печерський районний суд міста києва
справа № 2-679-1/10
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
(заочне)
11 травня 2010 року Печерський районний суд м. Києва в складі:
головуючого: судді Кирилюк І.В.,
при секретарі: Літвіновій О.І.,
за участю:
представника позивача: Руденка В.П.,
відповідача-1: не з’явився,
відповідача-2: не з’явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Державного підприємства «Еко» до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг, -
В С Т А Н О В И В:
Державне підприємство «Еко» (далі – позивач, ДП «Еко») звернулось до суду з позовом до ОСОБА_3 (далі – відповідач-1, ОСОБА_3) та ОСОБА_4 (далі – відповідач-2, ОСОБА_4.), в якому просить стягнути з відповідачів солідарно борг з оплати житлово-комунальних послуг в розмірі 1 716,93 грн. та покласти судові витрати на відповідачів.
В обґрунтування заявлених вимог позивач зазначає, що власником помешкання за адресою: АДРЕСА_1, є ОСОБА_3. Разом з тим, у вказаній квартирі зареєстровані та проживають ОСОБА_3 та ОСОБА_4. 09.09.1998 року між Житлово-комунальним відділом управління справами Міністерства економіки та ОСОБА_3 був укладений договір про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території. Проте, відповідачі умови вищевказаного договору не виконують протягом тривалого часу та станом на 22.02.2010 року заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг становить 1 716,93 грн.
Враховуючи викладене, позивач просить стягнути вказану заборгованість з відповідачів.
В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги позовної заяви з викладених у ній підстав та просив позовні вимоги задовольнити: стягнути солідарно з відповідачів заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг в розмірі 1 716,93 грн. та судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 51,00 грн., витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в розмірі 30,00 грн. та витрати, понесені стороною у зв’язку із направленням телеграм відповідачам в розмірі 52,84 грн.
Відповідачі в судове засідання не з’явились, про день, час та місце розгляду справи в порядку ст. 74 ЦПК України повідомлені належним чином, про причини своєї неявки суд не повідомили.
За таких обставин, враховуючи згоду представника позивача на заочний розгляд справи, суд визнав можливим провести заочний розгляд справи у відсутність відповідачів на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що власником помешкання за адресою: АДРЕСА_1, є ОСОБА_3, про що комісією по приватизації житлового фонду Міністерства економіки України було видано свідоцтво про право власності на житло від 09.09.1998 року.
09.09.1998 року між Житлово-комунальним відділом управління справами Міністерства економіки та ОСОБА_3 був укладений договір про участь у витратах на утримання будинку та прибудинкової території, згідно п. 2.2.3 якого відповідач ОСОБА_3 зобов’язалась не пізніше останнього дня поточного місяця вносити плату на рахунок власника будинку або підприємства, що обслуговує будинок, за санітарне обслуговування прибудинкової території та допоміжних приміщень будинку, технічне обслуговування будинку відповідно загальній площі квартири, на ремонт відповідно відновленій вартості квартири, а також на комунальні та інші послуги.
Зазначене помешкання за адресою: АДРЕСА_1, житлова площа якого складає 18,9 кв. м, перебуває на обліку та обслуговуванню Державного підприємства «Еко», яке є правонаступником всіх активів та всіх зобов’язань Житлово-комунального відділу управління справами Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України., відповідно до наказу від 18.02.2003 року № 32, наказу від 24.03.2003 року № 67 та акту від 31.03.2003 року.
Відповідно до форми-3, у помешканні за адресою: АДРЕСА_1, зареєстровані та проживають ОСОБА_3 та ОСОБА_4.
Згідно ст. 10 Житлового кодексу України, громадяни зобов'язані дбайливо ставитися до будинку, в якому вони проживають, використовувати жиле приміщення відповідно до його призначення, додержувати правил користування жилими приміщеннями, економно витрачати воду, газ, електричну і теплову енергію. Жилі будинки і жилі приміщення не можуть використовуватися громадянами на шкоду інтересам суспільства.
Відповідно до ст. 68 Житлового кодексу України, наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату та плату за комунальні послуги. Квартирна плата та плата за комунальні послуги в будинках державного і громадського житлового фонду вносяться щомісяця в строки, встановлені Радою Міністрів Української РСР.
Стаття 162 Житлового кодексу України визначає, що плата за користування жилим приміщенням в будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, встановлюється угодою сторін. Плата за комунальні послуги береться крім квартирної плати за затвердженими в установленому порядку тарифами. Строки внесення квартирної плати і плати за комунальні послуги визначаються угодою сторін. Наймач зобов'язаний своєчасно вносити квартирну плату і плату за комунальні послуги.
