яка за життя заповіла усе своє майно і право на майно ОСОБА_4 На підставі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом ОСОБА_4  успадкував земельну ділянку, що належала на підставі Державного акту на право власності на земельну ділянку покійній ОСОБА_5. Судом встановлено, що  покійний ОСОБА_4 за життя не встиг отримати Державного акту на право власності на вказану земельну ділянку, у зв’язку із чим позивач в свою чергу не може отримати в нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом після смерті батька. Будь-які інші спадкоємці, які би заявляли свої права на спадщину, крім позивача, відсутні, що підтверджено повідомленням Ямпільської державної нотаріальної контори вих.№251\01-14 від 05.05.2010 року.    

           Відповідно ст.1261 ЦК України позивач є спадкоємцем першої черги спадкоємців, і має право на успадкування майна померлого батька. Відповідно до ст.1269 ЦК України позивач вважається спадкоємцем, який прийняв спадщину, оскільки в строк, передбачений ст.1270 ЦК України заявив до нотаріальної контори  про вступ у спадщину.

          Відповідно до ст.55 Конституції України, ст.15 ЦК України позивач має право на захист судом своїх невизнаних прав щодо спадщини, що відкрилася після смерті його  батька.

          Відповідно до ст.124 ч.2 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносин, що виникають у державі.

           Враховуючи ту обставину, що ніхто із спадкоємців померлого не претендує на спадщину після  його смерті, позивач не має змоги нотаріально оформити свої спадкові права на земельну ділянку, у зв’язку із  тим, що спадкодавець за життя не встиг отримати Державного акту на земельну ділянку, суд вважає встановленими обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх позовних вимог.      

    Виходячи із наведеного, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог і має підстави для задоволення позову в повному обсязі.            

Спірні правовідносини врегульовані ст.ст. 1261, 1269 ЦК України.

         Керуючись ст.10, 11, 60,  212, 213, 214, 215 ЦПК України і на підставі ст.ст. 1261, 1269 ЦК України,   суд            

                                                                 В И Р І Ш И В:

       Позовні вимоги задовольнити.

             Визнати за ОСОБА_2 право власності на земельну ділянку площею 2.1755 га у межах згідно плану на території Петрашівської сільської ради Ямпільського району Вінницької області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що належала ОСОБА_4 на підставі Свідоцтва про право на спадщину за заповітом від 23.06.2009 року, згідно із Державним актом на право власності на земельну ділянку  серії ВН №097372, виданим 29 жовтня 2004 року Ямпільською РДА Вінницької області на ім’я «ОСОБА_5 », зареєстрованим в Книзі записів реєстрації державних актів на право власності на землю за №295, кадастровий номер земельної ділянки 0525683600040030133,  в порядку спадкування за законом.

                   

              Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів з дня його проголошення шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення  через Ямпільський районний суд. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.

              ГОЛОВУЮЧИЙ           підпис             А.Г.ЛЮБИНЕЦЬКА-ОНІЛОВА

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація