Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #90805004




У Х В А Л А

Справа № 932/14078/20

Провадження № 2/932/4660/20


18 грудня 2020 року м. Дніпро

Суддя Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська Куцевол В.В., ознайомившись із позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання будинку об`єктом спільної сумісної власності подружжя, поділ майна подружжя, шляхом визнання права власності на Ѕ частку житлового будинку та земельної ділянки, -

В С Т А Н О В И В:

17.12.2020 року до Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про визнання будинку об`єктом спільної сумісної власності подружжя, поділ майна подружжя, шляхом визнання права власності на Ѕ частку житлового будинку та земельної ділянки.

У позовній заяві ОСОБА_1 посилається на те, що у період часу з 20.10.2007 року по 26.10.2020 року перебувала у шлюбі з відповідачем та спільно з ним здійснила будівництво житлового будинку по АДРЕСА_1 , право власності на який зареєстровано за відповідачем.

Згідно із вимогами ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Відповідно до вимог п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Згідно із вимогами ч.ч. 1, 5 ст. 177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 83 ЦПК України, позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви. Підставою, що звільняє позивача від виконання цього обов`язку, є об`єктивна неможливість самостійно отримати та подати докази на обґрунтування викладених у позові обставин, про що в такому випадку ним має бути зазначено у позові, згідно із вимогами п. 8 ч. 3 ст. 175 ЦПК України.

Згідно із вимогами ч.ч. 4, 8 ст. 83 ЦПК України, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. Докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

Нормою ст. 95 ЦПК України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Позивач долучила до позовної заяви у копіях письмові докази, а саме: копію власного паспорту та картки фізичної особи - платника податку; копію свідоцтва про шлюб та копію свідоцтва про народження; копію витягу із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно № 233696715 від 23.11.2020 року; копію розпорядження Дніпропетровського міського голови за № 1058-р від 14.12.2016 року; копію рішення Дніпропетровської міської ради за № 171/9 від 08.06.2016 року; копію рішення Дніпровської міської ради за № 195/34 від 25.07.2018 року; копію звіту про оцінку спірного майна.

Отже, позивачем жодного письмового доказу до суду в оригіналі не надано, а ті копії, які долучені до позовної справи або взагалі не завірені чи завірені без вказівки дати, або і без вказівки дати, і без здійснення підпису позивачкою, фактично містять лише відтиск штампу «Згідно з оригіналом». Крім цього, позовна заява ОСОБА_1 не містить інформації про те, у якої особи знаходяться оригінали наданих нею у копіях письмові докази.

Серед додатків до позовної заяви ОСОБА_1 зазначила копію реєстраційної облікової картки платника податку відповідача, однак фактично до позову її не долучила.

Для доведення підстав позову ОСОБА_1 мала надати до суду копію рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 26.10.2020 року у справі № 932/2786/20, яким, як зазначила позивач, розірвано шлюб між сторонами. Через те, що позивач зобов`язана, згідно із наведеними вище нормами ЦПК України, подати до суду докази разом із позовною заявою, за винятком випадку, коли існують обґрунтовані нею у позові перепони у поданні таких доказів, ОСОБА_1 слід надати до суду дві копії рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 26.10.2020 року по справі № 932/2786/20, оскільки для встановлення факту віднесення майна до спільної сумісної власності подружжя, позивач має довести з посиланням на належні та допустимі докази факт його набуття у період перебування у шлюбі.

У зв`язку із цим, приходжу до висновку про неможливість відкриття провадження у справі та залишення позовної заяви без руху для подання до суду позовної заяви у новій редакції, у кількості сторін по справі, із вказівкою фактичного володільця оригіналів доказів, що подаються позивачем до суду в копіях; подання до суду у двох екземплярах усіх наданих до суду раніше копій письмових доказів за переліком до позовної заяви, завірення яких має бути здійснено належним чином, а також двох завірених належним чином копій рішення Бабушкінського районного суду м. Дніпропетровська від 26.10.2020 року по справі № 932/2786/20.

Згідно з вимогами ч. 3 ст. 185 ЦПК України, якщо позивач не усуне недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.

На підставі викладеного, керуючись ст. 83, 95, 175, 177, 185, 258, 260, 353 ЦПК України, -

У Х В А Л И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про визнання будинку об`єктом спільної сумісної власності подружжя, поділ майна подружжя, шляхом визнання права власності на Ѕ частку житлового будинку та земельної ділянки - залишити без руху.

Надати позивачу десятиденний строк для усунення зазначених недоліків, який обчислюється з моменту отримання нею копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя В.В. Куцевол



  • Номер: 22-ц/803/3010/22
  • Опис: про поділ майна подружжя та визнання права власності
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 932/14078/20
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Куцевол В.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Призначено склад суду
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 21.01.2022
  • Дата етапу: 21.01.2022
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація