№ 2-946\10
Р І Ш Е Н Н Я
І М ' Я М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2010 року Ровеньківский міський суд Луганської області
в складі: головуючого судді Кулигіна Є.В.,
при секретарі Левченко В.В.,
розглянув у попередньому судовому засіданні в місті Ровеньки позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 "Про відшкодування майнової та моральної шкоди, заподіянної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди",-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить суд стягнути з відповідача на його користь в рахунок відшкодування майнової шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 3396 гривень, 51 гривню – судовий збір, 120 гривень – витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, 350 гривень – вартість послуг авто-технічного експерта.
Позивач доповнив свої позовні вимоги та просить суд стягнути з відповідача на його користь в рахунок відшкодування майнової шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 3396 гривень, 51 гривню – судовий збір, 120 гривень – витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, 350 гривень – вартість послуг авто-технічного експерта та 200 – послуги адвоката.
Відповідач з заявленими вимогами позивача згодна, просила справу розглянути за її відсутністю, про що суд повідомила письмово.
Дослідив матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
04.06.2005 року приблизно о 12 годині 30 хвилин, на перехресті вулиці ім.. Леніна та провулку ім.. Крилова м. Ровеньки Луганської області, невідомий водій , керуючи автомобілем марки ВАЗ 2106 держ НОМЕР_1, який належить відповідачці ОСОБА_2, допустив зіткнення з автомобілем позивача марки «Опель – Аскона», держномер НОМЕР_2, тим самим завдав машині позивача механічні ушкодження , а саме – деформація задньої та передньої лівих дверей, центральної стійки та лівого переднього крила.
З місця пригоди порушник ПДР одразу ж поїхав, позивач дочекався працівників ДАІ, які оглянули місце події, транспортний засіб позивача та склали відповідно протоколи.
Натепер позивачу вже відомо, що власником автомобіля марки ВАЗ-2106 є ОСОБА_2, котра не бажає добровільно сплачувати позивачу вартість пошкоджених запчастин та роботи пов’язаної з ремонтом його транспортного засобу, тому він вимушений звертатись до суду з цим позовом, щоб отримати з відповідача все, що позивач втратив внаслідок ДТП 04.06.2005 року, так як вона як власник транспортного засобу повинна належним чином слідкувати за своїм джерелом підвищеної небезпеки.
На підставі ч.2 ст. 1187 ЦК України, шкода, заподіяна джерелом підвищеної небезпеки відшкодовується особою яка на відповідному правовому положенні (право власності, інше майнове право, договір підряду, оренди) володіє транспортним засобом, механізмом, іншим об’єктом користування, зберігання або утримання якого створює підвищену небезпеку.
Таким чином, відповідач, як власник джерела підвищеної небезпеки повинна нести ті витрати, котрі позивач отримав внаслідок неналежного зберігання транспортного засобу власником, тобто ОСОБА_2, розмір яких становив в 2006 році – 3396 гривень.
З матеріалів справи вбачається, що згідно копії постанови про відмову в порушенні кримінальної справи (ар.с.7)в порушенні кримінальної справи відносно водія автомобіля ВАЗ 2106 за ст.. 286 ч.1 КК України було відмовлено у зв’язку з відсутністю складу злочину, так як внаслідок ДТП тілесних ушкоджень, ніхто не отримав. Згідно копії квитанції (ар.с.9) вартість послуг за проведення експертизи – 350 грн. Згідно висновку експерта спеціаліста № 03\172 (ар.с.10-24) матеріальна шкода задана ДТП автомобілю «Опель-Аскона» складає 3396 грн. Згідно довідки (ар.с.25) вартість послуг адвоката складає 200 гривень.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60, 212-215 ЦПК України, ст.1187 ЦК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Стягнути зі ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 в рахунок відшкодування майнової шкоди, заподіяної внаслідок дорожньо-транспортної пригоди 3396 гривень, 51 гривню – судовий збір, 120 гривень – витрати за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи, 350 гривень – вартість послуг авто-технічного експерта та 200 – послуги адвоката, а всього 4117 (чотири тисячі сто сімнадцять) гривень.
Рішення може бути оскаржене в Луганський апеляційний суд повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подана у протязі десяти днів з дня проголошення рішення.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження.
Рішення надруковано у нарадчій кімнаті.
С У Д Д Я - Є.В.Кулигін