- позивач: Вакульчук Петро Васильович
- відповідач: Публічне акціонерне товариство "Національна акціонерна страхова компанія "ОРАНТА"
- Представник позивача: Ільків Микола Миколайович
- позивач: Вакульчук Олена Сергіївна
- позивач: Вакульчук Людмила Григорівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 289/2026/20
Номер провадження 2/289/908/20
УХВАЛА
18.12.2020 м. Радомишль
Суддя Радомишльського районного суду Житомирської області Кириленко О.О., розглянувши матеріали цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що діє від свого імені та в інтересах малолітньої ОСОБА_4 до Приватного акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» про відшкодування шкоди та стягнення страхового відшкодування, -
ВСТАНОВИВ:
Позивачі звернулися до суду із вищевказаним позовом, ціна якого становить 278473,34 грн.
Дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що позовну заяву слід залишити без руху з наступних підстав.
За правилами цивільного процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати ст. 175 ЦПК України, а також вимогам ст. 177 цього Кодексу.
Водночас, як вбачається зі змісту вказаного позову його в інтересах позивачів подано та підписано адвокатом Ільківим М.М., який з метою підтвердження своїх повноважень надав копії довіреностей позивачів від 26 лютого 2019 року.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 60 ЦПК України представником у суді може бути адвокат або законний представник. Під час розгляду спорів, що виникають з трудових відносин, а також справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених у статті 61 цього Кодексу.
У відповідності до п. 1 ч. 6 ст. 19 ЦПК України малозначними справами є справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто 210200 грн.
Отже, справа за вказаним вище позовом не являється малозначною.
Разом з тим, при подачі даного позову адвокат Ільків М.М. не надав суду належних доказів, які б підтверджували його статус адвоката, що позбавляє суд можливості перевірити його повноваження діяти в інтересах позивачів.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Однак, позивачами, в якості доказів до позову додано копію витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань та копію картки фізичної особи-платника податків, виданої на ім`я ОСОБА_1 , які є неякісними, оскільки їх текст є нечитаємим.
Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. ст. 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, в якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до вимог ст. 185 ЦПК України, якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
За таких обставин вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачам строку для можливості усунення вище перелічених недоліків.
Керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, Закону України «Про судовий збір», суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , що діє від свого імені та в інтересах малолітньої ОСОБА_4 до Приватного акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» про відшкодування шкоди та стягнення страхового відшкодування залишити без руху, надавши позивачам строк для усунення недоліків - 10 днів з дня отримання копії цієї ухвали.
Роз`яснити, що у разі невиконання ухвали позовна заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О. О. Кириленко
- Номер: 2/289/908/20
- Опис: відшкодування шкоди та стягнення страхового відшкодування
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 289/2026/20
- Суд: Радомишльський районний суд Житомирської області
- Суддя: Кириленко О.О.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 16.12.2020
- Дата етапу: 16.12.2020