Як закріплено у п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572, власник та наймач (орендар) квартири, житлового приміщення у гуртожитку зобов'язаний: укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем відповідно до типового договору; оплачувати надані житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом; дотримуватися вимог нормативно-правових актів у сфері житлово-комунальних послуг, пожежної і газової безпеки, санітарних норм і правил; проводити за власні кошти ремонт квартири, житлового приміщення у гуртожитку (наймач (орендар) - згідно з договором найму (оренди); використовувати приміщення житлового будинку і гуртожитку за призначенням, забезпечувати збереження житлових і підсобних приміщень та технічного обладнання; не допускати виконання робіт та інших дій, що викликають псування приміщень, приладів та обладнання будинку, гуртожитку, порушують умови проживання громадян; дотримуватися правил утримання тварин у домашніх умовах; утримувати тварин у квартирі, житловому приміщенні у гуртожитку, де проживають співвласники або наймачі (орендарі), за погодженням з ними; не захаращувати сходові клітки, позаквартирні коридори, колясочні, ліфтові шахти, горища, підвали та інші допоміжні приміщення будинку, гуртожитку, підтримувати чистоту і порядок в ньому.
Згідно ст. 156 Житлового кодексу України, члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням. Члени сім'ї власника будинку зобов'язані дбайливо ставитися до жилого будинку (квартири). Повнолітні члени сім'ї власника зобов'язані брати участь у витратах по утриманню будинку (квартири) і придомової території та проведенню ремонту. Спори між власником та членами його сім'ї про розмір участі у витратах вирішуються в судовому порядку.
Аналогічне положення закріплене в ст. 160 Житлового кодексу України, якою передбачено, що члени сім'ї наймача, які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що належить громадянинові на праві приватної власності, користуються нарівні з наймачем усіма правами і несуть усі обов'язки, що випливають з договору найму. Повнолітні члени сім'ї несуть солідарну з наймачем майнову відповідальність за зобов'язаннями, що випливають із зазначеного договору.
Оскільки відповідачі в порушення вимог чинного законодавства не сплачували в повному обсязі плату за житлово-комунальні послуги, та згідно наданого позивачем розрахунку за ними рахується заборгованість в розмірі 1 716,93 грн., позовні вимоги Державного підприємства «Еко» є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Оскільки суд задовольняє позов в повному обсязі, то згідно із вищезазначеною статтею, з відповідачів на користь позивача підлягають стягненню 133,84 грн. у відшкодування понесених позивачем та документально підтверджених судових витрат.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 10, 68, 156, 162 Житлового кодексу України, п. 7 Правил користування приміщеннями житлових будинків і гуртожитків, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 08.10.1992 року № 572, ст.ст. 525-530, 610, 625 Цивільного кодексу України, ст.ст. 3, 4, 8, 10, 11, 15, 60, 88, 209, 213 – 215, 223, 224-228 Цивільного процесуального кодексу України , -
В И Р І Ш И В:
Позов Державного підприємства «Еко» до ОСОБА_3 та ОСОБА_4 про стягнення заборгованості із оплати житлово-комунальних послуг – задовольнити повністю.
Стягнути солідарно з ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: АДРЕСА_1, інші відомості відсутні) та ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_2, місце проживання: АДРЕСА_1, інші відомості відсутні) на користь Державного підприємства «Еко» (м. Київ, бул. Лесі Українки, 36-Б, рахунок № 26003010142531 в Київській міській філії АКБ «Укрсоцбанк», МФО 322012, ідентифікаційний код 32309722) заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг в розмірі 1 716 (одна тисяча сімсот шістнадцять) грн. 93 коп.
Стягнути солідарно з ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1, місце проживання: АДРЕСА_1, інші відомості відсутні) та ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_2, місце проживання: АДРЕСА_1, інші відомості відсутні) на користь Державного підприємства «Еко» (м. Київ, бул. Лесі Українки, 36-Б, рахунок № 26003010142531 в Київській міській філії АКБ «Укрсоцбанк», МФО 322012, ідентифікаційний код 32309722) 133 (сто тридцять три) грн. 84 коп. у відшкодування судових витрат .
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії до Печерського районного суду міста Києва.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня його проголошення, а апеляційну скаргу протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя І.В.Кирилюк