Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #90812071

Україна

                Романівський районний суд  Житомирської області

290/1102/20


  У Х В А Л А

 

          17 грудня 2020 року                                                                     смт. Романів


Романівський районний суд Житомирської області в складі судді Ковальчука М.В., з участю секретаря судового засідання Багінської В.І., під час розгляду у підготовчому засіданні цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, -  

В С Т А Н О В И В :


В жовтні 2020 року ОСОБА_3 звернувся до суду в інтересах ОСОБА_1 з позовом до ОСОБА_2 , в якому просить встановити факт постійного проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

В підготовче засідання, призначене на 17 грудня 2020 року, учасники справи та їх представники не з`явилися. Представником позивача заявлено клопотання про відкладення розгляду справи у зв`язку із зайнятістю в іншому судовому процесі.

Окрім цього, відповідачем заявлено клопотання про надання додаткового строку для подання відзиву, яке мотивоване неможливістю підготувати відзив у строк визначений ухвалою Романівського районного суду Житомирської області від 6 листопада 2020 року через юридичну необізнаність та необхідністю отримання останньою правової допомоги. Також, посилаючись на неможливість самостійного отримання доказів, відповідач просить витребувати від Державної прикордонної служби України інформації про перетин державного кордону України ОСОБА_1 за період з 1 січня 2017 року по 16 грудня 2020 року.

Статтею 84 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) передбачено право учасника справи, у разі неможливості самостійно надати докази, подати клопотання про витребування доказів судом, в якому повинно бути зазначено: який доказ витребовується; обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати; підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа; вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Враховуючи, що клопотання ОСОБА_2 відповідає вимогам статті 84 ЦПК України, суд приходить до переконання про необхідність його задоволення та вважає за необхідне поновити відповідачу строк для подання відзиву.

Відповідно до частини 2 статті 198 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України), суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження у випадках, коли питання, визначені частиною другою статті 197 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті у даному підготовчому засіданні.

Керуючись статтями 84, 197, 198, 258-260 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В :


Клопотання ОСОБА_2 про надання додаткового строку для подання відзиву задовольнити.


Поновити ОСОБА_2 - відповідачу у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, строк для подання відзиву.


Запропонувати ОСОБА_2 протягом 15 днів із дня вручення даної ухвали одночасно з копією позовної заяви та копіями доданих до неї документів, подати відзив, в якому, з дотриманням вимог статті 178 ЦПК України, викласти свої заперечення проти позову.


Відкласти підготовче засідання у цивільній справі за позовом ОСОБА_1  до ОСОБА_2  про встановлення факту проживання зі спадкодавцем на час відкриття спадщини на 21 січня 2021 року на 12 годину.


Клопотання ОСОБА_2 про витребування доказів задовольнити.


Витребувати від Державної прикордонної служби України інформацію про перетин державного кордону України громадянином України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 (реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_1 ) за період з 1 січня 2017 року по 16 грудня 2020 року.


Встановити строк для подачі до суду доказу - до 21 січня 2021 року.


Відповідно до частин 7-9 статті 84 ЦПК України особи, які не мають можливості подати доказ, який витребовує суд, або не мають можливості подати такий доказ у встановлені строки, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом. Притягнення винних осіб до відповідальності не звільняє їх від обов`язку подати витребувані судом докази.


Ухвала оскарженню не підлягає.


Суддя                                    М.В. Ковальчук



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація