Судове рішення #90697612

Єдиний унікальний номер 722/1649/20

Номер провадження 1-в/722/210/20


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


15 грудня 2020 року Сокирянський районний суд Чернівецької області в складі:

головуючого судді                                          Побережної О.Д.

з участю секретаря судового засідання         Гладкої Г.П.

прокурора                             Тартуса Д.В.,

а також в режимі відеоконференції засудженого ОСОБА_1 , представника ДУ «СВК (№67)» Романюка В.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Сокиряни клопотання засудженого ОСОБА_1 про заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням, -


В С Т А Н О В И В :

Засуджений ОСОБА_1 звернувся до суду з письмовим клопотанням про заміну невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м`яким покаранням у виді обмеження волі.

У судовому засіданні засуджений ОСОБА_1 підтримав подане ним клопотання та просить його задовольнити.

Представник ДУ «СВК (№67)» та прокурор заперечують щодо задоволення клопотання засудженого ОСОБА_1 , оскільки вважають, що на даний час згідно оцінки ступеня виправлення він не досяг необхідного ступеня виправлення, а тому заміну невідбутої частини покарання більш м`яким покаранням вважають передчасним.

Головою спостережної комісії при Сокирянській райдержадміністрації Чернівецької області Янчаком О.М. подано заяву про проведення судового розгляду без його присутності, вирішення клопотання засудженого ОСОБА_1 покладає на розсуд суду.

З досліджених у судовому засіданні матеріалів особової справи судом встановлено, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відбуває покарання за вироком Хустського районного суду Закарпатської області від 10.11.2016 року за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.121 КК України у виді 7-ми років позбавлення волі. На підставі ч.5 ст.72 КК України зараховано ОСОБА_1 у строк відбування покарання строк його попереднього ув`язнення в період з 23.07.2016 року по 12.12.2016 року з розрахунку один день попереднього ув`язнення за два дні позбавлення волі. Початок строку відбування покарання у виді позбавлення волі відраховується з 23.07.2016 року. Відповідно кінець строку відбування покарання у виді позбавлення волі – 03.03.2023 року.

Відповідно до ч.1 ст.82 КК України особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м`яким покаранням. У цих випадках більш м`яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання призначеного вироком.

Заміна невідбутої частини покарання більш м`яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення.

Згідно п.2 ч.4 ст.82 КК України заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можлива після фактичного відбуття засудженим не менше половини строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин.

ОСОБА_1 засуджений за вчинення умисного тяжкого злочину, на даний час відбув більше половини строку призначеного покарання.

Згідно поданої характеристики, затвердженої 13.11.2020 року начальником ДУ «СВК (№67)» ОСОБА_2 , довідок про стягнення та заохочення, а також про норми виробітку та стан виконання виконавчих листів, судом встановлено наступне.

Засуджений ОСОБА_1 у місцях позбавлення волі перебуває з 23.07.2020 року. За час перебування в Закарпатській УВП (№9) м.Ужгород до дисциплінарної відповідальності не притягувався, не заохочувався. До ДУ «Сокирянська ВК (№67)» прибув 17.02.2017 року. По прибуттю до установи і по даний час працевлаштований вибірником –складальником каменю стінового в гірничому цеху №1. За час відбування в установі до дисциплінарної відповідальності не притягувався. 12.07.2019 року був заохочений подякою (по підсумкам ІІ кварталу 2019 року). У 2017 році здобув професію «Електрозварювальник», закінчивши навчальний центр, який функціонує при установі. У 2017 році подав заяву для участі в програмі диференційованого виховного впливу «Духовне відродження», однак участі в даній програмі взагалі не приймав. Заходи виховного характеру, які проводяться у відділенні відвідує, реагує на них посередньо. Роботи з благоустрою установи виконання покарань виконує неохоче та потребує постійного контролю за якістю їх виконання. Роботи із особистого самообслуговування намагається виконувати самостійно, однак достатніх навичок для самостійного їх виконання не має. Соціально-корисні зв`язки на волі підтримує з рідними шляхом побачень, отримує від них посилки та передачі. Взаємовідносини добрі. Згідно вироку суду має судові витрати, однак виконавчі листи в установі відсутні. Вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав.

Зазначення у поданій характеристиці про те, що засуджений ОСОБА_1 поставленні виробничі змінні завдання не завжди виконує та потребує постійного контролю за якістю їх виконання, а також про його ухилення у червні 2020 року від виконання поставлених виробничих змінних завдань, були спростовані поясненнями у судовому засіданні старшого майстра гірничної дільниці №1 ДУ "СВК (№67)" ОСОБА_3 , в яких він пояснив, що ОСОБА_1 належним чином протягом строку відбування покарання виконував оплачувальні роботи, а відсоток виробітку залежить не від засудженого, а від наявних обсягів робіт.

На засіданнях комісій установи розглядались питання щодо застосування до засудженого ОСОБА_1 заохочувальних норм: 12.07.2018 року було відмовлено у застосуванні ст.101 КВК України, як  особі, яка не довела, що стає на шлях виправлення та 12.09.2019 року було відмовлено у застосуванні ст.82 КК України, як особі, яка не довела, що стала на шлях виправлення.

Відповідно до виписки з протоколу №1 засідання  комісії відділення СПС №5 з оцінки ступеню виправлення засуджених від 10.01.2020 року засуджений ОСОБА_1 дотримується вимог режиму відбування покарання.

Згідно довідки медичної частини ДУ «СВК (№67)» від 12.11.2020 року №202 встановлено, що на даний час стан здоров`я засудженого ОСОБА_1 задовільний.

Таким чином, оцінюючи обставини справи в сукупності, вважаючи доводи представника ДУ «СВК (№67)» та прокурорм необґрунтованими, оскільки в них не зазначено будь-яких конкретних негативних обставин щодо поведінки засудженого та його ставлення до праці, окрім посилання на врахування оцінки ступеня виправлення, суд приходить до висновку, що встановлені судом обставини свідчать про те, що на даний час засуджений ОСОБА_1 став на шлях виправлення і йому може бути замінена невідбута частина покарання у виді позбавлення волі більш м`яким покаранням у виді обмеження волі, в межах строків, установлених для даного виду покарання.

На підставі ст.82 КК України, керуючись п.3 ч.1 ст.537, ст.539  КПК України, суд, -


П О С Т А Н О В И В :


Клопотання засудженого ОСОБА_1 про можливість заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі на більш м`яке покарання у виді обмеження волі - задовольнити.


Замінити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю с.Нанково Хустського району Закарпатської області, невідбуту частину покарання, призначену 10.11.2016 року вироком Хустського районного суду Закарпатської області у виді позбавлення волі строком 2 (два) роки 2 (два) місяці18 (вісімнадцять) днів більш м`яким покаранням у виді обмеження волі строком 2 (два) роки 2 (два) місяці 18 (вісімнадцять) днів.

Роз`яснити засудженому, що відповідно до ч.6 ст.82 КК України, якщо особа, відбуваючи більш м`яке покарання, вчинить новий злочин, суд до покарання за знову вчинений злочин приєднує невідбуту частину більш м`якого покарання за правилами, передбаченими у статях 71 і 72 КК України.

Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Сокирянський районний суд Чернівецької області протягом 7 діб з дня її оголошення.


Головуючий:







Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація